DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Madryt: władze ukarały psycholog za prowadzenie specjalistycznej terapii dla homoseksualistów

Madryt: władze ukarały psycholog za prowadzenie specjalistycznej terapii dla homoseksualistów

Hiszpańska psycholog Elena Lorenzo została ukarana przez władze autonomicznego regionu Madrytu karą w wysokości 20 tys. euro. Grzywna to odpowiedź władz na działalność terapeutyczną, którą prowadzi Elena Lorenzo. Leczenie ma na celu wsparcie osób homoseksualnych i pomoc w wyjściu z homoseksualnych skłonności.

 

Elena Lorenzo popadła w kłopoty prawne ze względu na zaangażowanie organizacji LGBT w Hiszpanii, które zaskarżyły najnowszą stronę internetową psycholog. Oburzenie tęczowych aktywistów było spowodowane deklaracją Lorenzo, która podkreślała, że prowadzi „terapie dla osób pragnących porzucić skłonności homoseksualnych”. Zajęcia, które prowadziła psycholog były określano jako „leczenie homoseksualizmu”. Działalność terapeutyczna wywołała skrajną reakcję aktywistów LGBT i doprowadziła do ukarania kobiety wysoką grzywną.

 

Co ciekawe, Hiszpanka prowadząca szkolenia z zakresu ludzkiej seksualności wytłumaczyła, że środki na opłacenie surowej kary otrzymała ze składek darczyńców, którzy stanęli w jej obronie. Psycholog miała zostać skazana za złamanie tzw. prawa chroniącego przed LGBT-fobią, które obowiązuje w regionie Madrytu. Warto dodać, że Lorenzo zapowiedziała, że nadal będzie prowadziła terapie reparatywne dla homoseksualistów, którzy chcą wyzwolić się ze swoich skłonności.

 

Sprawa Eleny Lorenzo podzieliła w ostatnim czasie sojusznicze ugrupowania centroprawicy w regionalnym parlamencie Madrytu. Politycy konserwatywnej partii Vox zarzucali rządowi koalicji centroprawicowej Partii Ludowej i liberalnych Ciudadanos, że ukarali psycholog działając pod naciskiem tęczowego lobby LGBT.

 

 

Źródło: KAI
WMa

 


DATA: 2020-02-13 17:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ktokolwiek to stwierdził, to w Hiszpanii terapia jest zakazana. Cóż więc w tym dziwnego, że ktoś został ukarany za popełnienie czynu zakazanego?
5 miesięcy temu / Marek Jaros
 
moze nie opetane ale zniewolone napewno,czesto nie z wlasnej winy
5 miesięcy temu / espada
 
Nie podzielam waszych opinii stawiam znak równości między wami a islamistami dzieci trzeba edukować seksualnie homoseksualizm to nie chorobą to też są ludzie nie nawidze skrajności ani lewicowej ani prawicowej
5 miesięcy temu / Człowiek
 
Hiszpańska autonomiczna swołocz wtrąca się w nie swoje sprawy. To antyludzka działalność
5 miesięcy temu / DNA
 
Bo za tym też idą wielkie, wielkie pieniądze, poparcie, stanowiska, kariery finansowe, polityczne etc.
5 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 
@Marek Kto stwierdził szkodliwość tej terapii? Oczywiście lewacy, zboczeńcy którzy nie chcą przyznać że mają problem. Alkoholicy tak samo agresywnie reagują na wzmiankę o terapii. Co fo skuteczności to każda terapia uzależnień ma bardzo niską skuteczność ale jednak pomaga części osób także warto ją podejmować, czy to w przypadku narkomanii czy homoseksualizmu.
5 miesięcy temu / Cyraniusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.