DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Propozycja PiS i SP: Mandat nie do odrzucenia. Jarosław Gowin przeciw

Propozycja PiS i SP: Mandat nie do odrzucenia. Jarosław Gowin przeciw
Fot. Mateusz Wlodarczyk/ Forum
#MANDATY    #PRAWO    #GRZYWNA

Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić zasady karania Polaków mandatami. W myśl nowych propozycji nie będziemy już mogli odmówić przyjęcia mandatu. Najpierw będzie trzeba zapłacić, a później - samodzielnie - odwołać się do sądu.

 

W piątek do Sejmu wpłynął poselski projekt PiS oraz Solidarnej Polski w tej sprawie. Posłowie wyjaśnili, dlaczego proponują taką zmianę. Otóż w uzasadnieniu projektu zapisano, że decyzje Polaków o nieprzyjmowaniu mandatów mają charakter „impulsywny  nieprzemyślany”.

 

O co idzie dokładnie? Niewykluczone, że przede wszystkim o fenomen Polaków odmawiających przyjmowania mandatów za rzekome wykroczenia w sprawie restrykcji koronawirusowych. Sądy coraz częściej wskazują, że nakładane obostrzenia - nakaz noszenia masek, lockdown gospodarczy - nie mają mocy prawnej. Partia rządząca chciałaby zatem utrudnić Polakom możliwość kierowania spraw do sądu. Obecne możemy nie przyjąć mandatu i sprawę policja kieruje do sądu. W myśl nowych zasad mandat musielibyśmy przyjąć, zapłacić - i dopiero później indywidualnie skierować rzecz do sądu, domagając się zwrotu pieniędzy.

 

Lewica utrzymuje, że PiS i SP mogą też w ten sposób chcieć skuteczniej przeciwdziałać antyrządowym protestom, których uczestnicy, łamiąc rygory sanitarne dotyczące gromadzenia się, często odmawiają przyjęcia mandatów.

 

Przeciwko pomysłowi PiS jest Porozumienie Jarosława Gowina, twierdzą przy tym media. - Ta propozycja nie była konsultowana z Porozumieniem. Przesłaliśmy do naszego zespołu prawnego tekst nowelizacji z prośbą o opinię, ale mamy pewne obawy, czy nie narusza to podstawowych praw obywatelskich - powiedziała rzecznik Porozumienia, Magdalena Sroka, w rozmowie z WP. Jak dodał wicerzecznik partii Jan Strzeżek, Porozumienie chce mieć pewność, że „żaden akt prawny nie ogranicza swobód Polaków".

 

Na oficjalnym Twitterze Porozumienia pojawił się też krótki komunikat podpisany przez Jarosława Gowina informujący o sprzeciwie wobec propozycji PiS i SP.

 

Źródła: wp.pl, rmf24.pl

 

Pach


DATA: 2021-01-10 19:07
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bolszewia w natarciu! Ciągle próbują nas zeszmacić.
9 dni temu / Polak
 
@Dave -dobrze, że zamieściłeś linka. Należałoby przekazać ten dokument jak największej liczbie znajomych itd., tak aby każdy zapoznał się z nazwiskami posłów pomysłodawców tego skandalicznego, anty-obywatelskiego prawa i nie oddawał na nich głosu.
9 dni temu / skandal
 
@Second - nie, chrześcijanin nie ma unikać sądów przez fakt, że ma nie być pieniaczem. Nie odczytuj po swojemu Pisma - od tego jest Kościół. Nadstawianie policzka to nie jest akceptacja niesprawiedliwości i ślepe poddaństwo złu. Nadstawianie policzka to wyraz miłości do bliźniego, a nie naiwności i zezwolenia na zniewolenie czy zło. Ładnie to wyjaśnił ś.p. ks. Pawlukiewicz a Pan ewidentnie nie rozumie o co chodzi w tym fragmencie Pisma i błędnie Pan ten fragment stosuje. Zresztą to, co Pan pisze nie ma sensu choćby w świetle tego, że nauczanie Kościoła mówi jasno, że musi istnieć państwo i prawo, które jest sprawiedliwe, aby ludzie mogli z tej sprawiedliwości korzystać. Kościół ugruntowałby istnienie prawa, czyli też i sądów po to, żeby katolik z nich nie korzystał? Co za bzdury.
10 dni temu / Akwin
 
Chrzescijanin ma unikac sadow. Ma nie byc pieniaczem. "Uderzy cie ktos w jeden policzek.. " "Oddaj tez plaszcz". "Pomsta nalezy do mnie"...
10 dni temu / [email protected]
 
Ale już teraz istnieje OBOWIĄZEK ZAPŁATY kary i ewentualnego dochodzenia POTEM sprawy w sądzie. Szczegółów nie znam ale jest tak np.przy karach nakładanych przez ITD. Chyba podobnie przez sanepid?
10 dni temu / 1234
 
@Henia z Jelenia- bo policjant z twojego założenia jest nieomylny? Policyjne państwo zaklada ,ze wielu zniechęci do walki przed sądem z opresyjną władzą...bolszewia jest bolszewią mimo pozorów, panie Ziobro
10 dni temu / Ironia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.