DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Mainstreamowe media zagraniczne o decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Obrona najsłabszych im nie w smak

Mainstreamowe media zagraniczne o decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Obrona najsłabszych im nie w smak
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Mainstreamowe media zagraniczne jednostronnie i zarazem krytycznie odnoszą się do czwartkowej decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna jest nielegalna.  Materiały na ten temat opublikowały między innymi BBC, CNN i New York Times. Naciski na naszą Ojczyznę wywierają także zagraniczne organizacje pozarządowe.

 

BBC cytuje Małgorzatę Szulecką, prawnika z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jej zdaniem mamy do czynienia z całkowicie nieuzasadnioną decyzją, której skutkiem będzie, jej zdaniem, niehumanitarne traktowanie kobiet. Inna cytowana przez BBC aktywistka, Antonina Lewandowska, stwierdziła, że obrona przepisów z 1993 roku opierała się na ONZ-owskich prawach zakazujących tortur. BBC cytuje także wspólne oświadczenie organizacji lobbingowych takich jak Amnesty International, Center for Reproductive Rights oraz Human Rights Watch. Jak w nim czytamy, posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego „miały miejsce w kontekście powtarzanych rządowych ataków na prawa kobiet”. Piszą również o wcześniejszych działaniach podminowujących, ich zdaniem, niezależność sądownictwa i rządów prawa w Polsce.

 

Rob Picheta na łamach CNN przekonuje, że dążenia do dalszego ograniczenia aborcji stanowiły cel działań „populistycznego” rządu Polski przez wiele miesięcy i „wszczęły alarm” wśród organizacji broniących praw kobiet i praw człowieka. CNN cytuje także komisarz Rady Europy ds. Praw Człowieka Dunję Mijatovic, która określiła czwartek mianem „smutnego dnia dla praw kobiet”.

CNN cytuje też Agnieszkę Kubal z University College w Londynie mówiącej o odbieraniu kobietom prawa wyboru. Pisze również o usuwaniu przez PiS sędziów uznanych za politycznie kontrowersyjnych.

 

New York Times zwraca uwagę, że Trybunał Konstytucyjny ustanowił niemal całkowity zakaz aborcji w kraju mającym do tej pory jedno z najsilniejszych praw antyaborcyjnych w Europie. Monika Pronczuk na łamach NYT zwraca też uwagę na podział polskiego społeczeństwa między osobami wyznającymi tradycyjne wartości a liberałami. New York Times cytuje między innymi Rafała Trzaskowskiego, którego zdaniem decyzja Trybunału Konstytucyjnego stanowi próbę przykrycia niepowodzeń rządu w kwestii walki z koronawirusem. Zauważa jednak, że odmienne zdanie wyraził Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

Źródła: BBC / CNN / New York Times

mjend

 

 


DATA: 2020-10-23 09:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aborcja to morderstwo ze szczególnymn okrucieństwem.
1 miesiąc temu / Pr
 
Wyje diabeł i ciągnie za wszystkie sznurki swoich marionetek. Różaniec w dłoń i szykujmy się na wściekły atak wszelkiego typu diabelstwa.
1 miesiąc temu / Polka
 
Ależ piękne wycie na lewicy. A przecież tak po prawdzie, ta ich cała chęć możliwości decydowania kobiet o własnym ciele to po prostu promowanie możliwości do bezkarnego sypiania z kim popadnie i w razie wpadki możliwości zamordowania dziecka. Niech lewica nie bredzi, że chodzi im o kilka przypadków rocznie w sytuacjach gwałtu czy kilkaset w przypadku dzieci chorych, które nota bene w wielu przypadkach okazują się zupełnie zdrowe i to powinno dać do myślenia. Może zamiast mordować dzieci, to niech ci świetnie edukatorzy od seksu wyjaśnią rozwrzeszczanym feministkom, że wystarczy nie współżyć niczym zwierze, żeby nie być w ciąży a jak już tak bardzo tego pragną, to niech okaleczają się same i biorą to na swoje sumienie usuwając drogi rodne zamiast mordować dzieci - weźcie w końcu odpowiedzialność za cokolwiek na siebie lewusy.
1 miesiąc temu / Akwin
 
portal uniemożliwia dyskusje ,blokuje wpisy bez powodu ,obiektywne i kulturalnie napisane
1 miesiąc temu / hm
 
już dużo wcześniej należało stanowczo reagować choćby wydalając stąd niektórych ambasadorów, a nie ustawiać się w charakterze chłopca do bicia. Myślę, że istnieją odpowiednie narzędzia perswazji aby przystopować zapędy tej plugawej międzynarodówki.
1 miesiąc temu / tak tylko
 
Nareszcie policja rozpedzila tych prowodyrow od zamieszek.Polska jest teraz przykładem dla całego swiata i nie ma się czego wstydzic chyba tyko ze Polacy zmadrzeli.A te glupie gąski nie pojmuja ze to tylko przyniesie większą odpowiedzialnosc mężczyzn.Cieszmy się z kazdego uratowanego dziecka.
1 miesiąc temu / ula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.