DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Macierewicz: dlaczego moi poprzednicy ukrywali oświadczenia lustracyjne oficerów armii?

Macierewicz: dlaczego moi poprzednicy ukrywali oświadczenia lustracyjne oficerów armii?
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Odejście wysokich oficerów z polskiej armii stanowiło główny temat pytań posłów opozycji  do ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza, po jego dzisiejszym wystąpieniu w Sejmie dotyczącym Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Poseł Jerzy Meysztowicz z .Nowoczesnej zapytał szefa MON, czy wojskowym, którzy odeszli w ostatnim czasie z armii zaproponowano jakieś funkcje, np. doradców? Podkreślał, że z polskiej armii odeszło 48 generałów i 254 pułkowników. - Chciałbym zwrócić uwagę, żeby nie okłamywać społeczeństwa, że są to generałowie wyszkoleni w Moskwie - to żołnierze w zdecydowanej większości wyszkoleni na akademiach w USA i Wielkiej Brytanii. Gdzie nabiorą doświadczenia ci, których pan awansuje? – pytał polityk . Nowoczesnej.

 

W swojej odpowiedzi Antoni Macierewicz zaznaczył, że odejścia oficerów nie były związane z „nauką w Moskwie”, tylko z kwestiami lustracyjnymi. Okazuje się bowiem, że ponad 700 oświadczeń lustracyjnych wojskowych nie zostało przekazanych IPN. - Dlaczego moim poprzednicy chowali w szufladzie oświadczenia lustracyjne, które mieli obowiązek przekazać do IPN? – zapytał Macierewicz.

 

Szef resortu obrony zaznaczył, że odejście na emeryturę nie jest czymś niezwykłym. - Ludzie odchodzą na emerytury, odchodzą w związku ze swoimi osobistymi przyczynami, odchodzą z przyczyn od siebie także niezależnych, a więc ten proces odejścia nie jest związany wyłącznie z decyzjami kadrowymi podejmowanymi przez ministra czy jego bezpośrednich zwierzchników – powiedział i po raz kolejny zaznaczył, że ostatnie odejścia były związane „głównie ze sprawami lustracyjnymi”.

 

Odpowiadając na pytanie posła Meysztowicza, szef MON przywołał również dane z wcześniejszych lat. - Największe odejścia z armii polskiej w historii w ogóle, w ostatnim 10-leciu miały miejsce w 2010 i 2011 roku. Były dwukrotnie blisko większe od odejść, jakie teraz mają miejsce – zaznaczył.

 


Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2017-03-23 14:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wesołe jest życie staruszka
ponad 3 lata temu / Tes
 
Znowu próbuje ogłupić ciemny lud? Niech opublikuje oświadczenia lustracyjne i ustalenia IPN. To akurat jest jawne.
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Macierewicz pośrednio oskarżył generałów o kłamstwa lustracyjne. Ludzi, którzy w PRL co najwyżej kończyli szkoły średnie. I zrobił to w wyjątkowo wredny sposób, typowy dla siebie. Bo oskarżenie jest pośrednie, tak żeby nie pozwać go o zniesławienie. Należałoby raczej dokładnie zlustrować samego Macierewicza? Dlaczego wciąż nie ujawniono dokumentu z likwidacji WSI? A to zostało obiecane. Ale Macierewicz to antypolityk.
ponad 3 lata temu / Skanderbeg
 
Czym różni się szkolenie wojskowe nabywane w Moskwie a USA? Facet ma bzika na punkcie Rosji, to staje się niebezpieczne! Generałowie, którzy odeszli z WP mieli po 50-55 lat!W czasach komuny mieli po naście lat, o jakiej lustracji Macierewicz gada!? Lepiej niech jego zlustrują bo siedział w tym antypolskim KORze, służy USA-Izraelowi aż miło. Niedobrze się robi kiedy się słucha o wyczynach jego młodocianych" doradców" Nawet nie chcę myśleć o rzeczach, które im się przypisuje...
ponad 3 lata temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.