DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Po normalnym wykształceniu opartemu na myśleniu, a nie rozwiązywaniu testów} jestem chyba odporny na wszelkiego typu hipotezy serwowane przez "Profesorów wszystkich krajów ...". Hipotezy {ekonomiczne, psychologiczne, socjologiczne ... nie są naukowymi, bo nie są weryfikowalne ani falsyfikowane. A "Profesorowie wszystkich krajów ..." za naukowe je uważają. Musiałem "wierzyć": w hipotetyczny najlepszy i wieczny system społeczny. W hipotezy zawarte w "Raporcie Rzymskim" - większość niezbędnych do życia kopalin już dawno powinna być wyczerpana. A do tego czasu nawet nie ustalono jednoznacznie w jaki sposób powstaje np. ropa. Ostatnie 50 lat straszono mnie, że jedzenie jajek i masła jest szkodliwe. Ci co uwierzyli są schorowani albo nie przeżyli. Topnienie lodowców na biegunach od ocieplenia. Tylko dlaczego topnieją one od dołu, a nie od góry? Przecież ciśnienie rzędu 30 atm nie wytopi z lodu na trwałe wody. Więc teraz niewidoczny, bezobjawowy ... HIPOTEZY .......
4 miesiące temu / Krawontka
 
Autor zapomniał o jeszcze jednym nieszczęściu, transhumanizmie
4 miesiące temu / guidosk
 
Likwidacja 95 procent ludzkości. Hitler to niewiniątko. Od kogo zacząć?
4 miesiące temu / Ryś
 
wynika to z natury człowieka,zawsze ceni się to czego brakuje a co jest w nadmiarze traci na wartości
4 miesiące temu / Janka do Askja
 
Janka, dbanie o Ziemię jak najbardziej. Ziemia została nam dana we władanie a mądry rządca owszem, czerpie korzyści ze swego gospodarstwa, dbając jednocześnie o swoją własność. Wie, że te zwierzęta, te pola i surowce go żywią, więc rabunkowe wykorzystywanie w końcu wykończy go samego. Natomiast to, co się dzieje to jakaś szatańska parodia dobrego zarządzania, bo wygląda na to, że głównym celem jest upodlenie człowieka i zdobycie nad nim absolutnej władzy a nie żadne dbanie o środowisko. Absolutny brak szacunku do człowieka, do jego życia i zdrowia, traktowanie go jak zasób a nie żywe, czujące stworzenie jednocześnie tak bardzo trzęsąc się nad zwierztami i ich godnością. Skupianie się nie na rzeczywistych problemach, na zatykaniu małej dziurki gdzie wielką się wylewa. Szatan nienawidzi człowieka, człowiek ma być co najwyżej zrównany ze zwierzęciem, odarty z godności, nieszczęśliwy i samotny. I to się dzieje. Do idealnych rządców nam daleko ale tu nie o to chodzi.
4 miesiące temu / Askja
 
Film: ,,Prawdziwe zło. Ludzie, którzy stworzyli nazizm". Film przedstawia postać Himlera i jego ,,działalność ekologiczną". W filmie spotykamy się z nazwą: ,,nazistowski ekologizm?. Szaleństwo ,,ekologizmu" Himlera przywiodło mi na myśl dzisiejszych zielonych
4 miesiące temu / jan
 
z dbaniem o planetę jest tak jak z powiedzeniem ""Lepiej raz dać niepotrzebnie niż raz potrzebującemu odmówić" co wam szkodzi dbać o Ziemię nawet przesadnie
4 miesiące temu / janka
 
Bardzo dobry tekst, proroczy, a nie antyutopijny. Chciałbym więcej teksów tego autora, którego innych publikacji nie mogłem znaleźć w internecie :
4 miesiące temu / hafhar
 
Tylko Pan Jezus Chrystus może nas uratować módlmy się do niego...
4 miesiące temu / qwe
 
Wobec diabolizmu-marksizmu-ekologizmu wciskającego się zewsząd trzeba u nas rządu prawdziwych polityków i mężów/niewiast stanu. Jeśli to żałosne potomstwo okrągłego stołu zostanie przy władzy - czyli jeśli je przy tej władzy pozostawimy, czeka nas płacz i zgrzytanie zębów.
4 miesiące temu / Republikanin
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.