DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tradycyjne społeczeństwa nie uchroniły ludzkości przed hekatombą II wojny światowej, paleniem ludzi w piecach i przerabianiu ich na mydło. Nie wspominając już o innych koszmarach ludzkiej historii. Może więc czas zaryzykować jednak co innego?
2 miesiące temu / Soplica
 
Polska potrzebuje ratunku przed tym potworem Ue
3 miesiące temu / Radek
 
Precz z komuną i lewicowymi !
5 miesięcy temu / Jana
 
POLSKA, potrzebuje natychmiast prezydenta dyktatora, który swoimi rzeczowymi decyzjami, akceptowanymi przez większość społeczeństwa, pokona ludzi zdemoralizowanch, tych o których wspomina, ten bolszewicki manifest. Typ polityków POPiS-u, jest pozbawiony takich zasad, co czyni zło mniejsz, zaś zło większe, czy mniejsze, jest złem i powinno być eliminowane.
6 miesięcy temu / ANDRZEJ S LOBRO
 
"demokraci nie radzą sobie rady w trudnych, rewolucyjnych czasach." - o co tu chodzi?
9 miesięcy temu / razar
 
Star Wars nic dodać nic ująć Jak byś nie spojrzał z któreś strony masz milczeć i robić co karzą .Nowy porządek Europejski na łasce możnych tego Świata masz co Ci trzeba przepraszam za wyrażenie I zamknij gębę .Totalny Haos czyli niszczenie Pana Boga oj ludzie opamietajcie się puki nie jest za późno!!!?
10 miesięcy temu / Adam
 
Unia zaglady Europejczykow
ponad 1 rok temu / Georg
 
Innym patronem UE jest Simone Veil (1927 - 2017) ? francuska polityk i prawniczka, w latach 1974?1979 i 1993?1995 minister zdrowia, eurodeputowana I, II i III kadencji, od 1979 do 1982 przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, członkini Rady Konstytucyjnej i Akademii Francuskiej. Przyczyniła się do uchwalenia w 1975 tzw. ustawy Veil, wprowadzającej dopuszczalność przerywania ciąży na żądanie kobiety.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Patron Uniii? Komunista Spinelli!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
@lila I tu się mylisz!POLACY wcale nie mają wypranych mózgów jak sugerujesz,tylko polskojęzyczne pisma i portale tak sądzą,a za nimi ci,którzy im wierzą.O czwartej rzeszy wiadomo było po 1990 roku,a o aneksji gospodarczej zaraz kiedy zaczęli masowo wykupywać polskie cukrownie i cementownie przy łaskawej aprobacie pełniących obowiązki polaka,którym dobro Polski i Polaków nigdy nie leżało na sercu.Kabza była ojczyzną.Przyszłość świata jest opisana w Piśmie Świętym,w Apokalipsie św.Jana.Maleńka różnica,ale mówiąca o religijnej proweniencji lili.
ponad 1 rok temu / retinokin
 
Socjalistyczna euro-federacja na gruzach państw narodowych ? oto ponury ideał autorów Manifestu z Ventotene i ich zwolenników. I na tym tle, OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Problem polega na tym za polacy maja wyprane mozgi i niczym oprocz zarabiania nie interesuja sie.Unia za sprawa hegemonii Niemiec przepoczwarza sie w 4 Rzesze anektujac panstwa gospodarczo slabsze.Manifest jest zaprzeczeniem Bozych wartosci.Narody stworzyl Bog i maja zadanie szukania i poznania Jego.Sam manifest pokazuje przyszlosc swiata dzielac ludzi na kasty panow i niewolnikow.Jest to wszystko opisane w Biblii w Objawieniu sw Jana
ponad 1 rok temu / Lila
 
Cieszę się że autor wymienił Krzysztofa Karonia, jako osobę która spopularyzowała manifest z Ventotene w Polsce. Osoba Pana Karonia jest krytykowana na prawo (może przede wszystkim) i lewo, a ten człowiek odwalił kawał dobrej roboty nie tylko odnośnie przytoczenia źródła programu UE, ale przede wszystkim wytłumaczeniem powstania antykultury.
ponad 1 rok temu / bjs
 
Bardzo dobry trudny artykuł zmuszający do myślenia. Każda skrajność prowadzi do wynaturzeń (co za dużo to niezdrowo), skrajny nacjonalizm czy skrajny komunizm lub skrajny liberalizm musi doprowadzić do jakiejś formy totalitaryzmu. Znalezienie mitycznego środka jest prawie niewykonalne kiedy działają emocje związane z rywalizacją państw i przemożną chęcią bycia u władzy. To zauważył już Lenin kiedy mówił, że musi być ocena "ufaj i kontroluj". Cały problem w tym KTO ma robić taką ocenę, żeby taka ocena była prawdziwa a kontrola skuteczna. Liga Narodów nie zdała egzaminu, a także ONZ też jest już tylko listkiem figowym. Jak pogodzić dążenia narodów Chin Rosji USA i Niemiec do bycia najlepszym w dążeniu do władzy? Czy po zdobyciu całkowitej władzy przez jedno z tych państw, takie państwo zapewni pokój na świecie i nie będzie chciało wykorzystać swojej przewagi nad innymi. Raczej to nowa utopia.
ponad 1 rok temu / lolo
 
Może i zniknęły podziały,a dawni wrogowie współpracują ze sobą,ale na miejsce starych podziałów powstały nowe,może nawet i silniejsze niż dotychczasowe,zaś byli wrogowie się pokumali by wytworzyć sobie nowych antagonistów.Do dziś większość tyra w pocie czoła na dobrobyt mniejszości.Warto spojrzeć choćby na ten ich parlament europejski.Mnóstwo dyletantów udających,że pracują,wynagradzanych kosmicznymi pensjami.Pensjami,na które europejskie pospólstwo musi ciężko harować latami.A te stare uciążliwe ciężary wcale,niestety,nie są dziś eliminowane w celu stworzenia nowych energii wśród młodych.Wystarczy popatrzeć na starych,skostniałych przywódców,którym się marzy nowy porządek świata,a nie potrafią się wyzbyć swoich odwiecznych nałogów,poglądów i zachowań i trzymają się stołków rękami i nogami.Upaństwowione fabryki już przeżywaliśmy i doskonale wiemy,że jeśli państwowe,to wspólne,a jeśli wspólne to niczyje!Można tego nie szanować i nie dbać jak o swoje!
ponad 1 rok temu / dobosz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.