DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Małgorzata Trzaskowska: na marsze „czarnych parasolek” zabieraliśmy dzieci

Małgorzata Trzaskowska: na marsze „czarnych parasolek” zabieraliśmy dzieci
Fot. A. Chełstowski / Forum

Jeśli zwycięzcą wyborów okaże się za tydzień Rafał Trzaskowski, lokatorką pałacu prezydenckiego zostanie aktywna pro-aborcjonistka. Wynika to jednoznacznie z treści wywiadu udzielonego przez kandydatkę na „pierwszą damę” ulubionemu medium feministek.

 

 

Obszerna rozmowa opublikowana na internetowej stronie „Wysokich Obcasów” zeszła w pewnym momencie na stosunek Małgorzaty Trzaskowskiej do katolicyzmu, a także zaangażowanie żony opozycyjnego kandydata w kwestie społeczne. Na pytanie o „zerwanie relacji z Kościołem” odpowiedziała:

 

Jestem osobą wierzącą. To daje mi siłę i nadzieję. Byliśmy rodziną praktykującą, co tydzień chodziliśmy na mszę, zawarłam ślub kościelny, ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała, kiedy jej przedstawiciele nie zabierali głosu, gdy PiS demontował system sądowniczy i atakował sędziów, gdy w Sejmie protestowały matki z niepełnosprawnymi dziećmi, gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych „czarnych protestów”, gdy w przestrzeni publicznej rozgościł się język podziału i nienawiści. O rozliczeniu z pedofilią nawet nie wspomnę.

 

– (…) mój brak akceptacji dla działania instytucji nie ma nic wspólnego z moją wiarą, ale o tym rozmawiać nie będziemy, bo wyznaję zasadę, że kwestie wiary przynależą do sfery prywatnej – zastrzegła Małgorzata Trzaskowska, która jednak bynajmniej nie zamierza ukrywać swego stanowiska w kwestiach moralno-społecznych. Jak przyznała, w marszu aborcjonistów („czarnych parasolek” – czytamy w wywiadzie) uczestniczył nie tylko jej mąż, jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej, ale i ona sama wraz…. z dziećmi.

 

– (…) Zabieraliśmy dzieci i mimo że czasami miały dość, bo wolały pójść do koleżanki albo pobawić się w domu, to tłumaczyliśmy im, dlaczego nasze demonstrowanie jest ważne. Że to jest forma wyrażenia sprzeciwu wobec działań władzy – wyznała.

 

Czuję, że na pewno chcę działać. Nie jestem osobą, która siedziałaby w miejscu i dumała przy mężu – zadeklarowała w dalszej części rozmowy. Treść wypowiedzi nie pozostawia złudzeń co do zakresu planowanego przez Trzaskowską zaangażowania.

 

Funkcja pierwszej damy to zobowiązanie, by maksymalnie wykorzystać swoją sprawczość. Pierwsza dama powinna być rzeczniczką kobiet i zajmować stanowisko w tematach, które leżą na sercu im i opinii publicznej. Zamierzam zaangażować się w sprawy ważne dla kobiet, w ochronę środowiska, poprawienie stanu edukacji i dalej pracować nad projektem o przedsiębiorczości, na który poświęciłam ostatnie miesiące – stwierdziła żona prezydenta Warszawy.

 

Rozmówczyni „Wysokich Obcasów” kilka zdań poświęciła zgodności swych poglądów z mężem oraz jego ofercie wobec kobiet.

 

Choćby stworzenie systemu wczesnej wykrywalności nowotworów kobiecych i wprowadzenie powszechnych badań USG, powołanie Rady Kobiet przy prezydencie, która będzie monitorować sytuację kobiet w Polsce, powołanie pełnomocniczki na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn czy weto dla zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wiem, że kobiety, zanim zdecydują, sprawdzą, więc wierzę, że przeczytają program Rafała – zadeklarowała.

 

Dobrze, by przeczytali go wszyscy wyborcy.

 

 

Źródło: wysokieobcasy.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2020-07-04 18:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

trzaskowska jak,, czarny',nie tylko parasol.Diabeł też wie , że Pan Bóg jest/ona jest ,,wierząca"/i dalej robi swoje tzn to samo co antychryst
6 miesięcy temu / jadwiga
 
Argumenty z pozoru absurdalne jeśli chodzi o zaprzestanie praktykowania wiary katolickiej. Ale gdy usłyszałem podejscie niektórych kapłanów do przyjmowania komuni do ust jakby to było coś absolutnie gorszego, wstyd. To muszę przyznać że gdy będziemy mieli tak zorientowanych kapłanów, ubierajacych się w Paryżu itp. i jednocześnie gardzacych ludźmi prostymi bo o to w tym jakby chodzi ze nie interesuje ich dola wiernych. Takich ludzi Parolina to kierunek będzie taki jak w filmie,, Kler''. Porzucenie sutanny na rzecz życia świeckiego.
6 miesięcy temu / zag
 
Trzskowscy to liberalno-marksistowskie małżeństwo.
6 miesięcy temu / DNA
 
Większość osób w komentarzach wyraża zdziwienie dla "poglądów tej Pani". Ta Pani raczej mówi to czego oczekuje od Niej mąż, a mąż to co Mu się opłaca. Ona chyba sama nie wierzy we wszystko co mówi. Oczywiście, że bycie wierzącym jest naturalnie związane z unikaniem środowisk proaborcyjnych, bo chociaż te marsze broniły kompromisu aborcyjnego to z pewnością ich organizatorzy i uczestnicy chcieliby rozszerzenia "prawa" do aborcji. Już nie mówiąc o tym, że to "prawo" należy zaostrzyć, a nawet na spokojnie przeanalizować całkowity zakaz. W wyborach prezydenckich w 2015 kandydowała pewna Pani, która jak się potem okazało miała zupełnie inne osobiste poglądy niż środowisko polityczne które Ją wystawiło wtedy.
6 miesięcy temu / Piotr
 
to do Kościoła chodzi się dla księży czy dla Boga? pani czegoś chyba nie rozumie
6 miesięcy temu / Marcin
 
Trudno oceniać poglądy tej osoby. Cóż niewiele one mają wspólnego z katolicyzmem. Wiara, która akceptuje zło chociażby potępione w Listach św. Pawła Apostoła nie jest wiarą katolicką. To się po prostu nazywa synkretyzmem, gdzie mieszają się poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła. A co do pedofili, krzywdy dzieci, to same hasła nie wystarczą. Problem powinien mieć odniesienia do innych grup zawodowych jezeli problem ma być sensiwnie załatwiony.
6 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.