DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Małopolska nie sfinansuje produkcji dzieci z probówki

Małopolska nie sfinansuje produkcji dzieci z probówki
fot.Laurent Hamels/MAXPPP
#MAŁOPOLSKA    #DZIECI Z PROBÓWKI    #SEJMIK WOJEWÓDZKI    #RADNI    #GŁOSOWANIE    #SP    #SLD    #PO    #PIS    #IN VITRO    #LIPIEC

Groźba finansowania dzieci z probówki z pieniędzy województwa małopolskiego okazała się  najpewniej medialną wrzutką. Nagłaśniana przez „Gazetę Wyborczą” propozycja jednego z radnych PO w tej sprawie nie zyska poparcia nawet w samej Platformie.


- Śpiewać każdy może, jedni trochę lepiej, drudzy trochę gorzej – mówi PCh24.pl przewodniczący klubu radnych PO sejmiku województwa małopolskiego, Leszek Zegzda - Propozycja ta to indywidualna propozycja radnych. Większość klubu PO jest przeciwko tej propozycji. Choć nie ma mowy o żadnej dyscyplinie w tej sprawie – dodaje.

 

Projekt uchwały o dofinansowaniu in vitro z budżetu województwa małopolskiego został zgłoszony przez grupę radnych z PO, między innymi przez Grzegorza Lipca. Zakłada on dofinansowanie 2,2 tys. zł do zabiegu sztucznego zapłodnienia dla 100 rodzin.

 

- Jeżeli grupa posłów PO domaga się refundacji in vitro, to jest to znak, że budżet województwa ma się na tyle dobrze, że będziemy mogli skupić się na kwestiach dotyczących demografii i pomocy rodzinie – mówi Krzysztof Tenerowicz, radny z klubu Solidarnej Polski. Deklaruje przy tym, że jeśli dojdzie do głosowania to klub SP będzie przeciwny tej propozycji.

 

Przeciwko uchwale zagłosują także radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. – Nie uważam takich projektów za rzeczywistą formę pomocy rodzinie – mówi Grzegorz Biedroń, przewodniczący klubu. – Nasz klub nie poprze tej uchwały – zapewnia. Niejasne jest stanowisko klubu PSL. Jego przewodniczący Adam Domagała zadeklarował, że ludowcy nie mają wypracowanego stanowiska w tej sprawie. Zapowiedział też, że podczas głosowania nie będzie dyscypliny. Wiadomo też, że pomysł refundacji in vitro spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem niezrzeszonego radnego z SLD. – Cieszę się część radnych Platformy prezentuje tak postępowe stanowisko – mówi Grzegorz Gondek.


Prawdopodobnie projekt ten trafi pod obrady jeszcze w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Przypomnijmy jak sprawa wyglądała od początku. Pomysł radnego Lipca został błyskawicznie nagłośniony przez „Gazetę Wyborczą”, która z nieskrywaną satysfakcją stwierdzała, że konserwatywne i tradycyjne województwo małopolskie będzie finansowało sztuczne zapłodnienie. Przypomniano także, że podobny projekt został przegłosowany przez radę miasta Częstochowa, co dla redaktorów „Wyborczej” też było powodem do kąśliwego komentarza. Jednak nadzieje kilku radnych PO i delegatury Czerskiej na Kraków okazały się płonne. Także, a może przede wszystkim dzięki radnym z macierzystej partii.

 

 

luk, ged

 

 


DATA: 2012-11-29 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

In vitro nie jest metodą leczenia, jak piszą inni, ponieważ "chorzy" nadal pozostają osobami bezpłodnymi, czyli nie zostali wyleczeni.
ponad 7 lat temu / OLo
 
Jestem przeciwny sformułowaniu "produkcja dzieci" jest nieetyczne i nie moralne bowiem in vitro jest metodą leczenia a nie produkcją !
ponad 7 lat temu / rico
 
Lipiec a nieźle wtopił :D:DDD
ponad 7 lat temu / Hehehe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.