DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 10  >   Prawda, dobro piękno

Adam Kowalik

Magistra vitae


W Polsce zauważalny jest brak kieszonkowej literatury, która w sposób przystępny przybliżałaby czytelnikowi prawicową myśl społeczno-polityczną, literatury mogącej formować ideowo młodych ludzi, a starszym dawać materiał do przemyśleń. Jako przykład do naśladowania może posłużyć książeczka Mieczysława Ryby pt. Magistra Vitae.

Pracownik naukowy KUL oraz wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zachęca, zgodnie z twierdzeniem zawartym w tytule, do wyciągania nauk z przeszłości. Jako bardzo przydatny w analizie historii i rzeczywistości wskazuje model systematyzacji cywilizacji zaproponowany przez wybitnego polskiego intelektualistę Feliksa Konecznego. Krótka charakterystyka nauk polskiego socjologa może być dobrym wstępem do dalszych studiów na ten temat.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Internetowy sklep z koszulkami promującymi na rożne sposoby socjalizm i inne „lewicowe ideały” sprzedaje m.in. wzory profanujące wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej w barwach homoseksualnej międzynarodówki LGBT. To jednak nie wszystko. Pośród propozycji sklepu znajduje się też tak zwany t-shirt z obrazkiem płonącej świątyni katolickiej i hiszpańskim hasłem, które trudno odczytać inaczej jak… pochwałę podpalania kościołów.

 
 

Na Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy, stołeczni urzędnicy dopatrzyli się haseł „nawołujących do nienawiści”. Zamierzają powiadomić o tym prokuraturę.

 

„Serdecznie dziękuję za przesłane pod moim adresem słowa solidarności i wsparcia (…) Jako pasterz Kościoła nie mogę milczeć w obliczu tych bluźnierczych aktów wulgarnego obrażania katolickiej wiary” – napisał abp Marek Jędraszewski w liście do inicjatorów akcji modlitewnej pod oknem papieskim w obronie krakowskiego metropolity.

 

„Pierwsze na świecie zastrzyki antykoncepcyjne dla mężczyzn mogą trafić do sprzedaży w ciągu sześciu miesięcy. Indyjscy naukowcy ogłosili, że zakończono badania kliniczne nad lekiem”, informuje brytyjski dziennik „Independent”.

 

Chociaż w roku 2017 w budżetu obywatelskiego Białegostoku projekt budowy strzelnicy otrzymał najwięcej głosów, realizacja inwestycji nawet się jeszcze nie rozpoczęła. Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski twierdzi, że nie ma na to dostatecznych środków. Wcześniej nie przeszkadzało mu to wydawać niemałych sum na zabezpieczenie tak zwanego marszu równości. 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.