DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ @Ruś na przykład:
6 miesięcy temu / Ryś
 
Bo prawdziwi mężowie stanu już dawno przerośli tego zwodziciela Rusiów.
6 miesięcy temu / @Ruś
 
"Putin kolejny raz wyrósł na obrońcę wiary i moralności." Dalczego inni mężowie stanu nie probują go przerosnąć?
6 miesięcy temu / Ryś
 
Obecna Francja jest przede wszystkim proniemiecka. Zagrożone są polskie Ziemie Zachodnie.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Czy was przed oddelegowaniem na polski portal nie potrafią nauczyć języka polskiego? Ze wschodu - a nie wshodu - obecnie bije takie samo światło jak z zachodu. Światło Lucyfera. Ojca kłamstwa.
6 miesięcy temu / @mysie
 
To chrzescijanski portal? Swiatlo ze Wshodu to Rosja, Panowie. Tak Fatima.
6 miesięcy temu / mysle
 
Kiedy po klęsce wyprawy na Rosję w roku 1812 wyszły na jaw zdradzieckie plany cesarza względem Polaków Korsykanin rozważał przekazanie ziem Księstwa Warszawskiego carowi Aleksandrowi I w zamian za wycofanie się Rosji z gry, Chłapowski demonstracyjnie złożył dymisję, czego nie mogli mu wybaczyć nasi fanatyczni czciciele Bonapartego. Od dawna postuluję by Bonapartego wyrzucić z naszego Hymnu Narodowego.
6 miesięcy temu / Czesław
 
Podobne złudzenia panują w Polsce tyle tylko że obiektem naszych westchnień są USA i ichniejsi neokonserwatyści.
6 miesięcy temu / Filip S
 
Najważniejszym dla Polaków jest zrozumienie, że obecna Polska nie przeżyje między Niemcami i Rosją, powtarza się sytuacja z lat 30. XX wieku. A nasza obecność w Unii Niemieckoeuropejskiej tu akurat niczego nie zmieni.
6 miesięcy temu / Republikanin
 
@Solidarny. No właśnie.Dobry przykład korzyści ze zjednoczenia. Ale to były księstwa,państwa o kulturze niemieckiej.Tu natomiast są państwa, które mają, każde odmienną kulturę,obyczaje, no i patriotyzmy, nawyki nacjonalistyczne, niektórych nacji Europejskich,które trudne będzie wyplenić.Ale chyba dojdzie do zaistnienie takiego tworu-Europy Zachodniej zjednoczonej z Rosją, bo tego będzie wymagał układ światowych potęg.Jedno państwo Europejskie nie będzie miało znaczenia. Putin i jego ekipa powoli do tego dąży.Być może w przyszłości w Polsce też znajdą się ludzie,którzy zrozumieją,że w tym układzie istnienie państwa Polskiego musi zaistnieć w komitywie z Rosją, gdyż państwa ościenne będą ze sobą współpracować, mając do dyspozycji nowoczesną technikę i materiały energetyczne.Do czego widać wyraźnie dążą kraje zachodniej Europy i Rosja.
6 miesięcy temu / nn
 
@nn Przed zjednoczoną w wizji Macrona Europą było zjednoczenie Niemiec w 1871r. Stworzyły te zjednoczone Niemcy potęgę światową. Przed I wojną światową ta potęga miała 87% produkcji chemicznej całego świata, na początku XX wieku stworzyła całkowicie nową fizykę Planck, Einstein, Heisenberg, Schrodinger, rozszczepienie uranu, rakieta V2. Ta potęga chrześcijaństwo odrzuciła choć to Niemcy uratowali zabytki z Monte Cassino. A teraz? Kto ma produkcję? Kto ma naukę? Rosja??? Swoją drogą, ciekawe, co Putin zrobi z Chińczykami na Syberii. Nie będzie mógł ich potraktować tak, jak Macron Francuzów, bo Chiny będą mogły stanąć w ich obronie.
6 miesięcy temu / Solidarny
 
I co, za tę inteligencję wyższą uważasz Francuzów z ich Macronem na czele? Brnij dalej.
7 miesięcy temu / @Ruś
 
@ Ruś Chyba jednak są inteligencje wyższe.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Czy Konfederacja popiera kierunek putinowsko makronowski?
7 miesięcy temu / Second
 
Stawiasz inteligencję na pierwszym miejscu? A wiesz że szatan jest bardzo inteligentny? To też twój wzorzec?
7 miesięcy temu / @Ruś
 
My się tu zbroimy, a z obu stron otaczają nas potęgi wojskowe nie mówię o Niemczech. Właśnie, a propos Niemiec, to jak oni zamierzają przeciwstawić się temu sojuszowi? Czy myślą, że wystarczy im ich własny sojusz z Rosją? Bez wojska to taki sobie sojusz. Na szczęście Francja-Rosja to nieco egzotyczny sojusz jeśli chodzi o geopolitykę.
7 miesięcy temu / aaa
 
Obecna Francja i Rosja maja wspólny mit założycielski, Francja-Rewolucja Francuska, Rosja- Rewolucja Pazdziernikowa. Obydwie rewolucje łączy nienawość do chrześcijaństwa.
7 miesięcy temu / Czesław
 
Putin mieszka zbyt daleko od Macrona, dlatego macron go nie zna, jak cała Francja zresztą.
7 miesięcy temu / panda
 
Czy Polak może pragnąc sojuszu z największymi zbrodniarzami, Rosjanami?? Orędzie fatimskie mowi o kraju rozsiewajacym kłamstwa na swiat.... @Rys dobrze służy tej szatanskiej stronie....
7 miesięcy temu / Lustro
 
Macron i budowa czegokolwiek!? Dobre!!!
7 miesięcy temu / JARKO
 
Ryś. co w 1939 załatwili Amerykanie z Beckiem... co do Francji, to byli zobowiązani do strzeżenia Traktatu Wersalskiego...
7 miesięcy temu / ROMAN
 
Co by nie było, jest to myśl dalekosiężna.Tworzenie potęgi światowej, gdyż Europa powinna być zjednoczona w układzie światowym,bo wtedy może brać udział w gospodarczym, politycznym oraz militarnym podziale wpływów na arenie światowej jako znacząca jednostka. Chrześcijaństwo, już od wieków przestało mieć znaczenie w organizacji państw.Jest tylko religią, nie bierze udziału w sprawach natury politycznej,gospodarczej, a tym bardziej militarnych. Konferencje organizowane w Polsce wcale nie mają jakiekolwiek znaczenia w układach państw o znaczeniu światowym.Są to pewnego rodzaju pogawędki ludzi bawiących się w recenzentów polityki międzynarodowej, mniemający, że ich głos ma znaczenie i wpływ na przemiany rodzące się poza ich obszarem posiadanych wpływów.Polska jako państwo nie ma żadnego znaczenia w układach między potęgami światowymi, do których niewątpliwie należy Rosja.Swoimi zasobami materiałów strategicznych, potrzebnymi dla egzystencji ludności, ma znaczenie.
7 miesięcy temu / nn
 
@ Ku pamieci Za zachętą i aprobatą US.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Francuzi, ludzie inteligentni....tak samo jak rosjanie- łączy ich rewolucja i eksterminacja całych grup społecznych!! Mamy się uczyć barbarzyństwa???
7 miesięcy temu / Ciekawe
 
@Ryś- w 39 wszystko załatwiła bolszewicka Rosja z narodowosocjalistyczny-mi Niemcami- dwa ludobójcze narody
7 miesięcy temu / Ku pamieci
 
@ ROMAN Co do września 1939 Francja nie miał nic do powiedzenia. Wszystko załatwiła Ameryka z Beckiem.
7 miesięcy temu / Ryś
 
bolszewia razem !
7 miesięcy temu / eee
 
Francuzi, ludzie inteligentni dają dobry przykład. Warto naśladować. Na szczekaniu nikt nigdy nic nie zyskał.
7 miesięcy temu / Ryś
 
przed 1.9.1939., Francja też umożliwiła Niemcom i Rosji próbę przebudowy Europy, ostatecznie zrealizowała to Rosja, a oczywiście przy pomocy Zachodu...
7 miesięcy temu / ROMAN
 
"Osobny problem to sama Rosja i to na ile poważnie postrzega ona umizgi Macrona" - wg mnie Macron jest po prostu pożytecznym bardzo! idiotą, jakich już było wielu w historii. I tyle.
7 miesięcy temu / Republikanin
 
Elity Francji zawsze były zdradzieckie pokazali to w czasie drugiej wojny światowej i pokazują tą zdradę teraz
7 miesięcy temu / Barbados
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.