DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Marcin Austyn: Idą święta. Znów mordują chrześcijan!

Marcin Austyn: Idą święta. Znów mordują chrześcijan!
źródło: pixabay.com

Strasburg – islamski radykał otwiera ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego. Campinas, Brazylia – ateista strzela do wiernych zgromadzonych w katedrze. Giną ludzie. Watykan – Marokańczyk próbuje podpalić wojskowy samochód… Boże Narodzenie coraz bliżej, przeciwnicy Kościoła wzmagają działania.

 

Napastnik w Campinas zanim rozpoczął mord na wiernych siedział w kościelnej ławce między nimi. Oddał ponad 20 strzałów do znajdujących się najbliżej osób. Następnie udał się przed ołtarz i tam popełnił samobójstwo. Media podały, że był ateistą. Jego celem byli katolicy.

 

Agresor ze Starsburga także nie działał przypadkowo. Islamista za teren działania obrał sobie obszar jarmarku bożonarodzeniowego, dokładnie tak jak poprzednicy, choćby w Niemczech. Strzelał w pobliżu największej we Francji świątecznej choinki, w tłumie ludzi, mimo obecności służb porządkowych.

 

Od lat islamiści w okresie Wielkiego Postu czy Adwentu grożą, że ich działania wymierzone w chrześcijan w końcu dotrą do samego centrum Kościoła. Do Watykanu. To jest ich symboliczny cel. Dotąd były to pogróżki, dziś mamy już za sobą próbę przekucia słów w czyny. Działający w pojedynkę Marokańczyk został zatrzymany przy Bramie św. Anny – na granicy Rzymu i Watykanu. Chciał podpalić wojskowy pojazd. Nie udało się, ale krąg się zacieśnia. Do czego posunie się kolejny zamachowiec?

 

Poprawne politycznie media nie chcą przyznać, że cele wybierane przez zamachowców są powiązane z chrześcijaństwem. Chętnie mówią o szaleńcach, niezrównoważeniu czy podejrzeniu choroby psychicznej sprawcy. Fakty mówią same za siebie. Oczekiwanie na ważne dla Kościoła święta wzbudza złość jego przeciwników.

 

A co robią europejscy politycy, aby było bezpieczniej? Za nami główna fala kryzysu imigracyjnego wywołanego polityką „otwartych ramion”. Przed nami… kolejna niewiadoma. Pamiętajmy, że politycy mają za sobą debatę w Marrakeszu nad dokumentem ONZ dotyczącym imigracji. Pakt ma rzekomo porządkować kwestie przepływu migrantów, a w praktyce tak zaciemni obraz, że rozróżnienie osób potrzebujących azylu od imigrantów ekonomicznych i terrorystów będzie jeszcze trudniejsze. Tak, terrorystów. Nie zapominajmy bowiem, że to właśnie środowisko radykalnych islamskich imigrantów jest źródłem problemów Zachodu.

 

Tacy ludzie w swoich islamskich krajach chętnie powiesiliby Asię Bibi za rzekome bluźnierstwo przeciw Allahowi, albo organizują krwawe ataki na kościoły chrześcijańskie. Nic dziwnego, że przybywając do Europy chcą dalej mordować „niewiernych”. Tymczasem otwierane są im drzwi – mordują i mogą – jak sprawca ze Starsburga – swobodnie uciekać i ukrywać się w całej Europie. Mimo obowiązujących na Zachodzie kolejnych, podwyższonych stopni bezpieczeństwa i wysiłku służb.

 

Ostatnie smutne wydarzenia prowokują też do debaty nad dostępnością obywateli do broni palnej. W Europie jest on skutecznie reglamentowany – choć jak wskazują eksperci, właśnie uzbrojeni i odpowiedzialni obywatele mogliby stanowić pierwszą zaporę przed terroryzmem. Służby obecne na jarmarku nie zdołały powstrzymać zamachowca. Uciekł. W Brazylii policja zdołała postrzelić napastnika zanim sam odebrał sobie życie. A gdyby w tych sytuacjach ktoś zareagowałby wcześniej?

 

Nowy brazylijski prezydent Jair Bolsonaro w swojej kampanii wskazywał na ogromną liczbę ofiar aktów przemocy z użyciem broni: 64 tys. ofiar rocznie. I podkreślał, że uzbrojenie obywateli może być tu właściwym remedium. Media po zamachu nadawały jednak przekaz idący, jak zwykle, w przeciwnym kierunku. Uznały, że dostęp do broni trzeba dalej ograniczać. Tymczasem widać wyraźnie, że dotychczasowe praktyki nie są pasmem sukcesów. I tyczy się to zarówno polityki migracyjnej jak i sfery bezpieczeństwa rozbrojonych obywateli. I obyśmy nie byli świadkami kolejnych krwawych wydarzeń. Bo święta coraz bliżej i działania sług Złego mogą być coraz śmielsze.

 

Marcin Austyn


DATA: 2018-12-13 12:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

4
4
 
 

Król Lew (1994) – to klasyka kina dziecięcego. Jak już parę razy pisano na tych łamach, jest to film mocno krytykowany przez wszelkiej maści postępowców, za to chętnie chwalony przez konserwatystów jako dzieło wręcz kontrrewolucyjne. Nic dziwnego, że omawiając ten film Krystian Kratiuk i Krzysztof Gędłek otwarcie zadawali pytanie: czy coraz ostrzej lewicująca wytwórnia Disneya dzisiaj zrealizowałaby taki film? Mamy rok 2019 i mamy nową wersję Króla Lwa z wytwórni Disneya. I… na szczęście, pod tym względem przynajmniej, jest dobrze!

 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.