DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Mali: bestialski mord dżihadystów w chrześcijańskich wioskach. Nie żyje co najmniej 27 osób

Mali: bestialski mord dżihadystów w chrześcijańskich wioskach. Nie żyje co najmniej 27 osób
fot. dimitri_c / freeimages.com

W wyniku ataków dżihadystów na kilka wiosek w środkowej części Mali życie straciło co najmniej 27 osób, w ogromnej większości chrześcijan. Część zastrzelono z broni maszynowej, kilku spalono żywcem!

 

Powiązani z Al-Kaidą bojownicy dokonali ataków w trzech wioskach: Tille, Bankas i Koro. W krwawych atakach przeciwko bezbronnej ludności chrześcijańskiej brali udział pasterze Fulani. Dotychczas ich głównym zajęciem była hodowla zwierząt. Ale jak widać atrakcyjna gloryfikacja finansowa (w sytuacji dramatycznego wysychania pastwisk) powoduje, że wyznający islam Fulani chętnie chwytają za broń.

 

Z islamskimi fundamentalistami w Mali próbują walczyć Francuzi. W roku 2013 oddziały francuskie wypędziły islamistów z północnej części kraju. W ostatnim czasie ci jednak znów tam wrócili siejąc postrach wśród rdzennej, często wyznającej chrześcijaństwo, ludności Mali.

 

Armia malijska – szczególnie w mediach zachodnich – poddawana jest coraz ostrzejszej krytyce. Przede wszystkim za to, że jej możliwości obrony i wsparcia własnych obywateli maleją z dnia na dzień. Jak podają amerykańskie media, w pierwszym kwartale marca br. w Mali odnotowano 90-procentowy wzrost ataków terrorystycznych skierowanych przeciwko ludności cywilnej w porównaniu z rokiem 2019.

 

Dżihadyści są odpowiedzialni za blisko 4 tys. ofiar śmiertelnych, jakie pociągnęła za sobą działalność Al-Kaidy w Mali, Nigrze i Burkina Faso w ciągu ostatniego roku.

 

Jak czytamy na stronie Open Doors USA, Mali zajmuje 29. miejsce na liście krajów, w których chrześcijanie są dziś szczególnie prześladowani.

 

Źródło: The New York Times/KAI

ChS


DATA: 2020-06-09 15:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biedne afrykańskie kraje jak Mali są zostawione na pastwę fanatyków. Islam jest o wiele bardziej groźny niż niejedna sekta. W Nigerii najbardziej ludnym kraju Afryki minimalną większość do niedawna stanowili chrześcijanie. Teraz wahadło przechyla się nieznacznie w stronę islamu. Spowodowane jest to terrorem fanatyków. Ta plaga opanuje świat jeśli bogate kraje rzekomo chrześcijańskie na to pozwolą. Uważam, że dialog z islamem nic nie daje, a nawet przynosi pogorszenie sytuacji. My ich szanujemy, ustępujemy, a oni są bezwzględni i rugują chrześcijaństwo gdzie tylko mogą.
4 miesiące temu / Michu.
 
Bog Starego Pdzymierza jest Bogiem Nowego.
4 miesiące temu / [email protected]
 
@Ryś - ochrzcili i zostawili na pożarcie - to niemowlęta ci ochrzczeni? Słowo klucz to BEZBRONNI. I moi drodzy rodacy - wyciągajcie wnioski przed a nie po. @Second - oczywiście że stek bzdur ale dość kompatybilny z ikonami Starego Testamentu. Też wielożeństwo, też śluby z kuzynkami - korzeń mają wspólny z żydostwem.
4 miesiące temu / Jot
 
Polecam Davida Wooda na YT. Ponad 1200 filmow o Islamie. Koran to stek bzdur.
4 miesiące temu / Second
 
Jak to. Pobożni misjonarze ochrzcili owych mieszkańców i zostawili na pożarcie dżihadistom. Chyba tak się nie postępuje.
4 miesiące temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.