DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Macron wygłosił pojednawcze orędzie. Mówił o jedności, szansach na przyszłość i walce z terroryzmem

Macron wygłosił pojednawcze orędzie. Mówił o jedności, szansach na przyszłość i walce z terroryzmem
PHOTOPQR/L EST REPUBLICAIN

Zwycięzca drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron, wygłosił specjalne orędzie skierowane do obywateli, w którym podziękował za poparcie, a także podkreślił, że będzie dążył do wzmocnienia państwa i zbudowania jedności między obywatelami. Prezydent elekt mówił także o szansach na przyszłość i zapewnił, że będzie prowadził zdecydowaną walkę z terroryzmem. - Chcę, by ten wieczór był wieczorem nadziei i odzyskanej pewności – zaznaczył.


Jak wynika z danych publikowanych przez francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych, po zliczeniu 74 proc. wszystkich głosów, Macron zgromadził poparcie na poziomie 63,10 proc. Jego rywalka zdobyła 36,90 proc. co oznacza uzyskanie dwukrotnie wyższego poparcia w porównaniu do wyniku zdobytego kilkanaście lat temu przez jej ojca. Marine Le Pen podziękowała wyborcom oraz całemu swojemu sztabowi i zapowiedziała utworzenie nowej formacji, która na scenie politycznej zastąpi Front Narodowy.  


Pomimo ciekawej deklaracji Le Pen, cała Francja czekała na wystąpienie prezydenta elekta Emmanuela Macrona, który w swym orędziu do obywateli podkreślił, że będzie walczył o wzmocnienie jedności państwa. Zwycięzca wyborów zapowiedział również zdecydowaną walkę z terroryzmem, a także mówił o szansach i obowiązkach na przyszłość. – Europa i świat czekają, byśmy bronili wszędzie ducha oświecenia, który w wielu miejscach jest zagrożony. Świat oczekuje, byśmy bronili wolności – mówił. – Włożę całą moją energię i siłę, by nie zawieść waszych oczekiwań – kontynuował. Podkreślił przy tym, że pomimo różnic politycznych, cały kraj zamieszkuje jeden naród – Francuzi.


Macron w swym pojednawczym przemówieniu odniósł się również do swej rywalki Marine Le Pen i jej elektoratu. – Tego wieczoru chcę również zwrócić się do żarliwej republikanki, mojej rywalki, pani Marine Le Pen. (…) Wiem, wyborcy, którzy mierzą się z bólem, niepewnością, czy wątpliwościami, w dużej mierze powierzyli pani swoje zaufanie. Moją odpowiedzialnością jest to, by ich wysłuchać, chronić najbardziej bezbronnych, zwiększyć solidarność w państwie i walczyć z wszystkimi formami nierówności oraz dyskryminacji – tłumaczył.


Zwycięzca wyborów prezydenckich zwrócił także uwagę na dziedzictwo Francji i obowiązki wobec państwa i historii. – Dziś zwracam się do was wszystkich. My wszyscy obywatele Francji mamy obowiązek wobec naszego państwa. Jesteśmy dziedzicami wielkiej historii i ważnej wiadomości humanizmu, który kierowany jest w świat. Tę historię i wiadomość musimy przekazywać najpierw naszym dzieciom – mówił.


Założyciel ruchu „En Marche!” zapewniał podczas swego orędzia, że jako prezydent będzie bronił interesów Francji i jej wizerunku. Podkreślił, że kraj pod jego rządami będzie zdecydowanie stawał wobec problemów na arenie międzynarodowej. Macron chce również aktywnie angażować się w kwestię walki o pokój. Zapewnił, że będzie podejmował problem globalnego ocieplenia, a także zdecydowanie bronił bezpieczeństwa Francuzów. Zwycięzca wyborów zapowiedział również walkę z terroryzmem. – Zapewniam wszystkich, że Francja będzie pierwsza do walki z terroryzmem. Zarówno na swojej ziemi, jak i poza granicami wspólnie z innymi państwami – komentował.


– Nie zatrzyma mnie żadna przeszkoda. Będę pracował z determinacją, ale i szacunkiem dla każdego. (…) Zrobię wszystko, by każdy i każda z Was mógł realizować szanse, jakie daje Francja – zakończył Macron.Źródło: wprost.pl

WMa

DATA: 2017-05-08 09:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"cały kraj zamieszkuje jeden naród ? Francuzi". Idealista i utopista. Pan prezydent powinnien wiedzieć, że Francję obecnie zamieszkują głównie Francuzi i Arabowie (ci się nie integrują, więc Francuzami nie są). Poza tym jeszcze parę, głównie muzułmańskich mniejszości narodowych. Ale na pewno nie jest to jeden naród.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Nie oczekuję obrony masońskiego ducha oświecenia, haseł rewolucji francuskiej ani humanizmu. Niech nie wypowiada się w moim imieniu.
ponad 3 lata temu / katol
 
Pomachał szabelką, pomachał i na tym się skończyło. Jak to Francuz.
ponad 3 lata temu / Pokręć
 
Dla Francji to gorzej, że Macron prezydentem. Ale cóż, ich wybór.
ponad 3 lata temu / aaa
 
Duch oświecenia to bynajmniej nie jest Duch Święty.
ponad 3 lata temu / Nickt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.