DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 53  >   ŚWIAT

Wywiad z ks. Guy‘em Pagès‘em

Mała trzódka w kraju Galów


Istnieją jeszcze święte rodziny wychowujące dobrą, katolicką młodzież, dochodzi również do nawróceń. Są jeszcze Francuzi świadomi swego powołania, by być światłem świata – mówi ksiądz Guy Pagès, francuski misjonarz i apologeta, w rozmowie z Mateuszem Ziomberem.


 

Wielu Polaków zaskoczyła liczba młodych francuskich katolików, którzy przyjechali, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Francuskie społeczeństwo postrzega się wszak jako silnie zlaicyzowane.

– Tak, to przekonanie jest uzasadnione ze względu na politykę, którą Francja prowadzi od czasów rewolucji. Jej celem – zupełnie jawnym – jest wyeliminowanie Kościoła katolickiego i zastąpienie go „kościołem” republikańskim, czyli masońskim. Mówił o tym niedawno minister Vincent Peillon.

Istnieją jednak jeszcze „wioski prawdziwych Galów” stawiających opór. Istnieją jeszcze katolicy silni jak Asterix i Obelix, a ich siłą jest wiara przekazywana z ojca na syna od czasów przybycia do Galii pierwszych chrześcijan.

 

Czy pośród młodych Francuzów dochodzi obecnie do nawróceń?

– Niestety, nie można mówić o szerszym powrocie do wiary. Szkoła, media i kultura, w której żyją, kształcą młodych Francuzów do niechęci – wręcz do nienawiści – wobec katolicyzmu. Przyczynia się do tego także zły przykład dawany przez wielu ludzi Kościoła.

Znam za to licznych muzułmanów, którzy prosili o chrzest. I co usłyszeli w odpowiedzi? Że wystarczy, iż będą dobrymi muzułmanami.

A jednak istnieją jeszcze święte rodziny wychowujące dobrą, katolicką młodzież, dochodzi również do nawróceń. Są jeszcze Francuzi świadomi swego powołania, by być światłem świata (Mt 5, 14). Tak właśnie żyją, jako mała trzódka należąca do Chrystusa (Łk 12, 32).Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Dziś Pan Jezus stałby „z osobami LGBT, bo to one są najbardziej marginalizowane” – twierdzi o. James Martin SJ na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Namawia do szerszego otwarcia Kościoła na osoby LGBT, bo też zdaje się traktować to środowisko jako to, które wypełni świątynie wiernymi. O nawróceniu, życiu w czystości jezuita mówi niewiele.

 
 

Z opublikowanego przez kanadyjskiego komisarza ds. prywatności oświadczenia wynika, że Facebook dopuścił się poważnych naruszeń prawa do prywatności i nie zapewnił odpowiedniej ochrony danych osobowych 600 tys. Kanadyjczyków. Raport opublikowano w związku z aferą Cambridge Analytica.

 

Senat przyjął bez poprawek o godzinie 0.30 nowelizację prawa oświatowego dotyczącego sposobu przeprowadzania matur. Jeżeli rada pedagogiczna sprzeciwi się przeprowadzaniu promocji i klasyfikacji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

 

Specjaliści IPN rozpoczęli prace poszukiwawcze na terenie lasu koło Olmont (woj. podlaskie). Z relacji świadków wynika, że las ten był miejscem egzekucji wykonanych na Żołnierzach Niezłomnych. Również tutaj przywożono i zakopywano ciała osób zamordowanych w białostockim więzieniu UB.

 

Prezydent USA Donald Trump ostrzegł Demokratów przed próbą wykorzystania procedury impeachmentu, by go usunąć ze stanowiska. Zamierza ich uprzedzić i złożyć sprawę do Sądu Najwyższego.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.