DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Niestety, powtarzają to robili w Ziemi Obiecanej za Jozuego, i potem.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Czy ten co wrócił to jest Stefan Michnik?
ponad 1 rok temu / Acha!
 
Nacjonalizm i faszyzm jest u żydów w izraelu ,żydzi to najgorsi rasiści i faszyści ,mordują dzieci Palestyńskie
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Tzw. Marsze żywych to kwintesencja nacjonalizmu. Ten rozbuchany nacjonalizm "Gazecie Wyborczej" nie przeszkadza.
ponad 1 rok temu / Czepialski
 
Historia kołem się toczy - w XVII wieku Szwecja była biednym,. heretyckim krajem, żyjącym z łupów, który napadł na bogatą Rzeczpospolitą i kradł z niej co się dało z detalami architektonicznymi włacznie, czyli coś jak bolszewia w 1920 - już nie długo "panowie na materacach" będą płynąć przez Bałtyk do Polski co jeszcze 30 lat temu wydawało się niemożliwe!!!
ponad 1 rok temu / Wredny
 
@agricola, więcej, Żydzi nie wszyscy się zasymilowali, utworzyli getta jak w Warszawie, by przejąć na własność część miasta jako autonomii, na szczęście nie wyszło, ale straciliśmy przez nich Mińsk, Kijów... Obecna narracja wręcz mówi o tym, że to ponoć nie obywatele polscy zamieszkiwali w Polsce. Nie należy na siłę urzeczywistniać swych wizji bogaczy, droga łączenia nacji powinna wieść przez serce. Miłość.
ponad 1 rok temu / Ajek
 
Polskość jak inne normalne tradycyjne narodowości jest zdefiniowana poprzez specyficzne i unikalne pochodzenie etniczne oraz kulturowe. Narodowość oderwana od etniczności to sztuczne i patologiczne twory społeczne rodem z USA, Wielkiej Brytanii czy dawnego ZSRR.
ponad 1 rok temu / @agricola
 
@agricola Przestań bredzić, że "polskości nie określa Narodowość a Kultura". Oczywiście, że narodowość jest ważnym czynnikiem naszej tożsamości i ją określa. NIE JESTEŚMY jakimś abstraktem, ale historycznym narodem, powstaliśmy z określonych plemion mieszkających na tym terytorium. Narodowość to ciąg pokoleń, a to że jakaś liczba obcokrajowców osiedliła się tutaj i zasymilowała niczego nie zmienia. Po pierwsze, te migracje były małe w stosunku do Polaków tu mieszkających, po drugie z obszarów leżących blisko, więc podobnych do nas. Teraz przy współczesnych środkach transportu, grozi nam zniszczenie - zalanie osobami z drugiego końca świata niemającymi z nami dosłownie nic wspólnego. Sprowadź tu kilka milionów tych Murzynów, Wietnamczyków czy Innuitów i nie będziesz miał Polaków, ale zastąpienie Polaków przez obce ludy.
ponad 1 rok temu / zgred
 
"Ten kraj nad Wisłą" nie należy ani do Zachodu ani do Wschodu. Polska jest odrębną cywilizacją - mówię tu o odwiecznej kulturze Polskiej, nie polszewickiej. Jest ona na tyle atrakcyjna, że każda nacja która tu trafi szybko się asymiluje i z Polską identyfikuje. Wyjątek stanowią jedynie Żydzi z wyjątkami oczywiście. Na dobrą sprawę przez te wszystkie wieki gościnności niemal każdy Polak w historii rodzinnej ma jakiegoś przybysza. Znaleźli tu przystań przedstawiciele wielu narodów Europy i nie tylko. Może więc dlatego polskie wydanie Nacjonalizmu nie ma nic wspólnego z rasizmem i nietolerancją, polskości nie określa Narodowość a Kultura. Dlatego można być Murzynem, Wietnamczykiem, Innuitą i być Polakiem równie dumnym z tego, jak potomkowie Piastów czy Jagiellonów. Doskonałym przykładem specyficznego "czaru" polskiej mentalności kulturowej jest Cejrowski, któremu "dzicy" nie wiedząc czemu pozwalają na wiele, bezczelny angol w takiej sytuacji wisiałby już na palmie.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Polska krajem wolności dobre hehehe.Niech tylko spróbuje nie zaszczepić swoich dzieci wtedy się przekona jaka w Polsce jest wolność
ponad 1 rok temu / Jan
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.