DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Magdalena Sroka odpowiada na audyt w PISF: nie zatrudniałam członków swojej rodziny

Magdalena Sroka odpowiada na audyt w PISF: nie zatrudniałam członków swojej rodziny
Magdalena Sroka. Fot. Krystian Maj / FORUM

Piastująca do niedawna stanowiska dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka odniosła się na Facebooku do medialnych doniesień na temat audytu, jaki został przeprowadzony w tej instytucji. „Działalność PISF była zgodna z prawem; nie zatrudniałam tam członków swojej rodziny” – napisała.

 

Sroka straciła posadę jesienią 2017 roku, po międzynarodowej, publicznej – chociaż niewyszukanej w formie – krytyce „autorytarnych” rządów PiS. Została zastąpiona przez Radosława Śmigulskiego, a resort kultury zlecił przeprowadzenie w Instytucie audytu. W miniony poniedziałek media publikując część zawartych w nich wniosków poinformowały, że w latach 2016-2017 część pieniędzy, jakie PiSF przekazywało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafiła „do osób bliskich dyrektor Sroce”. Inne doniesienia dotyczyły nagród w wysokości ponad 10 tys. zł, które w październiku 2016 roku miała otrzymać ponad połowa pracowników.

 

Odnosząc się do tych zarzutów była dyrektor PISF zamieściła w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku oświadczenie.

 

„W związku z doniesieniami medialnymi zawartymi w artykule pt. Nepotyzm, nagrody i umowy na gębę w rządowej instytucji z dnia 9 kwietnia 2018 roku, opublikowanego przez Gazetę Codzienną Fakt oświadczam, że za lata 2015, 2016 i 2017 kluczowy biegły rewident powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyjął, że działalność Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej była zgodna z przepisami prawa i postanowieniami statutu oraz z ustawą o rachunkowości i ustawą o finansach publicznych” – napisała Sroka.

 

Była wiceprezydent Krakowa podkreśliła, że minister kultury w latach 2015 i 2016 „przyjął sprawozdania finansowe z działalności Instytutu i zaakceptował plan finansowy działalności Instytutu na rok 2017”. Dodała, że prowadzona za jej kadencji polityka kadrowa i finansowa stanowiła kontynuację działań poprzednich władz PISF. „Nigdy nie zatrudniałam ani nie współpracowałam z żadnym członkiem swojej rodziny” – zaznaczyła.

 

Do wniosków z audytu odniósł się także obecny dyrektor PISF Radosław Śmigulski. Powiedział m.in. że w instytucji po audycie ogólnym trwa teraz audyt pogłębiony, który pozwoli na uzyskanie szczegółowej wiedzy o ewentualnych nieprawidłowościach, jakie miały miejsce w PISF kierowanym przez Magdalenę Srokę.

 

Jego zdaniem już teraz można powiedzieć, iż w ostatnich latach w PISF panował ogromny bałagan, nepotyzm i w niemal każdej gałęzi działalności instytucji można wykazać szereg uchybień i nieprawidłowości.

 

Źródło: wpolityce.pl

TK


DATA: 2018-04-11 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Adoptowała ich już po.
ponad 2 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.