DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Macron do Marokanki proszącej o azyl: musi pani wrócić do swojego kraju!

Macron do Marokanki proszącej o azyl: musi pani wrócić do swojego kraju!
Emmanuel Macron. FOT.REUTERS/Philippe Wojazer/FORUM

„Francja to kraj szlachetny i otwarty, ale nie może przyjmować całej nędzy tego świata” – tymi słowami prezydent Francji Emmanuel Macron miał odpowiedzieć na prośbę młodej Marokanki. Kobieta prosiła o udzielenie jej azylu w Republice.

 

Sytuacja miała miejsce po zakończeniu uroczystego otwarcia jadłodajni dla ubogich organizacji charytatywnej Les Restos du Coeur (Restauracje Serca) w X dzielnicy Paryża, kiedy to do wychodzącego z lokalu Macrona podeszli mieszkańcy, m.in. imigranci. Wśród nich była młoda Marokanka.

 

– Francja nie może przyjmować wszystkich, którzy przyjeżdżają tu na wizach studenckich czy komercyjnych, a potem zostają. Nie będę pani okłamywał. Musi pani wrócić do swojego kraju. Mówię to pani zupełnie otwarcie – powiedział prezydent Francji. Dodał, że francuskie władze „nie mogą dawać dokumentów wszystkim tym, którzy ich nie posiadają”.

 

– Bo co ja wtedy zrobię z tymi, co już są we Francji i nie mogą znaleźć pracy? – pytał Macron. Dodał, że jest przekonany, iż kobiecie „nie grozi żadne niebezpieczeństwo w Maroku”. – Musimy chronić tych, którzy są słabi i którym grozi w ich krajach niebezpieczeństwo. Maroko to kraj bezpieczny. Nic pani tam nie grozi. Musi pani wrócić do siebie – mówił.

 

Na słowa Marokanki, że jej rodzice żyją we Francji i są chorzy, Macron odpowiedział:Może pani ich odwiedzać regularnie, jeśli pani chce. Jeśli tu są, to będziemy ich oczywiście leczyć. Takie jest prawo we Francji. To już jest bardzo szlachetne z naszej strony”.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

TK

 

 


DATA: 2017-11-29 12:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

[email protected] mamy jakas madra odpowiedz czy Zyd (narodowosc), czy zyd(wyznawca judaizmu)" Trudno oddzielić wyznanie od narodowości, często nie mamy po prostu wystarczającej wiedzy. Nawet zaś jeśli zasady ortografii w świetle dostępnych faktów przemawiają za tym, aby użyć małej litery, taka decyzja jest ryzykowna: czytelnik może nie zrozumieć naszych intencji. Dlatego w razie wątpliwości doradzam pisownię wielką literą. Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski "
8 miesięcy temu / TT
 
[email protected] zacytowales ale troche nijako z tymi cudzyslowiami tam jest. I oczywiscie mozna uznac ze jest to czesc cytatu ale rowniez Twoje tlumaczenie. Pytanie bylo w kwestii ortografii a nie jako zarzut. Wiecej luzu w zyciu ;-) A odnoszac sie do tego czy mala/duza litera to okazuje si,e ze czytajac rozne testy to mamy byk na byku (@łucznik Izydor) -)
8 miesięcy temu / TT
 
łucznik [email protected] bardzo dziekuje a wykladnie -)
8 miesięcy temu / TT
 
Wyraz "żydem" napisałem małymi literami, bo cytowałem myśl antysemity do kwadratu, w tym kontekście pasowało. Podobnie jak w polskiej prasie podziemnej i wielu wydawnictwach powojennych pisano o "niemcach" a w tym czasie w USA o "japońcach", wrogość, pogarda i ogólny negatywny stosunek jest tak wyrażany. A jak należy pisać o ludziach pochodzenia żydowskiego, utożsamiających się z żydowską kulturą i tradycją, ale nie będących judaistami, konwertytach i sporej grupie ateistów? To żydzi czy Żydzi?
8 miesięcy temu / cogito
 
@ skok i @ TT - Proszę wybaczyć, że się wtrącę, lecz pisze się ,, od małej/dużej litery " albo ,, małą/dużą literą ". ,, Z małej/dużej litery " jest rusycyzmem. Dziękuję natomiast za Wasze cenne uwagi w podanych przez Was kwestiach. Ciekawe pytanie. Zwłaszcza w kontekście Izraela a Judy a Judei. Pozdrawiam serdecznie! Salve Maria!
8 miesięcy temu / łucznik Izydor
 
@ TT - Polak, Niemiec, to nazwy mieszkańców konkretnych krajów, natomiast nie ma kraju o nazwie Żydolandia czy jakkolwiek to nazwać. Jest Izrael, wtedy mówimy Izraelczyk. Natomiast żyd jest wiernym wyznania żydowskiego (talmudycznego), dlatego podobnie jak katolik, czy protestant jest pisany z małej litery.
8 miesięcy temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.