DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Maciej Pawlicki: nie ma powszechnego nakazu noszenia maseczek

Maciej Pawlicki: nie ma powszechnego nakazu noszenia maseczek
fot. pixabay.com

„Jakim prawem nakazuje się nam wszystkim noszenie maseczek? Otóż NIE MA takiego prawa” – przekonuje dziennikarz i publicysta Maciej Pawlicki na łamach tygodnika „Sieci”. Za powód takiej postawy podaje tekst ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

 

„W art. 46b pkt 4 [ustawa] mówi, że w rozporządzeniu Rady Ministrów można ustanowić obowiązek poddania się badaniom lekarskim  oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie” – wskazuje Pawlicki. Natomiast zawarta w ustawie definicja chorego brzmi następująco: są to osoby, u których „występują objawy kliniczne choroby lub odchylenia od stanu  prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać chorobę zakaźną”.

 

Następnie publicysta zestawia treść ustawy z obowiązującymi od 7 sierpnia 2020 r. przepisami rozporządzenia Rady Ministrów, które nakładają obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki przyłbicy lub kasku ochronnego ust i nosa. „Rozporządzenie nie precyzuje, na KOGO obowiązek nakłada. I słusznie, bo to jest właśnie domena ustawy, która wyraźnie wskazuje, że środek profilaktyczny można nałożyć wyłącznie na osoby chore i podejrzane o zachorowanie” – podkreśla.

 

Dlatego analogicznie, odwołując się do aktu prawnego wyższego rzędu, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej dotyczy jedynie tych, „którzy zachorowali na COVID-19 bądź też mają (przynajmniej dwa) objawy kliniczne choroby lub też odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych mogących wskazywać taką chorobę”.

 

„Obowiązujące przepisy dotyczące środków profilaktycznych są zatem absolutnie jasne i całkowicie wykluczają możliwość egzekwowania powszechnego (…) obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej” – zaznacza. „Nie ma więc potrzeby, by odwoływać się do konstytucji czy niezgodności rozporządzenia z ustawą, aby jednoznacznie stwierdzić NIEISTNIENIE powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa. Takiego obowiązku nie zawiera żaden przepis obowiązującego w Polsce prawa. Wszyscy, którzy twierdzą, że jest inaczej – mylą się. I wprowadzają innych w błąd” – stwierdza.

 

Źródło: „Sieci”

PR

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-29 13:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wymuszane na nas terrorem obostrzenia w celu wprowadzania większego terroru i totalitarnych rządów pod przykrywką kłamliwej i zaplanowanej pandemii, ktorej ogniskiem jest tv propagującą nowy porządek świata i reset ekonomiczny. Protestujmy i walczmy z masońskim przekazem zniewolenia!
1 miesiąc temu / Novi83
 
1. Czy koronawirus twoim zdaniem nie istnieje i nie wywołuje choroby ? 2. Trochę pokręciłaś fakty. Zakłady pogrzebowe na wiosnę miały mniej "pracy" niż w analogicznym okresie roku 2019. Był lockdown, a jak był lockdown to odwołano ryzykowne zabiegi operacyjne i było mniej wypadków komunikacyjnych, dlatego było mniej zgonów. Zobaczymy jak będzie w tym roku ze zgonami, zobaczymy. Ale są i dobre strony. Według lekarzy zmalała liczba zachorowań na choroby brudnych rąk i choroby weneryczne. W RPA lekarze mówią, że tak łagodnego sezonu grypowego to nie pamiętają. Jak widać restrykcje też wpływają na grypę. 3. Czy chciałabyś zachorować na COVID-19 ? 4. Czy chcesz kogoś zarazić, nie mając o tym pojęcia?
1 miesiąc temu / trooper
 
Ale wymuszaja, ustawili cieci w urzedach, a ci hulaj dusza piekla nie ma.ale najgorsze hest to ze wszyscy je noszą.
1 miesiąc temu / Anna
 
@trooper cyt.:"Ale oprócz prawa jest jeszcze zdrowy rozsądek. Ciekawe co to będzie jak miejsc w szpitalach zabraknie." - Zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro pandemia jest ściemą, to miejsc w szpitalach na pewno nie zabraknie. Na dzień dzisiejszy właściciele zakładów pogrzebowych narzekają na ZASTÓJ w interesie, mimo iż rzekoma pandemia trwa już ponad pół roku. Pzdr.
1 miesiąc temu / Ewa
 
Przepraszam czy jak idziecie do pracy,to zabieracie ze sobą worek maseczek na zmiane,bo jak piszą autorytety medyczne te maseczki spełniają swą funkcję tylko przez parę minut,później powinny być utylizowane,pozdrawiam
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
@Websurfer Sąd w Kościanie umorzył sprawę/ @Anonim A co jeżeli chirurg w trakcie operacji musi za potrzebą do toalety? Robi w spodnie? Nosi pieluchę? Tak, obecne prawo nakazujące noszenie maseczek jest niezgodne z postanowieniami konstytucji. Takie coś można wprowadzić tylko w czasie stanu wyjątkowego, w drodze ustawy, a nie rozporządzenia. Ale oprócz prawa jest jeszcze zdrowy rozsądek. Ciekawe co to będzie jak miejsc w szpitalach zabraknie. @do pseudowolnościowców Tak narzekacie na to, że rząd każe wam nosić maseczki i ogranicza waszą wolność? A gdzie byliście jak kazał rejestrować telefony, by mieć większą kontrolę nad wami? Grzecznie w kolejce czekaliście w punkcie obsługi klienta waszej sieci telefonii komórkowej. A jak zamykają palaczy marihuany to krzyku nie ma, mimo że nie szkodzą nikomu. Że nie wspomnę już o setce innych ustaw rządów ograniczających wolność z ostatnich lat. Wtedy się Wam podobało? Nic nie robiliście? To noście maski, bo rząd tak każe.
1 miesiąc temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.