DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Małopolscy radni dołączą do protestu przeciwko rosyjskiemu chórowi

Małopolscy radni dołączą do protestu przeciwko rosyjskiemu chórowi
fot. malopolskie.pl

Małopolski sejmik ma przyjąć za tydzień rezolucję krytykującą planowany w Krakowie występ rosyjskiego Chóru Armii Aleksandra Pustovalova. Podczas koncertów jego członkowie występują w mundurach Armii Czerwonej.

 

Podczas turnee po Polsce, Chór 6 kwietnia odwiedzi Kraków. Pod Wawelem trwa protest społeczny. Na razie tylko na Facebooku. Jego inicjatorem jest reporter i producent filmowy, Maciej Gawlikowski.

 

Do protestu dołączają politycy. Swojego wsparcia chcą udzielić m.in. radni sejmiku Małopolski. "Wobec agresywnej ingerencji Rosji w wewnętrzną politykę suwerennego i niepodległego państwa, jakim jest Ukraina, występ Chóru Armii Aleksandra Pustowałowa, którego członkowie ubrani są w wierne kopie historycznych mundurów Armii Czerwonej i mają w swoim repertuarze (...) także marszowe radzieckie pieśni wojskowe, stanowi ogromny nietakt i haniebnie gloryfikuje rosyjski imperializm" - to fragment rezolucji, którą za tydzień przyjmie małopolski sejmik.

 

Na razie nic nie wiadomo na temat ewentualnego odwołania krakowskiego koncertu. Filharmonia krakowska jest finansowana przez Urząd Marszałkowski. Marszałek Województwa, Marek Sowa nie chce jednak ingerować w decyzje podjętą przez władze filharmonii – informuje portal lovekrakow.pl.

 

Trasa koncertowa Chóru Postovalova po Polsce została zatwierdzona w 2013 roku. Pierwszy koncert odbędzie się 14 marca w Grodzisku Mazowieckim, a potem w: Gdańsku, Lesznie, Gorzowie, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Inowrocławiu, Częstochowie, Lublinie, Kielcach i na koniec w Krakowie.

 

 

Źródło: dziennikpolski24.pl/lovekrakow.pl

ged  


DATA: 2014-03-23 18:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie spodziewałam się tak niemądrych artykułów na PCH24 Chór Pustavolowa składa się w większości z ukraińskich artystów... Chór Aleksandrowa jest innym chórem! Jego pełna nazwa brzmi: Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im A.W Aleksandrowa. Zespół, który będzie miał wystepy w Polsce nie jest chórem Armii Rosyjskiej! Wydano oświadczenie w tej sprawie: "Zespół, który przyjechał z Ukrainy, czuje wielkie rozgoryczenie, rozżalenie i konsternację spowodowaną stanowiskiem grupy Polaków wobec ich koncertów. Oświadczamy, że wszyscy artyści z chóru posiadają paszporty ukraińskie, jakiekolwiek utożsamianie ich z inną nacją jest błędne. Zaznaczamy również, że ich kostiumy sceniczne nie są mundurami wojskowymi, a tylko replikami oddającymi historyczną genezę. A repertuar wykonywany przez artystów jest powszechnie znany na całym świecie i wykonywany przez setki artystów tylko i wyłącznie z powodu niezaprzeczalnych wartości artystycznych". Ktoś nas ośmiesza....
ponad 6 lat temu / Anna
 
Ludzie... To są przecież muzycy, których treścią życia jest ćwiczenie repertuaru. Gdyby nie brak czasu i zainteresowania tego typu śpiewaniem poszedłbym na przekór władzy.
ponad 6 lat temu / Obelix
 
Czy to już kompletny amok? W czyim interesie Polacy zaczynają nienawidzieć Rosjan? Jeszcze w roku ubiegłym było do przyjęcia, a teraz po podpuszczeniu żydojankeskich podpalaczy świata Polacy głupieją. Nie mają pojęcia o co toczy się gra, oglądają TV i .. wierzą. Smutny los tego narodu.
ponad 6 lat temu / tom
 
Bojkotowanie wydarzeń kulturalnych to raczej nie jest dobra droga. A chóry mają dobre.
ponad 6 lat temu / elek
 
buhehehe a gdzie bojkot dla antypolskich imprez? Rząd zdradził Polaków pomordowanych w bestialski sposób przez banderowców na Wołyniu,stając obok ich następców.
ponad 6 lat temu / dla
 
Zaprośmy chór banderowców i ich dzieci
ponad 6 lat temu / andrzej
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.