DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Polska wzorem dla Europy. Determinizm dziejowy to lewacki mit

Polska wzorem dla Europy. Determinizm dziejowy to lewacki mit
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (tasha)

Polska winna stać się dziś dla Europy i świata przykładem na to, że nie ma czegoś takiego jak determinizm dziejowy i że nie jesteśmy skazani na przyjęcie lewackiej narracji z całym pakietem wynikających z tego konsekwencji. Pokazujemy, że nie warto – jak to sugerują środowiska „katolików otwartych” – zaprzestać walki tylko dlatego, że spodziewany efekt jest trudny do uzyskania, a siły przeciwnika przeważają. Sprawa obrony życia jest tego żywym dowodem. Przez wiele lat setki, tysiące obrońców życia w Polsce walczyło o nienarodzonych, choć cały świat mówił im, że to bezcelowe. Bo ich postulat jest dziś nie do osiągnięcia i trzeba cieszyć się, że w Polsce to mamy przynajmniej ów „krwawy” kompromis. No i…? Wygrało życie!

 

W czasie, w którym z różnych zakątków świata docierają do nas informacje o kolejnych ciosach wymierzonych w życie przez ustawodawców, Polska wybrała drogę pod prąd. Wieloletnie starania obrońców życia przyniosły w końcu efekt i Trybunał Konstytucyjny orzekł to, co oczywiste – życie nienarodzonych dzieci (potencjalnie chorych) zasługuje na ochronę. Tym samym Polska w świecie, który problem osób z dodatkowym chromosomem rozwiązuje poprzez eksterminację chorych dzieci w łonach matek, rozpoczęła wyznaczanie nowych standardów.

 

Bo przecież – a szczęśliwie w Polsce już w 1997 roku – zgodziliśmy się z tym, że warunki socjalne nie mogą być powodem do zabicia nienarodzonego dziecka – to tym bardziej w świecie postępu, w świecie rozwoju medycyny, w świecie innowacyjnych rozwiązań, nie może zabraknąć miejsca wśród nas dla osób słabszych, chorych, których należy otoczyć stosowną opieką. Tu nie ma miejsca na dyskusję, bo bezwzględnie każde życie jest wartością. Także to powstałe w wyniku czynu zabronionego. I tu jeszcze jest pole do działania.

 

Mimo, że w Polsce pozostają jeszcze dwie przesłanki aborcyjne, to trzeba powiedzieć, że nasza Ojczyzna pokazała, iż zmiana prawa w kierunku obrony życia jest możliwa. Przepis na to jest znany. To lata ciężkiej pracy i walki obrońców życia. Bez nich to, co wydarzyło się w Trybunale Konstytucyjnym, nie byłoby możliwe. Niezłomne upominanie się o los najsłabszy, edukacja, pokazywanie prawdy na temat tego, czym jest aborcja i tego, że w łonach matek zabijane są dzieci, które mogłyby cieszyć się swoim życiem, mogłyby się realizować… Tłumaczenie, że życie nienarodzonych nie jest kwestią wyboru kobiety, a tym bardziej nie jest jej „prawem”… Przekonywanie, że „kompromis aborcyjny” nie jest ani rozwiązaniem „dobrym”, ani też „kompromisowym”, bo nie można – w imię jego istnienia – składać w ofierze tysięcy istnień ludzkich… To ogrom pracy, który dziś przyniósł długo oczekiwany efekt – Polska będzie lepiej chronić życie.

 

I niech to będzie przykład dla Europy i świata. Niech na nas patrzą i „zazdroszczą”. Niech Polska będzie dla nich tym impulsem do otrząśnięcia się, który zachęci do pracy, do wysiłku, do podjęcia próby wyjścia z marazmu. Niech Polska stanie się dla nich dowodem na to, że – choć po stronie „katolików otwartych” są takie opinie – nie zostało przesądzone to, iż zostaniemy doszczętnie przemaglowani przez lewaków i niesioną przez nich „cywilizację śmierci”, że warto walczyć, choć czasem sytuacja wydaje się być beznadziejna. Zwycięstwo jest możliwe. Zresztą nawet jeśli ktoś nie doczeka dobrych zmian, bo w Polsce potrzeba było na to ponad dwudziestu lat, to dla katolika ważne jest to, by wystartować w dobrych zawodach, we właściwej drużynie.

 

I tylko smutkiem napawa sytuacja, kiedy osoby mówiące o sobie „katolik”, w komentarzach pod orzeczeniem Trybunału cedzą dziś gorzkie słowa o zaprzestaniu dialogu, o utracie cennego kompromisu, o wyższości idei świeckiego państwa nad podstawową kwestią moralną – kwestią ochrony życia. Z przerażeniem czyta się – niestety i na „katolickich” łamach – opinie matek, które wyznają, że dziś już bałyby się „zajść w ciążę”. Bo rzekomo teraz kobiety nie mające prawnej możliwości zabicia w łonie swego dziecka, nie będą też myślały o macierzyństwie… Niech i te postawy będą nauką dla tych, którzy patrzą dziś z „zazdrością” na Polskę. Bo – jak się wydaje – bez tej „pomocy” środowisk „otwartych”, wyznających ideę dialogu, kompromisu i determinizmu dziejowego, sprawa pełnej ochrony życia w naszym kraju zostałaby już dawno zamknięta. A – o tym nie zapominajmy – każdy rok opóźnienia sprawy ochrony życia w Polsce, to utrata około tysiąca kolejnych istnień ludzkich.

 

 

Marcin Austyn

 

 


DATA: 2020-10-25 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Światopogląd to właśnie refleksja nad zastanym by jutro było lepsze. O czym ty człowieku bredzisz?! Jak chcesz grać w jakąś grę stosując swoje reguły gry?! Grać w piłkę nożną - rękami, np.?! Tolerować to sobie można kolory ścian, a nie ANTY-Etykę barbarzyńskiej cywilizacji śmierci! Każda grupa ludzi, musi między sobą uzgodnić zasady współżycia, aby się nie pozabijać! Co proponują zboki?! Jaki model życia, wg jakiej Etyki?! 5 tysięcy lat wstecz człowiek nieustannie doświadczał tragedii, gdy tylko zaczęto odstępować od zasad Etycznych, dlatego istnieje takie pojęcie jak BARBARZYŃSTWO! To człekokształtni bez ludzkich zasad! Toleruj: złodzieja, gwałciciela twoich dzieci, mordobijcę dla przyjemności - no pokaż jak to się robi?! Dziecko we mgle jesteś, innych określeń zaniecham, bo to i tak syzyfowa praca . . .
28 dni temu / AndrzejBR
 
Nie, z jednej strony są agresywni idioci nietolerujący innych światopoglądów i z drugiej też. Dlatego są konflikty.
29 dni temu / @AndrzejBR
 
Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum; ; benedicta tu in mulieribus et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, mater Dei, ora pro nobis peccatoribus nunc et in hora mortis nostrae. Amen. Paweł! popieram cie. hańba Dziamborowi
30 dni temu / Grzegorz
 
Wspaniale byłoby słać takie teksty w świat w języku angielskim. Czy moglibyście te najważniejsze tłumaczyć na ten język? Bóg zapłać za Wasze działania i niech Pan Bóg Wam błogosławi!
30 dni temu / Deszcz
 
Hańba dla Dziambora i Mikke - okazaliście zwykłymi aborcyjnymi lewakami.
30 dni temu / Pawel
 
Szkoda że jest wątpliwym wzorem jeśli chodzi o wsparcie rodzin z niepełnosprawnymi osobami.
30 dni temu / Margeritta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.