DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Mainstream dostrzega problem: „decyzja o celibacie w rękach synodu to błąd”

Mainstream dostrzega problem: „decyzja o celibacie w rękach synodu to błąd”

„Rozważanie kwestii dotyczącej całego Kościoła przez synod, który odnosi się do problemu lokalnego, to więcej niż dziwna sprawa” – skomentował publicysta „Our Sunday Visitor Newsweekly”, Russell Shaw. Publicysta podkreślił także wartość, jaką stanowi celibat dla życia Kościoła.

 

Shawa zaniepokoił fakt, że niemiecki episkopat rozważa zniesienie celibatu, podpierając się w swoich deklaracjach sprawą Amazonii. „Kto wie, co się wydarzy na skutek takiej decyzji? Czy faktycznie synod dąży do rozwiązania problemu Amazonii czy też będziemy świadkami decyzji, które podważy sens kapłaństwa w Kościele?” – pyta Shaw.

 

Publicysta przypomina w tekście o wartości celibatu. Posiłkując się książka ks. Cartera Griffina „Dlaczego celibat?”, Shaw podkreśla, iż obranie innej drogi dla kapłaństwa od drogi celibatu będzie „wielkim błędem”.

 

Shaw przytacza także słowa ks. Griffina dowodzące, iż celibat nie ma nic wspólnego z nadużyciami seksualnymi, wszak taki ciąg przyczynowo skutkowy istnieje w opinii liberalnych publicystów. „Problem przemocy seksualnej w Kościele nie wziął się z celibatu, ale z grzechu nieczystości” – podkreślił publicysta amerykańskiego tygodnika.

 

„Istnieje głęboka potrzeba poświęcenia szczególnej uwagi promowaniu kapłańskiej celibatu jako nośnika kapłańskich wartości, kapłańskiego ojcostwa, które na stanowi Boże narzędzie w prowadzeniu ludzi do zbawienia” – zaznaczył Shaw.

 

„Our Sunday Visitor Newsweekly” to najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych magazyn katolicki. W 2012 roku Watykan udzielił wydawcy magazynu zgody, by dystrybuował w Stanach watykański dziennik „L’Osservatore Romano”.  

 

Przypomnijmy, że podczas zbliżającego się synodu dotyczącego sytuacji katolików w Amazonii, może zostać zniesiony celibat dla osób, chcących zostać kapłanami w tamtym regionie. Uzasadniane jest to… małą liczbą powołań i brakiem księży do posługi.

 

 

Źródło: osvnews.com

ged


DATA: 2019-07-20 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Celibat najbardziej przeszkadza tym, którzy w nim nie żyją.
10 miesięcy temu / Arvena
 
Ew. zniesienie celibatu podwazy sens kaplanstwa? Nie przesadzajmy. Napisane jest, ze sw. Piotr mial tesciowa, wiec mial i żone.
10 miesięcy temu / Juliusz
 
Kobiety-kaplanki NIE ZAPEWNIA tego, ze Koscioly znow beda PELNE. To sa MRZONKI.
10 miesięcy temu / CH
 
Kłania się 675 punkt Katechizmu Kościoła Katolickiego
10 miesięcy temu / Groszek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.