DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. MIkołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@MARIUSZ A co ty masz do ODSYLANIA kogos gdziekolwiek ... to ja cie odsylam @Marcin do EGZORCYSTY ! Zapraszal cie ktos zebys tutaj byl ..???..prosil cie ktos o komentarz??? Wiec dlaczego wciaz na nowo WCINASZ sie NIEPROSZONY???Otoz zalosny palancie z ptasim mozdzkiem Jezus powiedzial wyraznie: " a Ja tobie powiadam:TY JSTES PIOTR/SKALA"Mt16,13powiedzial to Jezus do OSOBY a nie do jego WIARY ! Czego dowodzi dalszy fragment "I NA TEJ SKALE ZBUDUJE MOJ KOSCIOL" czyli Jego a nie nasz Kosciol i na OSOBIE a nie na jego WIERZE, czygo dowozi fragment KOLEJNY:" TOBIE DAM KLUCZE KROLESTWA NIEBIESKIEGO"Mt.1619 ptasi mozdzku nie mozna dac klucze samej wierze z pominieciem CZLOWIEKA, szczegolnie biarac fragment kolejny :" CO KOLWIEK ZWIARZECIE NA ZIEMI BEDZIE ZWIAZANE W NIEBIE A COKOLWIEK ROZWIARZECIE NA ZIEMI BEDZIE ROZWIAZANE W NIEBIE"Mt.16,20 Nie wspominajac nawet o NAJWAZNIEJSZYM "KTORYM ODPUSCICIE GRZECHY SA IM ODPUSZCZONY A KTORYM ZATRZYMACIE SA IM ZATRZYMANE"J.20,23
18 dni temu / margreth
 
Czy Chrystus zakłada swój kościół na Piotrze?? Nie ma czasu na rozważania Pisma Świętego mogę odesłać do 1P 2,4-6 Gal 2,9 Ef 2,20 2 Kor 6,14-18. Zacytuję fragment pracy doktorskiej Josepha Ratzingera " Opera Omnia Lud i Dom Boży w nauce Św. Augustyna w Kosciele": Jeśli więc Kościół jest założony " na Piotrze", to nie na jego osobie ,lecz na jego wierze. Kościół jest oparty na wierze człowieka w Chrystusa- to jednak znaczy: na samym Chrystusie!!!.Jeśli wyznawca Chrystusa ma tę niezłomną wiarę to bramy piekielne go nie przemogą.Jesli wierzymy w nieprawdę że Kościół był założony na człowieku Piotrze tą skałą był oczywiście Chrystus to nic dziwnego że dziś właśnie na naszych oczach bramy piekielne przełamują Kościół katolicki synod amazoński, kochani chrześcijanie czytajcie Biblię że zrozumieniem
1 miesiąc temu / Mariusz
 
"prymat papieża ustanowiony przez samego Chrystusa wobec św. Piotra i jego następców" - tylko jedno pytanie, kiedy Chrystus ustanowił prymat Piotra i jego następców - chodzi mi "o jego następców" ? Proszę podać werset, bo nie przychodzi mi nic do głowy.
1 miesiąc temu / KOmar
 
Jeżeli mogę, to dorzucę swoje 2 grosze. Swoim skromnym zdaniem uważam, iż o. Marcin Luter powinien być ogłoszony mimo wszystko świętym kościoła katolickiego. Zainicjował "coś", co okazało się zbawienne dla póżniejszego kościoła katolickiego. Co mam na myśli, proszę poczytać historię tę codzienną, życiową tamtych czasów, instytucji kościoła z czasów przed jak i po reformacji. Tak naprawdę, reformacja była potrzebna nam katolikom, stała się wyrzutem sumienia dla wielu grzechów i zaniedbań. W jakimś sensie ten podział w chrześcijaństwie trzyma nas w ryzach do dziś. Podział...niepotrzebny, bo Chrystus tego nie chciał i przestrzegał.
5 miesięcy temu / leo
 
Slubowal swietej....hmmm..a kultu swietych jakos u heretyköw nie ma...
9 miesięcy temu / X
 
Dobry czy zły ?...Prosze by każdy samodzielnie przeczytał choć raz 95 tez Lutra CHOĆ RAZ ! Czego w większości dotyczą czy są prawdziwe czy błędne . Dajmy szanse sobie samym na refleksje by żyć zgodnie z Prawdą .
9 miesięcy temu / sten
 
Niestety dzisiaj wielu zdaje sie lubowac "nauka" tego herezjarchy a postepowanie niektorych postepowcow zdaja sie byc zywcem zerzniete z jego oblakanej "tworczosci"
9 miesięcy temu / Nick
 
10 lat temu przeszedłem do kościoła ewangelickiego. Uważam, że to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu...tam nikt nie wypomina grzechów papieży
ponad 1 rok temu / nick
 
Luter , to szatan , nie reformator , to wróg Kościoła Katolickiego , sam zaczął mieszać w religii , bo wiedział , że w tych czasach ,których żył , była jeszcze ciemnota . Poza tym nie uważał Matki Boskiej , to znaczy , że Luter był wrogiem też Jezusa Chrystusa . Moim zdaniem , Luter wprowadził w swój świat tzn. kasta .
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
Taki np taki fragment: "zostałem mnichem wbrew ojcu, matce, Bogu i diabłu? (...) te słowa są traktowane jako pośrednie przyznanie się (...) była chęć uniknięcia odpowiedzialności za zabójstwo." Rozumiem, że takie i inne tym podobne wnioski są w tym filmie? Ja rozumiem trochę inaczej to 'wbrew bogu'. Jak w końcu odkrył że Boga pragnieniem nie jest życie 'mnisze' to rzeczywiście takie zdanie łatwo wtedy wypowiedzieć. Kwestia opisywania życia Lutra i tego co wewnętrznie przeżywał, wplątywana do kwestii biblijnych interpretacji rzeczywistości to tak jakby wziąć każdego i 'ocenić' prześwietlić, jego życie. Taki można rzec "sąd nad Lutrem". Łatwo sądzić innych zwłaszcza jak nie mają się już jak bronić. Kiedy w końcu każdy z nas zajmie się najpierw tym co we własnym sercu nosi, zamiast interesować się i oceniać innych. Jak zaczniemy przepracowywać to co sami nosimy zaczniemy wybaczać innym i ich rozumieć. Jezus to jeszcze zaostrzył... już myślami grzeszymy...
ponad 1 rok temu / Tomek Urban
 
Jestem zasmucona czytając komentarze pełne nienawiści i braku chęci zrozumienia drugiego człowieka
ponad 2 lata temu / Maria
 
OFIARA ZA GRZECH ?Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu? (List do Hebrajczyków 9,28). Jesteśmy odpowiedzialni za posłuszeństwo i za miłość do naszego Stwórcy. Jednakże, od samego początku buntujemy się przeciw Niemu i, z powodu naszych grzechów, jesteśmy winni i znajdujemy się na krawędzi piekła. Istnieje tylko jeden sposób, aby się uratować, właśnie ten, o którym naucza Biblia: ?bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia grzechów? (List do Hebrajczyków 9,22). W Starym Testamencie Bóg nakazał Swojemu ludowi, aby ten składał na ołtarzu ofiary ze zwierząt. Uczynił to, aby nauczyć go dwóch podstawowych prawd: 1. grzech powinien zostać ukarany; 2. grzesznik może zostać uwolniony z winy, jeżeli inny będzie ukarany w jego miejsce. Było to, co jest oczywiste, wzorem tego, co Jezus, ?Baranek Boży?, miał uczynić na Kalwarii. ?Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić? (1 List Piotra 3,18
ponad 2 lata temu / ChrzescijanieWlondynie
 
Módlmy się o Wiarę i nawrócenie grzeszników.
ponad 2 lata temu / Katolik
 
Krzysiek coś w tym jest, Niemcy mają w sobie ciemną skazę. A od ostatniego stulecia zachowują się WPROST jak słoń w składzie porcelany... ROZPĘTALI dwie wojny światowe. Teraz zaś organizują podmianę ras w Europie, JAKIM PIEKŁEM SIE TO SKOŃCZY???
ponad 2 lata temu / olo
 
Czasy sa tak wymagajace, ze wymagaja rowniez jasnego jezyka. Moj poprzedni komentarz, nie zostal uznany za godny umieszczenia. Zatem powtorze jedynie moje podstawowe pytanie, bez zadnych komentarzy. We wstepie do rozwazan czytamy : "Czy jednak my, katolicy w Polsce, wiemy jak szkodliwe były tezy niemieckiego heretyka?" Pozwolilem sobie jedynie stwierdzic, ze nalezy raczej spytac, czy papiez o tym wie. Mojej odpowiedzi nie zamieszczam ponownie, a jezeli redakcja dopusci takie pytanie, to chociaz nie zabroni odpowiedzi osobistych czytelnikow, nie zabroni Im myslec. Prawda zwyciezy.
ponad 2 lata temu / Roman Dorna
 
@Krzysiek-Takie rozważania nic nie znaczą.Kwestionowanie doktryny Lutra tym,że nie miał odpowiednich naukowych kwalifikacji nie świadczy o niczym.Bo jednak Luteranizm jest inną wykładnią religii Chrześcijańskiej niż Katolicyzm i jest przecież wyznawanym przez wiele ludzi na świecie,a Kościół Katolicki w owym czasie zaistnienia luteranizmu został nawet zmuszony do zreformowania swojego porządku doktrynalnego,o czym świadczy sobór Trydencki.
ponad 2 lata temu / nn
 
Pan chrześcijanin zapomina że biblię którą dzisiaj używamy skompilowała Tradycja Magisterium Nauczającego czyli Kościół. Biblia poza Kościołem jest rzeczą kradzioną. Może się to nazywać czymkolwiek innym ale nie biblią. Mozaizm zna tylko Pięcioksiąg, Judaizm natomiast tylko komentarze do Piecioksięgu jako Misznę i Gemarę stanowiące Talmud i nie jest religią mojżeszową. Biblia natomiast jest pisemnym zbiorem Tradycji czyli relacji człowieka z Natchnieniem i Objawieniem Bożym integrującym Pięcioksiąg jako Stary Testament, czyli najpierw Tradycja a potem Biblia, Słowo Boże a potem Pismo. Sama Biblia bez autorytetu Tradycji jest tylko książką. Luter był magisterm prawa a nie teologiem i nie miał żadnych kompetencji ani autorytetu by podejmować się jakichkolwiek reform tym bardziej interpretować kwestie teologiczne. Marcin Luter to zwykły hochsztapler i złodziej a doktryna którą wymyślił to owoc jego chorego intelektu.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
@chrześcijanin: Jezus powiedział "Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i mnie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie." (J6, 53). Dlaczego wy, protestanci, tak bardzo powołując się na Pisma Święte, pomijacie ten fragment, potwierdzony wieloma cudami eucharystycznymi?
ponad 2 lata temu / Solidarny
 
do chrześciajanin Jeżeli jesteś takim zwolennikiem Biblii to co powiesz o takim zdaniu u Jana: Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać. (J 21, 24-25). To zdanie świadczy, że Pismo Św, jest tylko częścią większej całości jaką jest właśnie Tradycja i jej odrzucenie jest największym grzechem reformacji.
ponad 2 lata temu / empiryk
 
Cała nauka Lutra nie jest oparta na Biblii tylko na wygodnych i chwytliwych dla ówczesnych czasów wymysłach, wyssane z palca głupoty podsycające egoizm, narcyzm, seksualizm i pazerność. To początki relatywizmu i perwersji.
ponad 2 lata temu / DNA
 
czemu ta strona nazywa się pch24 ? a nie poloniakatolicka24 ? widać tylko nędzne ataki na innych chrześcijan który nie chcą płacić haraczu 7 wzgórzom. I stawiają na 1 miejscu Biblię a nie tradycję. Jak czytam ze kosciół katolicki istnieje 2000 lat to mnie ... ale nie zalewa przecież KRK powstał okolo 300-400 roku ne a odejmując teorię czasu widmowego to 1200 lat około. PS ciekawostka dla redaktora jak to jest z tym winem Wino - to szyderca, mocny trunek - to wrzaskliwa kłótnia (PRZYP 20:1). Hebrajskie Słowa Oznaczające Produkty Winnej Latorośli Najczęściej występującymi słowami są wcześniej już użyte; ,,yayin'', ,,shekar'' i ,,tirosh''. ,,Yayin'' jest użyte przynajmniej 140 razy. Jest ono postrzegane jako główny termin oznaczający sok winogronowy wyrażony w rozmaity sposób. Możemy jedynie stwierdzić o jaki typ ,,wina'' chodzi w biblijnym kontekście. Pierwsza wzmianka o ,,yayin'' powiązana jest z grzechem Noego (1 MOJ 9:21).
ponad 2 lata temu / chrzescijanin
 
Już początek zawiera nieścisłości: "Marcin Luder urodził się w 1483 roku w Eisleben (Saksonia) w chłopskiej, wielodzietnej rodzinie". Ojciec Lutra nie był chłopem tylko "dziedzicznym czynszownikiem", następnie hutnikiem. dalej czytamy : "Decyzja o wstąpieniu do zakonu nie była w przypadku Marcina Lutra owocem dojrzałej, długotrwałej refleksji". Autor tworzy opinię, na której opiera swoją dywagację. Moje pytanie? Jaki zakonnik podejmuje przemyślaną decyzję?
ponad 2 lata temu / Czarek
 
Marcin Luter ? człowiek i jego spuścizna ?PODOBNO napisano o nim więcej książek niż o jakiejkolwiek innej postaci historycznej, z wyjątkiem jego mistrza, Jezusa Chrystusa?. Zdanie to ukazało się na łamach tygodnika Time. Wypowiedzi i działalność Lutra dały początek reformacji ? ruchowi religijnemu uznawanemu przez niektórych za ?najważniejszą rewolucję w historii ludzkości?. Tym samym Luter przyczynił się do zmiany krajobrazu religijnego Europy i do wydarzeń, które w tej części świata zamknęły okres średniowiecza. Miał on także wkład w usystematyzowanie pisanego języka niemieckiego. Opracowane przez niego tłumaczenie Biblii wciąż jest najpopularniejszym niemieckim przekładem. Jakim człowiekiem był Marcin Luter? Dlaczego wywarł taki wpływ na bieg wypadków w Europie?
ponad 2 lata temu / zmieszanie
 
Jana Husa spaliło niemieckie "święte" cesarstwo ponieważ takie pojęcia o "świętej i boskiej władzy" miał zachodni feudalizm. Jedyne poselstwo Królestwa Polskiego które prowadził na soborze w Konstancji Paweł Włodkowic z Brudzenia ujęło się za Janem Husem. To feudalne prawo niemieckie oraz błędne pojęcia religijne o władzy leżą u podstaw buntu Jana Husa oraz poprzedzających Lutra niemieckich "humanistów" Jana Puppera oraz Jana Ruchratha. Luter był tylko zapalnikiem tej zgnilzny wydalającej łatwopalne gazy. Uważam że to właśnie zgnite niemieckie prawo leży u podstaw rozłamu w Kościele zachodnim. Oczywiście niektóre prawa były trafione jak na przykład prawa miejskie ale co to ma wspólnego z Lutrem. Luter był desperatem i buntownikiem i trzeba by się zapytać co go do tego popchnęło. Szatan mu napewno w tym przklaskiwał ale uważam że to nie "ojciec kłamstwa" jest przyczyną lecz samo bycie i życie w "świętym cesarstwie narodu niemieckiego". Dziś jest podobnie.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
No tak. Wszystko było wspaniałe i tylko jeden Luter bałaganu narobił. Można sie zapytac, skąd poparcie połowy Europy dla nauk Lutra? O spaleniu wielkiego i wybitnego duchownego katolickiego J. Husa już ktoś tu wspomniał. Z pewnych błędów Kościół się dawno rozliczył.
ponad 2 lata temu / AM
 
Do kwestii błędów należy dodać coś co uniemożliwiło dialog - spalenie na stosie Jana Husa. Luter w dialogu mógł spodziewać się tylko takiego rozwiązania.
ponad 2 lata temu / Rob
 
Bardzo ciekawie zaczyna się ten artykuł: "Marcin Luter, a właściwie Marcin Luder urodził się w 1483 roku w Eisleben (Saksonia) w chłopskiej, wielodzietnej rodzinie. (?) Konflikt między ojcem a synem wzmógł się tylko, gdy w 1505 roku, po ukończeniu studiów prawniczych i filozoficznych na erfurckim uniwersytecie, (...)" Nie wiem, czy ktoś zwrócił na to uwagę ale słynny reformator urodził się w 1483 ROKU w CHŁOPSKIEJ WIELODZIETNEJ RODZINIE i UKOŃCZYŁ DWA KIERUNKI STUDIÓW. Taki wyczyn jest bardzo trudny do przeprowadzenia w obecnych czasach, a co dopiero pod koniec średniowiecza. Kto za ten wyczyn zapłacił? Czy może skonfliktowany z synem ojciec? W Wikipedii można znaleźć informację, że Hans Luter był dziedzicznym czynszownikiem, który ze względów ekonomicznych opuścił wieś i najmował się do pracy jako górnik, a potem jako hutnik. Następnie został właścicielem pieca hutniczego co pozwoliło mu na kształcenie syna. Jest to jakieś wyjaśnienie skąd pieniądze na studia.
ponad 2 lata temu / Andrzej
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.