DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Magdalena Środa atakuje Ordo Iuris i straszy Polki chłostą oraz losem niewolnic

Magdalena Środa atakuje Ordo Iuris i straszy Polki chłostą oraz losem niewolnic
Magdalena Środa. fot.Grazyna Myslinska/FORUM

Strach to niezwykle silna emocja, która może motywować do działania. Właśnie ze strachu postanowiła skorzystać w swoim tekście opublikowanym na łamach „Gazety Wyborczej” Magdalena Środa. Ciężko się jednak spodziewać, by lewicowa etyk i filozof przekonała polskie kobiety do masowego zwrócenia się przeciw Instytutowi Ordo Iuris. Wszak gdyby zastosowane przez nią argumenty miały odnieść skutek, to stałoby się to… lata temu!

 

Środa atakuje w swoim tekście stanowisko Polski wobec wytycznych Komitetu Praw Człowieka ONZ. Nasz kraj stwierdził, że ochrona życia ludzkiego musi mieć miejsce niezależnie od wieku dziecka, także w momencie przed jego narodzinami (wiek ciążowy).

 

To pojęcie mocno wzburzyło Środę, która nie dość, że ironicznie napisała o konieczności doliczenia do swojego wieku 9 miesięcy przeżytych (na jej szczęście – w przeciwieństwie do abortowanych dzieci) w łonie matki, to połączyła ze stanowiskiem polskiej dyplomacji odsądzany przez lewicowców od czci i wiary Ordo Iuris. Instytut oskarżyła zaś nie tylko o wzorowanie się na islamie, ale i… niewolnictwie.

 

Mocnych słów w tekście zresztą nie brakuje. Problem (dla lewaków) w tym, że są to również słowa mocno oklepane. Kogo bowiem poruszą wypowiedziane po raz enty strachy feministycznej filozof o wizji kobiet jako niewolnic, fizycznym karaniu Polek przez koalicję PiS i Ordo Iuris czy w końcu rzekomym instrumentalnym traktowaniu pań w naszym kraju jako nadających się jedynie do rodzenia i posłuszeństwa?

 

Nikogo! Szczególnie, że pod koniec tekstu Środa strzela sobie w stopę przypominając, że premierem rzekomo antykobiecego państwa rządzonego przez „koalicję Ordo PiS” jest… kobieta.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” / wpolityce.pl

MWł

 

 


DATA: 2017-10-18 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Środa to fanatyczka. Przynosi wstyd kobietom. Kiedyś feministki to były kobiety przez duże K. Walczyły o prawa wyborcze o równość kobiet. Miały szczytne ideały. Dziś kompromitują się, wmawiajac kobietom, że aborcja to prawo kobiet. Aborcjonistki okrywają wstydem ideę równouprawnienia kobiet.
8 miesięcy temu / Michu.
 
Jeżeli Pani Środa nie jest katoliczką to co ma do niej prymas? Prymas zajmuje się katolikami
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Nie "straszy" tylko "dzieli się swoimi (skrzywionymi) fantazjami".
8 miesięcy temu / One
 
I ona straszy polskie kobiety losem niewolnic?! Ona, kobieta zniewolona, która na łamach magazynu "Gala" w jednym z wywiadów szczyciła się, że ma dyplom czarownicy nadany podczas tajemnych warsztatów zorganizowanych w zamkniętym ośrodku pod Warszawą, gdzie wraz z innymi członkiniami loży zostały wtajemniczone - przez "prawdziwe" (sic!) czarownice z Salem - w sekretne rytuały?! Ona, kobieta, która chwali się tym, że te wraz z innymi, wielce oświeconymi kobietami sukcesu, spotyka się w noc Walpurgii lub z okazji "świąt ku czci bogini Hekate" (sic!) by odprawiać wtedy rytuały magiczne?! ...smutne, że "szeregowe zwolenniczki" poglądów pani Środy et consortes plują (często dosłownie) na Kościół, katolików, obrońców życia i wszystkich, których uważają za "ciemnogród". A jak nazwać to, co prezentują liderki współczesnych ruchów feministycznych...brak słów.
8 miesięcy temu / Kobieta
 
Odebrać jej tytuł prof. Kompromituje naukę w swojej niebezpiecznej ideologii.
8 miesięcy temu / Mataleo
 
Według ideologii gender kobieta z tytułem profesora nie jest głupsza od żula spod sklepu po podstawówce
8 miesięcy temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.