DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Mahmud Abbas z wizytą w Grecji. Ateny uznały Palestynę za państwo

Mahmud Abbas z wizytą w Grecji. Ateny uznały Palestynę za państwo
Fot. REUTERS/Alkis Konstantinidis/FORUM

Na wtorek zaplanowano uroczyste posiedzenie greckiego parlamentu, w trakcie którego – w obecności prezydentów Mahmouda Abbasa i Prokopis Pavlopoulos – dojdzie do głosowania nad uznaniem przez Grecję państwa Palestyny. Premier Alexis Tsipras zapowiedział już, że w oficjalnych dokumentach „Autonomię Palestyńską” zastąpi „Palestyna”.

 

Mahmoud Abbas rozpoczął w poniedziałek dwudniową wizytę w Grecji. Spotkał się z najwyższymi władzami, a we wtorek wystąpi przed greckim parlamentem, który w trakcie uroczystej sesji przyjmie rezolucję uznającą Państwo Palestynę. Taką decyzję zatwierdziła już w zeszłym tygodniu parlamentarna komisja do spraw zagranicznych.

 

Państwo palestyńskie musi być realne, niezależne, suwerenne i integralne terytorialnie – podkreślał grecki prezydent. Jak dodawał, Greków i Palestyńczyków łączy „szczera, tradycyjna i trwała przyjaźń”.


Grecja na każdym międzynarodowym forum była zawsze po naszej stronie – podkreślał Abbas. Dodał, że należy zakończyć izraelską okupację terenów Palestyny i że wyciąga rękę do współpracy z Izraelem. Abbas zapowiedział także, że w ciągu roku zacznie się wydawanie nowych, palestyńskich paszportów.

 

„Rezolucja nie jest wiążąca i nie stanowi pełnego, rządowego uznania Palestyny jako państwa. Jednakże ateńscy urzędnicy rozgrywają ten krok tak, jakby był pełnym uznaniem” – kontruje „Times Of Israel”.

 


źródło: „Greek Reporter”, „The Times of Israel”

mat

 

 

 


DATA: 2015-12-22 22:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A polscy europosłowie nie uznali państwowości Palestyny państwa,którego nazwę ochoczo wymieniają przy okazji trasy tułaczki grupy Andersa,gdzie bezkarnie zrejterowało ok. 3000 oficerów i szeregowców m.in. Mosze Dajan i Gołda Meir.
ponad 4 lata temu / Kalina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.