DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jestem przekonany, że stałe regularne spotkania różańcowe pomogłyby wyjść z UE a przy okazji nawrócic kogo sie da z mieszkańców zachodniej Europy
7 dni temu / Nor
 
Na gruncie polskim idee Spinellego kontynuuja Kaczynscy /za swoim guru masonem J.J. Lipskim/. To wlasnie Jaroslaw K. stwierdzil, ze Polska "NIGDY" nie wystapi z EU. Ze "Nalezy stworzyc pakt militarny EU /armie europejska/". TFU z masonami, TFU z Kaczynskim i jego kompanami. Dosc juz komunistow, socjalistow, demokratow, liberalow... Polska KATOLICKA i NARODOWA - jest pzryszloscia Europy!
8 dni temu / piotr78
 
Szkoda, że mało jest opracowań pokazujących linię od Rousseau, przez Rewolucję Francuską, Marksa, Lenina, Trockiego, itd. W sumie to nawet możnaby się cofnąć i zacząć od Lutra.
8 dni temu / Riccardo82
 
Nie powstała jeszcze nigdy Europa -zjednoczona Europa państw narodowych zawsze jest to jakaś Firma Fe,starszych braci,albo zaginionego 10-ego szczepu wiecznych podróżników-koczowników
8 dni temu / Zdzisiek
 
Proponuję więc bardziej konstruktywną dyskusję: Jak szybko i skutecznie wystąpić z tego tworu szatana? Bo zarówno tu, jak i w całej Polsce dominuje jałowe i bezpłodne narzekactwo, nikt nie podejmuje natomiast ważnego tematu opuszczenia unii. Przecież wiadomo już, do czego owa unia ma służyć. Jak mówi Pismo Święte: po owocach ich poznacie - już są te owoce, widoczne gołym okiem. Wszystko zostało już powiedziane, ukazane i odkryte, a nawet wyjaśnione. Więc na co czekać?
8 dni temu / Republikanin
 
Google: Spotkanie przywódców Niemiec, Francji i Włoch u grobu włoskiego komunisty. ?Wiemy, skąd się wzięła Unia? 23 sierpnia 2016|4 komentarze|w Europa Południowa, Europa Zachodnia, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Redakcja Przywódcy Niemiec, Francji i Włoch spotkali się na wyspie, na której znajduje się grób włoskiego komunisty i współautora ?Manifest na rzecz Europy wolnej i zjednoczonej?. ?To wyraźnie pokazuje, że wiemy, skąd wzięła się Unia Europejska? ? powiedziała Angela Merkel.
10 dni temu / komuniści wszy
 
W Parlamencie Europejskim działa grupa, o której niewiele się w Polsce mówi ? Grupa im. Altiero Spinellego. Co to za organizacja? Prof. Mirosław Piotrowski: Grupa Spinellego powstała siedem lat temu, czyli w 2010 roku w Brukseli. Jej inicjatorem był belgijski europoseł i szef grupy Liberałów w Parlamencie Europejskim, Guy Verhofstadt wcześniej premier Belgii. Zrzesza ona ponad stu wpływowych europosłów z niemal wszystkich grup politycznych oraz innych osób tzw. szczerych Europejczyków, którzy, jak to ujęte zostało w ich własnym materiale promocyjnym, przedkładają interes ogólnoeuropejski ponad interes państw narodowych. Własnych także. Nazwa grupy wskazuje na ich duchowego lidera, włoskiego komunistę Altiero Spinellego, który jako współautor Manifestu z Ventotene, postulował likwidację państw narodowych. ?Aby odpowiedzieć na nasze potrzeby, europejska rewolucja musi być socjalistyczna? - to słowa Spinellego, którego imię nosi główny budynek PE w Brukseli, a postać jego wita przy wejś
10 dni temu / mario
 
Co ciekawe niektore uwagi mieli całkiem słuszne - przecież faktem jest że musieli sie zabijać na nie swoich wojnach prości ludzi. Wcielono ich i zmuszono.
10 dni temu / Jot
 
Podzielam zdanie autora na ten temat. Oczywiście że są różne opcje i poglądy na konkretne problemy natomiast ta jedna strona uzyskuje dziś sporo na swoją korzyść. Dzisiaj jednak to wciąż są dążenia do monopolu, totalitaryzmu, przejęcia całej,,kasy '' czyli władzy na jedną stronę. Tylko zamiast wielkiego dobra napewno skończy się to wielkim złem jak to przystoi ojcowi kłamstwa.
10 dni temu / J
 
Opętany toksyczną ideologią obłudnik, guru Unii Europejskiej i innych sierot po stalinizmie.
10 dni temu / Zbigniew
 
W jednym zdaniu - cały ten soc-komuno-liberalny bełkot ma tylko jeden cel: Zastąpić Dekalog i wg. niego ukształtowaną Etykę Katolicką, swoim irracjonalnym myśleniem życzeniowym, aby świat zamienić w swój raj, na bazie zniewolenia całej, do nich nie przynależącej - RESZTY!!! Czyli nas NIEWOLNIKÓW! Kto tylko to słucha lub czyta sam sobie jest winien!
10 dni temu / AndrzejBR
 
"Pomysł ten w 1984 roku poparł Parlament Europejski i określił mianem projektu Spinellego." Musiał być więc dobrze znany Janowi Pawłowi II, gdy dnia 19 maja 2003 roku w towarzystwie prezydenta Kwaśniewskiego zachęcał rodaków: OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ.
10 dni temu / Ryś
 
W artyklue: "...Wprowadzenia prawdziwej demokracji i wolnego społeczeństwa ...odbyć się może jedynie za sprawą kierownictwa oświeconej mniejszości, posługującej się w tym celu środkami niedemokratycznymi i indoktrynacją..." - jest to paradoks i brzmi jak paradoks kota Schroedingera, czyli po takim działaniu mielibyśmy jednocześnie demokrację i nie :-D
10 dni temu / anonim_galeon
 
Wg słów Jana Pawła II - humanizm bez Boga staje się swoim zaprzeczeniem. A to prowadzi do totalitaryzmu.
10 dni temu / Obywatel
 
Ale numer !Spinelli więziony przez faszystów pisze manifest .Michnik w więzieniu pisze książki .Pilecki i Fieldorf nie wychodzą żyw z łap komunistów .
10 dni temu / Hektolitr Decyb
 
Nota Doktrynalna Jana Pawła II dotycząca postawy katolików w życiu politycznym z dnia 21 XI 2002 r. skierowana w pierwszej kolejności do biskupów stanowi;? Dostrzegamy obecnie pewien relatywizm kulturowy, sankcjonuje on obalenie i rozkład rozumu oraz zasad naturalnego prawa moralnego? W dziedzinie polityki objawia się to tym ze nie dostrzega się zagrożenia zastępowania prawa naturalnego ideologią. Kardynał Nycz w jednej z wypowiedzi w ubiegłym roku martwił się tym ?czy Kościół zachowuje równy dystans do wszystkich partii politycznych? System oświaty, mediów, kultury, jest nastawiony na tworzenie robola i konsumpcjonisty. Takiemu łatwo wszczepić relatywizm, pozbawić rozumu poszukującego prawdy. Tylko sukces wyborczy prof. Mirosława Piotrowskiego jest szansą na stworzenie katolickiej partii która przeciwstawi się zagrożeniu na jakie wskazuje Nota Doktrynalna.
10 dni temu / fidelis
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.