DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Maltańskie feministki dziękują unijnej komisarz za wsparcie ideologii gender i aborcji

Maltańskie feministki dziękują unijnej komisarz za wsparcie ideologii gender i aborcji
Helena Dalli. Fot. Reuters/Forum

Maltańscy zwolennicy aborcji, opowiadający się za upowszechnieniem procederu zabijania dzieci poczętych na życzenie, pochwalili komisarz UE ds. równości Helenę Dalli za zaangażowanie w szerzenie „praw seksualnych i reprodukcyjnych”. Dalli, która zaatakowała polskie samorządy za obronę praw rodziny, kieruje się dewizą: „Jej życie, jej wybór, nasza przyszłość”.

 

„Dziękujemy Helenie Dalli za wyraźne zaangażowanie na rzecz praw seksualnych i reprodukcyjnych kobiet. Kobietom na Malcie nadal odmawia się praw przyznanych innym Europejkom. Proszę, pomóż nam położyć kres tej niesprawiedliwości”, zaapelowali Lekarze na rzecz wyboru na Malcie, skąd wywodzi się unijna komisarz ds. równości.

 

Dalli potwierdziła swoje „zaangażowanie w zapewnienie kobietom i dziewczętom dostępu do opieki zdrowotnej i medycznej, w tym praw reprodukcyjnych oraz seksualnych”. Unijna komisarz zareagowała w związku z komentarzami maltańskiej europosłanki i prawniczki Therese Comodini Cachia z opozycyjnej partii, która stwierdziła w swoim pierwszym publicznym komentarzu od wielu dni, że ​​nie jest zwolenniczką aborcji .

 

Dalli, była miss Malty, od początku swojej kariery politycznej optowała za upowszechnieniem procederu zabijania dzieci poczętych. W 1996 r. została mianowana parlamentarnym sekretarzem ds. praw kobiet w Kancelarii Premiera. Odegrała także kluczową rolę w uchwaleniu ważnych przepisów dotyczących homolobby, uprzywilejowujących na wyspie tzw. grupę LGBT.

 

Pod naciskiem Heleny Dalli, minister swobód obywatelskich, Malta przyjęła genderową ustawę podyktowaną przez lobby LGBT. Maltańska polityk zaproponowała także, by imigranci zarobkowi mogli głosować w wyborach przeprowadzanych na wyspie. Premier Joseph Muscat odrzucił taką sugestię. Jednak tego typu propozycje coraz częściej podnoszone są przez polityków lewicowych ugrupowań w Europie. Jedna z komisji Parlamentu Europejskiego zaleca nawet, by kraje UE, które jeszcze nie przyznały praw wyborczych imigrantom, zrobiły to jak najszybciej. Pozwoliłoby to przyspieszyć budowę „społeczeństwa otwartego”.

 

Zwolennicy przyznania praw politycznych migrantom/uchodźcom wskazują, że to jest „zasada dobrego zarządzania”. Tłumaczą, że społeczność Malty nie jest już jednorodna – rzymskokatolicka – ale zróżnicowana pod względem religii, grup etnicznych, składów rodzinnych itp. Dlatego polityka powinna odzwierciedlać tę różnorodność, jeśli chce być prawdziwie reprezentatywna, a tego wymaga demokracja. Zaznaczają, że biorąc pod uwagę możliwość głosowania w przyszłości, migranci i uchodźcy będą zachęcani do odgrywania bardziej aktywnej roli w polityce lokalnej i krajowej.

 

Przyznanie praw wyborczych imigrantom i uchodźcom niesie ze sobą szereg zagrożeń od tożsamościowych, przez kulturowe, religijne, a na bezpieczeństwie kończąc (np. przegłosowanie przez cudzoziemców aneksji terytorium itp.). Na przyznanie praw wyborczych migrantom i uchodźcom naciskają m.in. oenzetowska Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji czy instytucje UE.

 

W ub. roku Dalli  złożyła przed Parlamentem Europejskim obietnicę, że w jej kraju aborcja będzie dostępna. Liczące ok. 430 tys. mieszkańców państwo, w którym katolicyzm jest religią państwową, trzy lata temu przyjęło prawo umożliwiające zawieranie „małżeństw” przez osoby tej samej płci i adoptowanie przez nie dzieci.

 

Ubiegająca się o stanowisko europejskiej sekretarz ds. równości Maltanka podczas wysłuchania publicznego przed Parlamentem Europejskim zapewniła, że w tym wyspiarskim kraju będą dostępne wszystkie, bez wyjątku, „prawa reprodukcyjne dla kobiet”. Obecnie aborcja pozostaje tam zakazana, choć bez przeszkód można kupić środki antykoncepcyjne, w tym także wczesnoporonne.

 

Chrześcijańska partia Alleanza Bidla (Sojusz na rzecz zmian) przeprowadziła kampanię mającą na celu wpisanie jednoznacznie brzmiącego zapisu o prawie do życia do konstytucji Malty. Chodzi o dopisanie do 33. artykułu ustawy zasadniczej słów „od poczęcia”. Przedstawiciele kilku partii zapowiedzieli wprowadzenie takiej poprawki. Stanowczo sprzeciwiła się temu rządząca Partia Pracy.

 

Dalli, która w walce o zaproponowane przez Ursulę von der Leyen stanowisko komisarza otrzymała wsparcie maltańskiego premiera Josepha Muscata, odegrała kluczową rolę w procesie legalizacji związków jednopłciowych i przyznania im tych samych praw co małżeństwom.

 

Instytut Ordo iuris protestował przeciwko mianowaniu Dalli na komisarz unijną, wskazując na jej skrajnie zaangażowanie ideologiczne na rzecz „praw reprodukcyjnych i seksualnych”.

 

Sam wybór unijnej komisarz odbywał się w burzliwej atmosferze. Pierwszy termin głosowania w Parlamencie Europejskim w sprawie zatwierdzenia komisarzy-desygnatów został w ostatniej chwili przesunięty ze względu na brak konsensusu co do trzech kandydatów na komisarzy. W ostatecznym składzie Komisji Europejskiej pozostała Helena Dalli – komisarz ds. równości.

 

Polityk z Malty jest zadeklarowaną zwolenniczką nadawania przywilejów aktywistom LGBT. W latach 2013-2017 zajmowała w rządzie maltańskiej Partii Pracy stanowisko ministra ds. dialogu społecznego, spraw konsumentów i wolności obywatelskich, natomiast od 2017 do 2019 r. była ministrem do spraw europejskich i równouprawnienia. To z jej inicjatywy i przy jej poparciu na Malcie wprowadzono m.in. możliwość dowolnej zmiany prawnej płci (bez konieczności interwencji medycznej) czy legalizację konkubinatów jednopłciowych, którym przysługują uprawnienia małżeńskie.

 

Jako nowa komisarz Dalli ma za zadanie m.in. przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na skłonności seksualne czy opracować Europejską Strategię Płci. Przed zaakceptowaniem jej kandydatury, członkowie Parlamentu Europejskiego przez trzy godziny przesłuchiwali maltańską polityk. Na początku Dalli stwierdziła, że chce „skoncentrować swoją pracę w szczególności na trzech kwestiach: walce z dyskryminacją we wszystkich jej aspektach, włączeniu i wzmocnieniu pozycji kobiet, promowaniu równości i pełnego uczestnictwa. Wszystko to dla kobiet i mężczyzn, mniejszości rasowych i etnicznych, mniejszości religijnych i niereligijnych, osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i młodszych oraz osób LGBTI”.

 

„W spełnieniu tych celów pomóc ma specjalnie utworzona grupa zadaniowa do spraw równości (Equality Task Forces), której członkami są oficerowie wysokiego szczebla we wszystkich dyrekcjach generalnych Komisji Europejskiej. Zadaniem grupy ma być budowanie międzysektorowego podejścia do równości we wszystkich politykach UE. Uzasadnione wątpliwości może budzić niejasny zakres obowiązków i uprawnień tego zespołu” – wskazywał Instytut Ordo Iuris.

 

Podczas przesłuchania Dalli zadeklarowała m.in. pełne poparcie dla tzw. zdrowia i praw reprodukcyjnych i seksualnych, podkreślając, że UE musi osiągnąć cele w ramach „zrównoważonego rozwoju”, w tym zapewnić „dostęp do opieki seksualnej i reprodukcyjnej, planowania rodziny i edukacji”.

 

Maltanka chce wreszcie dokończyć to, co pierwotnie planowała UE osiągnąć do 2019 r., czyli dokończyć proces ratyfikacji Konwencji stambulskiej. Jeśli jej się to nie uda, zaproponuje uchwalenie unijnego przestępstwa przemocy ze względu na płeć.

 

„Program działań nowej komisarz ds. równości pod pozorem walki o równość płci przemyca postulaty radykalnej lewicy. Helena Dalli deklaruje w nim  pełne poparcie dla koncepcji praw reprodukcyjnych i seksualnych, która wykorzystywana na forum międzynarodowym do upowszechniania aborcji i permisywnej edukacji seksualnej. Zapowiada również podjęcie działań na rzecz przyjęcia przez całą Unię Europejską zideologizowanej konwencji stambulskiej oraz odblokowania szeroko oprotestowanej kilka lat temu dyrektywy antydyskryminacyjnej, uderzającej w wolność gospodarczą i wolność sumienia”, komentował Instytut Ordo Iuris.

 

Źródło: loveinmalta.com, PCh24.pl, ordoiuris.pl

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-07-30 15:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żeby było bardziej zgodnie z prawdą ta jej dewiza powinna brzmieć: "Życie dziecka, jej decyzja, brak przyszłości". Pewnie, nich przyznają prawa do głosowania imigrantom. Przynajmniej skończą się takie pomysły jak jednopłciowe małżeństwa.
10 dni temu / Rose
 
Na aborsję dla tej komisarz jest za późno, ale może dokonać na sobie harakiri, by dzięki temu wesprzeć to, za czym jest jej chory umysł
10 dni temu / !
 
Dlaczego prawa kobiet ogranicza się do seksualności. Dlaczego współczesne feministki nie mają żadnej oferty dla kobiet w wieku porozrodczym?
10 dni temu / ona
 
Mówią o 'prawach reprodukcyjnych oraz seksualnych', a jest to mordowanie dzieci o czym nie mówią.
10 dni temu / Linkc
 
Ciekawe dlaczego tzw. feministki nie poprosza ajatollachow w Iranie, zeby nie pilnowali macic swoich zon? Albo szejkow w Arabi Saudyjskiej? Czyzby najwazniejsze bylo zycie feministki?
10 dni temu / Trad
 
Niech nikt się nie dziwi temu i następnym podobnym decyzjom które będą miały miejsce. Mateusz podpisał i zgodził się. Może zaklinać rzeczywistość i mówić że wynegocjował dobry interes, a Wiktor będzie klepał go po plecach, ale właśnie tyle ugrali. To już wchodzi w życie.
10 dni temu / Tolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.