DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A moze by tak POexit....
6 miesięcy temu / pola
 
Gdy w małżeństwie źle się dzieje to biorą rozwód a raczej strona pokrzywdzona (albo "pokrzywdzona") składa pozew niezależnie od tego co było w przeszłości. Każdy patrzy swojego interesu i patrzy w przyszłość. Więc czemu my musimy myśleć o szczęściu innych o ideach i innych bzdetach a nie o sobie ? Polityka to sztuka dbania o swoje interesy. Domyślam się że politycy dbają o swoje interesy i dlatego muszą to i tamto. Stąd i my też musimy to i tamto wbrew swoim interesom i nie wolno nam tego i tamtego pomimo że korzystniej dla nas zwykłych ludzi byłoby robić co innego.
6 miesięcy temu / marek
 
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie
6 miesięcy temu / Kasandra
 
@Grzegorz Czy Pan nie pamięta, kto to wtedy nawoływał: od unii lubelskiej do unii europejskiej, zresztą może na życzenie Kwaśsiewskiego.
6 miesięcy temu / Rys
 
Tak, czy owak, proszę wyjaśnić jakie korzyści przynosi Polsce należenie do UE, to znaczy ile UE bierze, a ile daje.
6 miesięcy temu / Rys
 
Ciągle podkreślają ,że będąc w UE - możemy swobodnie podróżować. Przecież to nie zależy od przynależności do UE- tylko od Strefy Schengen. Norwegia nie należy do UE - Norwegowie mogą swobodnie podróżować po Europie. Polacy jeżdżą do Norwegii bez paszportów.
6 miesięcy temu / Weronika
 
https://www.magnapolonia.org/polexit-a-czemu-nie/ Polexit ? a czemu nie?
6 miesięcy temu / Czesław
 
Polska nie jest państwem suwerennym,. O tym jak ma być w Polsce decyduje IV Rzesza , która rządzi UE, a nasze "elity " sa jedynie do przyklepywania ich postanowień i to w trybie szybkim.. Buńczuczne zapowiedzi Prezydenta, że nie bedziemy ulegać dyktatowi innych należy włożyc miedzy bajki.Skoro część naszego społeczeństwa zapewne o mentalności niewolniczej tak kurczowo do UE w obecnym wydaniu chce przynależyć to trudno. Podobnie było w XVIII wieku kiedy szukano oparcia u carycy, a dzisiaj u .... A.Merkel. Teraz oczekuję kolejnych zaleceń TSUE do natychmiastowej realizacji.
6 miesięcy temu / Mirosław Kubicki
 
 Stańmy w prawdzie. Obecny Parlament Europejski to organizacja bolszewicka wprowadzająca do Europy faszyzm i totalitaryzm realizująca testament Hitlera, zaś tzw opozycja totalna w polskim wydaniu to typowa targowica bis czyli zdrajcy. Nie oszukujmy się, że jest inaczej. Nie próbujmy tego łagodzić. Jeżeli w najbliższym czasie UE nie ulegnie radykalnej zmianie to niezwłocznie należy uruchomić procedury jej opuszczenia, a zdrajców traktować nie jako opozycję tylko jako ZDRAJCÓW bojkotować , izolować, a nie wyciągać do nich ręki. Obecnie nasza demokratycznie wybrana władza powinna reagować niezwłocznie ,odważnie, jednoznacznie. Między Bogiem a Szatanem kompromisów nie ma, a jeżeli ktoś uważa, że jest inaczej to znaczy, że już wybrał szatana. Brak zdecydowanego odporu na decyzje UE i targowicy prowadzi nieuchronnie jak w XVIII wieku do utraty przez Polskę niepodległości. I w tych zagrywkach właśnie o to chodzi.
6 miesięcy temu / Mirosław Kubicki
 
Jaki ma być wynik wyborczy eurosceptyków, jeżeli są odcięci od większych miediów i większych pieniędzy? Wynik będzie pochodną narracji mediów. Mówienie o "katastrofie" jest "delikatnie" mówiąc niesprawiedliwe. Mówiąc przekornie można spytać o poczytność/słuchalność/oglądalność mediów katolikich. Pewnie wyjdzie stan niewiele lepszy od "katastrofy".
6 miesięcy temu / h265
 
Jak mógł Al Kwaśniewski wprowadzić Polskę do Eurokołchozu- nie wiedział co nas czeka?
6 miesięcy temu / Grzegorz
 
L i J Kaczyńscy w sprawie UE - wszystko wskazuje na to, że kielnia zgarnia w fartuszek.
6 miesięcy temu / Piotr
 
Polexit to ostateczność. Trzeba rozwalić tę komunistyczną szajkę od środka. Dla dobra ludzkości.
6 miesięcy temu / Piotr
 
@marek Dobrze powiedziane. Głos rozsądku @stary warszawiak Też dobrze powiedziane. Unii stawiać warunki jeżeli coś dla nas jest niekorzystne. Problem w tym, że PiS z imigrantami przeskoczył unijne normy. Pytanie. Czy wyjście z UE będzie dla Polski korzystne? Czy zyskamy czy stracimy. Zacytuję jakiegoś polityka "Nie liczmy cały czas na Unię i miejmy plan B na wypadek gdyby Unia coś nam chciała niekorzystnego narzucić i gdyby Unia się rozpadła"
6 miesięcy temu / trooper
 
Ale chyba ten kaganiec aż tak bardzo nie uwiera nn? O czym świadczą jego bezsensowne poczynania i pozorne warczenie.
6 miesięcy temu / do nn
 
Jak ludzie mogą być tak durni by popierać członkostwo w organizacji zagrażającej istnieniu naszego narodu? - dosłownie! Jak mogli dać się uwieść propagandzie duraczenia prowadzącej do fizycznej zagłady białego człowieka i naszej cywilizacji?
6 miesięcy temu / Jacek
 
Jak unijny socjalizm do spóły z "biednymi murzynkami" zaczną coraz intensywniej rozsadzać UE od środka to się okaże, że Polacy są najbardziej eurosceptyczną wspólnotą. Ostatnio Marsz Niepodległości pokazał jakie jednak wartości są dla nas najcenniejsze. I niekoniecznie są to tzw. wartości europejskie... z pomnikiem Karola Marksa w tle.
6 miesięcy temu / ma
 
Należy wyjść z tego obłąkanego satanizmu
6 miesięcy temu / irtur
 
Głosowałem przeciwko wejściu Polski do eurokołchozu i te lata członkostwa tylko mnie w tym utwierdziły. To nowy Związek Radziecki tylko w zachodnim przebraniu.
6 miesięcy temu / PrPr
 
Wszyscy kiedyś zapłacimy za te lewackie pomysły EU. Im szybciej się z tego otrząśniemy tym lepiej. Polska powinna powiedzieć EU "że ani kroku do tyłu" I niechby to EU nas z EU wyrzucała. A nie było by im łatwo. Ale czy tu w Polsce ktoś jeszcze ma "jaja"?
6 miesięcy temu / stary warszawiak
 
Nie ma się czym emocjonować: jak długo rządzi POPiS (a w zasadzie cały Układ Okrągłostołowy), nie ma mowy o Polexicie, choćby nawet 95% Polaków wyraziło takie żądanie.
6 miesięcy temu / Republikanin
 
A jedna jest kaganiec na bezsensowne poczynania i pozorne warczenie.
6 miesięcy temu / nn
 
Podręczniki historii będą o tym pisać jak o zdradzie. Politycy PO-PiS upokarzają nas wszystkich.
6 miesięcy temu / Nasa
 
Unia Europejska ma jedną stałą cechę:jest to projekt całkowicie na zawsze otwarty- o tym pisano już na początku lat 90-ych w zachodnich mediach.Nikt naprawdę nie wie,czym UE ma być,aczkolwiek koncepcje w danym czasie co do tego istnieją,w jakimś zakresie są wcielane w życie,np.Traktat Lizboński,który/wszakże niekonsekwentnie/próbuje ukonstytuować UE w państwo federalne na wzór USA albo ZSRR,co w istocie jest niemożliwe bez narzucenai wszystkim państwom członkowskim natychmaistowego przyjęcia jednej waluty, jednego języka urzędowego,i podporządkowania się jedynej władzy w Brukseli,etc.Za racji niedookoreślonej natury UE,jej członkowie,co widać,swe członkostwo w niej oceniają przez pryzmat zysków i strat.I tak np.Brytyjczycy stwierdzili,że przynależność to więcej strat niż pożytku,i z niej wychodzą.Wiele krajów ma w zandarzu scenariusz własnego exit-u, i podobnie Polska,z roztropności, taki scenariusz winna posiadać,stwarzając jednocześnie jakąś alternatywę geopolit.
6 miesięcy temu / marek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.