DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Malezja: sądowa kampania przeciwko chrześcijanom

Malezja: sądowa kampania przeciwko chrześcijanom
fot. painterman / sxc.hu
#PISMO ŚWIĘTE    #MALEZJA    #CHRZEŚCIJANIE    #SŁOWO    #ALLAH    #BIBLIA    #BÓG

Czarne chmury gromadzą się nad głową ks. Lawrence’a Andrew w Malezji, który publicznie twierdzi, że tamtejsi chrześcijanie nadal mają prawo modlić się do Boga we własnym języku, choć zakazuje tego prawo.


Wyznawcy Chrystusa stanowią 10 procent malezyjskiego społeczeństwa. Ci z nich, którzy mówią po malajsku, Boga nazywają Allach, czyli tak samo jak muzułmanie, stanowiący 60 procent społeczeństwa. Dla islamistów to obraza, dlatego wymogli prawny zakaz posługiwania się tym imieniem Boga przez niemuzułmanów, a teraz zabiegają o jego wyegzekwowanie.

Zaskarżyli między innymi wspomnianego już ks. Andrew, redaktora naczelnego katolickiego tygodnika Herald, za publiczne podżeganie do przestępstwa. Prawna presja narasta. W ostatnich dniach do prokuratury wpłynęło 109 kolejnych skarg przeciw niezłomnemu kapłanowi. Sprawą tą zajmą się również biskupi na najbliższym posiedzeniu episkopatu. Obawiają się oni, by ta lingwistyczna dyskryminacja chrześcijan nie doprowadziła do jeszcze większej eskalacji napięć, a w konsekwencji do przemocy fizycznej. Radio Watykańśkie

kra


DATA: 2014-01-13 08:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Julian: Porównujesz różne kategorie pojęć. "God" i "Bóg" to nie są imiona Boga. "Allah" jest imieniem.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
Po polsku mówimy "Bóg", po angielsku "God", a po malajski i po arabsku "Allah" Arabscy katolicy mają w mszale napisane po arabsku - Allah.
ponad 6 lat temu / Julian
 
@tom: ale chrześcijanie nie mają nigdzie powiedziane, że mają nazywać Boga imieniem "Allah". Skoro sam Bóg nie uznał za stosowne by chrześcijanie Go tak nazywali, to chrześcijanie nie powinni Go tak nazywać! Już pomijając kwestię że prowadzi to do konfliktu z islamistami. Pożytku z tej zadymy żadnego, a szkody wielkie - i w sferze duchowej, i czysto ludzkiej.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
Problem polega na tym, że ci mający wierzyć w tego samego boga muzułmanie twierdzą, że żydzi i chrześcijanie zafałszowali dane im objawienie. Zafałszowali swój "obraz" Boga. A twierdzą tak z prostego powodu: Allah z Bogiem Starego i Nowego Testamentu nie ma za wiele wspólnego.
ponad 6 lat temu / Jasne
 
A dla spokoju i nienarażania się na śmierć nie mogliby w takim razie mówić po prostu Jezu, Chryste, Duchu Święty? Przecież to jest jeden Bóg!
ponad 6 lat temu / petrus
 
Muzułmanie uzają BAOGA Abrahama i Izaka , a więc to ten sam Bóg Chrzecijan i Żydów , a jest tylko nazywany innymi imionami.
ponad 6 lat temu / tom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.