DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Macierewicz zapowiedział odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi!

Macierewicz zapowiedział odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi!
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Ministerstwo Obrony Narodowej podejmuje kroki prawne, mające doprowadzić do odebrania Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi stopni generalskich. - Chcę poinformować Polaków, że po raz ostatni w dniu dzisiejszym ze strony jakiegokolwiek urzędnika Ministerstwa Obrony Narodowej padło słowo „generał” przy nazwisku pana Jaruzelskiego – zapowiedział minister Antoni Macierewicz.

 

Jak zapewnił minister Antoni Macierewicz, kierowany przez niego resort podejmuje kroki prawne mające na celu „odebranie stopni wojskowych zarówno panu Jaruzelskiemu, jak i panu Kiszczakowi”. - Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe – oświadczył Macierewicz.

 

Podjęte kroki wychodzą naprzeciw składanym od wielu lat apeli do szefa MON i Prezydenta RP w tej sprawie przez działaczy opozycji antykomunistycznej. Dotąd służby państwowe sugerowały jednak, że degradacja komunistycznych generałów nie jest możliwa, bo odebranie stopnia wojskowego może nastąpić jedynie przy okazji wyroku w procesie karnym. Te nie mogą się toczyć wobec osób już nieżyjących.

 

MON – jeszcze pod kierownictwem ministra Tomasza Siemoniaka – zapewniał, że służby sprawdzą czy decyzja taka leży w wyłącznej gestii sądu, czy też szef MON posiada jakieś narzędzie prawne w tym zakresie. 

Źródło: rmf24.pl, pch24.pl

MA


DATA: 2016-12-13 10:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@emu: "była tradycja aby o zmarłych mówić dobrze albo wcale". Tradycja? Raczej luźna zasada, zresztą nigdy nie przestrzegana. Gdyby chcieć jej przestrzegać, ok. 90% historii należałoby utajnić. Dlatego o zmarłych można mówić źle, jeśli za życia jawnie popełnili zło. Ale właśnie dlatego że popełnili zło, należy też się modlić za ich dusze.
ponad 3 lata temu / zc
 
Wreszcie ????
ponad 3 lata temu / rychu
 
@NN. Na prawdziwym polu walki to p. Jaruzelski zdobył co najwyżej stopień kapitana, a potem awansował, owszem, również za zasługi na "polu walki", ale o socjalizm raczej. Niemniej jednak, jak ktoś tutaj już zauważył, cała akcja "odbierania stopni" trąci mocno Orwellem. Aby dopełnić groteski, może go również wywalą z wojska od razu, bo dlaczego akurat "Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe", ale inne już owszem. Bo przecież ich zdegradują zapewne do szeregowca i powstaje pytanie, czym stopień szeregowca zasłużył sobie na taką hańbę. PiS to taka prawica na pokaz, "Magdalenka" ma się wciąż bardzo dobrze, wzajemne kopanie odbywa się zgodnie z umową tylko do poziomu kostek (jak mawia p. Michalkiewcz), a nic nie przesłoni rzeczywistej hańby PiS-u w sprawie "uwalenia" ustawy antyaborcyjnej. Żeby nie wiem, co robili, i tak fałsz wylizie spod przykrótkiej sukmany. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Odbiór stopni powinien nastąpić w latach 90 tych, a teraz po śmierci? była tradycja aby o zmarłych mówić dobrze albo wcale, był czas na rozliczenie, teraz nie ma to dla nich żadnego znaczenia. Są inne sprawy w Polsce, które trzeba załatwić i to PILNIE.
ponad 3 lata temu / emu
 
Ważne jest kto najgłośniej domaga się odebrania stopni Jaruzelskiemu i Kiszczakowi. Na portalu RM znalazłam artykuł autorstwa pana dr Bukowskiego ?Dr Bukowski: byłbym wdzięczny za zdegradowanie Jaruzelskiego i Kiszczaka" W Polsce jest wyraźna potrzeba wskazania prawdziwych bohaterów i zdrajców ? powiedział dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie" Warto zaznajomić się z wcześniejszymi pracami tego pana: Bukowski, Jerzy (1955- ) Tytuł: Z postępowych i rewolucyjnych tradycji oręża polskiego : materiały pomocnicze do realizacji programu zajęć kulturalno-wychowawczych dla żołnierzy zasadniczej służby wojskowej : dział: wychowanie wojskowe / [oprac. aut. Jerzy Bukowski et al.] ; Dom Wojska Polskiego. Centralny Ośrodek Metodyczny. Adres wydawniczy: Warszawa, [Wydaw. Ministerstwa Obrony Narodowej], 1975
ponad 3 lata temu / Anna
 
Należało im się, ale to już trochę po fakcie. Co z osobami, które żyją, mają się dobrze, a o których wiadomo, że powinny zostać odsunięte po 1989 roku? Taki generał Marek Dukaczewski, choćby. Działał w: Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej,Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, wywiadzie wojskowym w PRL i III RP, WSI, szkolony przez GRU, znalazł sięna liście Wildsteina, żona- tłumaczka, pracowała dla najważniejszych ludzi rządów III RP,a nawet dla Lecha Kaczyńskiego, a po katastrofie w Smoleńsku służyła za osobistego tłumacza Donalda Tuska w jego rozmowie z Putinem (!). Następni do golenia: generałowie Bolesław Izydorczyk,Konstanty Malejczyk,szefowie WSI, którzy według danych MI-6 ( jest w internecie) figurowali w aktach Stazi, a po roku 90tym prowadzili działalność szpiegowską przeciw UK i USA. Tych nie da się ruszyć? O innych nawet nie chcę pytać, bo szkoda nerwów, choć kilka ciekawych nazwisk by się jeszcze znalazło..
ponad 3 lata temu / patalaj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.