DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Manipulują w sprawie obrony życia. Słowacki duchowny ostrzega przed liberalną mediokracją

Manipulują w sprawie obrony życia. Słowacki duchowny ostrzega przed liberalną mediokracją
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Znany jako odważny obrońca wiary i wartości chrześcijańskich słowacki ksiądz Marian Kuffa ostrzega przed manipulacjami, jakich w zakresie religii i moralności dopuszczają się media liberalne. Odnosząc się do obecnej sytuacji na Słowacji przywołał słowa Štefana Sečka, biskupa ordynariusza diecezji spiskiej, który stwierdził: „Nie musicie być popularni, wystarczy jeżeli będziecie wierzący”.

 

Ksiądz Marian Kuffa znany jest na Słowacji z stanowczego przeciwstawiania się ofensywie liberałów w życiu publicznym, zarówno w polityce, jak i w mediach. Tym razem podczas jednego z kazań odniósł się do procesów obyczajowych zachodzących na Słowacji i roli mediów, które reprezentują w większości liberalną wizję prawa i moralności. Prowadzą one ciągłe i uciążliwe ataki na duchownych, manipulując obrazem i wypowiedziami.

 

Narazić się można całemu liberalnemu środowisku szczególnie wówczas, gdy stanie się w obronie życia nienarodzonych. Dziennikarze i redakcje praktykują powszechnie dobieranie negatywnego obrazu osób, które prowadzą akcje w obronie życia poczętego, czego doświadczył ojciec Kuffa prowadząc protest przed budynkiem słowackiego parlamentu.

 

- Wyobraź sobie, że biorę psa i na twoich oczach odrywam mu jedną łapę, a potem drugą. Taki film okrąży całą Słowację, cały świat. A przecież to robi się w czasie aborcji. Rozrywasz żywe dziecko. To nie jest zwykłe morderstwo, tylko okrutne morderstwo – cytuje argumenty księdza Mariana Kuffy, używane wobec ludzi mediów, słowacki portal „Hlavne Spravy”.

 

Takie argumenty czasami trafiały do dziennikarzy, ale wiele osób nie rozumie czym w rzeczywistości jest aborcja i na czym polega zabijanie dziecka w łonie matki.

 

Źródło: Hlavne Spravy

JB


DATA: 2019-08-22 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze, ze na Sowacji są jeszcze katoliccy kaięża.
9 miesięcy temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.