DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Manifestacja w obronie katolickiego adwokata

Manifestacja w obronie katolickiego adwokata
fot. CDWaldi / sxc.hu
#KOMUNIZM    #WYROK    #KOMUNIŚCI    #WIETNAM    #OPOZYCJA    #WIĘZIENIE    #PROCES    #ADWOKAT    #DYSYDENT

Blisko 3 tys. Wietnamczyków wzięło udział 17 lutego w zorganizowanej przez redemptorystów z Hanoi i Sajgonu nocnej manifestacji z pochodniami. Jej uczestnicy modlili się o zdrowie i siły dla znanego dysydenta Lê Quõc Quâna oraz innych osób, dziennikarzy i blogerów więzionych przez komunistów.


18 lutego odbyło się posiedzenie sądu w procesie odwoławczym Lê Quõc Quâna. Trybunał apelacyjny podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Ten znany katolicki adwokat został aresztowany w grudniu 2012 r., oficjalnie za malwersacje finansowe. Sąd w październiku ubiegłego roku orzekł dla niego karę dwóch i pół roku więzienia oraz grzywnę w wysokości 40 tys. euro.


Według wielu organizacji pozarządowych rzeczywiste powody aresztowania są jednak związane z jego działalnością w obronie wietnamskiego społeczeństwa i praw wyznawców Chrystusa. „Jestem całkowicie niewinny, to jest pewne. W niczym nie zawiniłem. Potwierdzam jeszcze raz, że jestem ofiarą spisku politycznego. Sprzeciwiam się temu procesowi” – powiedział podczas rozprawy Lê Quõc Quân. W tym czasie budynek sądu został szczelnie otoczony kordonem milicji, nie dopuszczając manifestantów w sąsiedztwo sądu.


Dysydentowi odmówiono dostarczenia do więzienia żądanych przez niego dokumentów prawnych i pism religijnych, w tym Biblii. Na znak protestu rozpoczął on 2 lutego głodówkę. Rodzina więźnia informuje, że jego stan zdrowia jest alarmujący.KAI

mat


DATA: 2014-02-18 20:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz są zajęci popieraniem naszych wrogów na Ukrainie.
ponad 6 lat temu / cynik
 
pozostaje nam modlitwa za Jego rychłe uwolnienie; niestety (nie)nasz (nie)rząd, z niejakim Radosławem w roli ministra MSZ, nie jest w stanie wystosować żadnej noty dyplomatycznej w tej sprawie; tak bardzo są zajęci rozgrabianiem Polski, że nie mają czasu na nic innego
ponad 6 lat temu / jaro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.