DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 

Macedonia pacyfikuje imigrantów napierających zza greckiej granicy

Macedonia pacyfikuje imigrantów napierających zza greckiej granicy
fot. OGNEN TEOFILOVSKI / REUTERS / FORUM

Setki muzułmańskich imigrantów starły się z policją na granicy grecko-macedońskiej w dzień po ogłoszeniu przez Macedonię stanu wyjątkowego. Macedońska armia przy pomocy wozów opancerzonych i gazu łzawiącego i granatów hukowych musiała włączyć się powstrzymanie naporu nielegalnych imigrantów z Grecji.

 

Macedońskie wojsko zabezpieczające granicę z Grecją rozciągnęło drut kolczasty wokół torów kolejowych i z wozami opancerzonymi zamknęło przejście przed nielegalnymi imigrantami z Grecji. Tłum muzułmanów natarł w sobotę na macedońskie służby porządkowe, domagając się azylu w tym bałkańskim kraju.

 

Ministerstwo spraw wewnętrznych Macedonii wydało oświadczenie, wedle którego niektórzy z imigrantów będą mogli przekroczyć granicę. „Ograniczona liczba nielegalnych imigrantów ze szczególnych grup ryzyka może wkroczyć do Macedonii i zostanie jej przyznana opieka medyczna w miarę możliwości państwa” – brzmi komunikat resortu.

 

Po wydaniu oświadczenia służby porządkowe pozwoliły kilkudziesięciu osobom przekroczyć granicę, w tym głównie rodzinom z dziećmi i kobietom w ciąży. Wpuszczenie ich do Macedonii wzmogło bojowe nastroje wśród reszty muzułmanów wszczynających zamieszki. Część z nich została ranna w wyniku starcia z siłami porządkowymi.

 

Imigranci skarżą się na brak pomocy ze strony rządu Macedonii. – Nikt się o nas nie troszczy. Siedzimy tu, śpimy – nie ma jedzenia, nie ma wody, nie ma nic – powiedział jeden z nich w rozmowie z korespondentem „The Guardian”.

 

- Nie wiem, dlaczego nam to robią – żali się Mohammad Wahid z Iraku. – Nie mam paszportu ani żadnego dowodu tożsamości. Nie mogę wrócić i nie ma dokąd się udać. Zostanę tu do końca – deklaruje mężczyzna.

 

 

Źródło: theguardian.com

FO
DATA: 2015-08-21 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na naszych oczach rozpada się świat jaki znaliśmy do dzisiaj. Świat końca historii jak twierdzili niektórzy 25 lat temu. A historii nie da się skończyć ona zawsze rządzi się tymi samymi prawami-prawami wilka. Następuje rozkwit, stabilizacja i schyłek. Ale są tez jak zawsze pozytywne skutki nastąpi schyłek wszystkich ideologi poprawności politycznej, LGBT , gender, prawa psa i kota itd. Cywilizacja białego człowieka niedługo zacznie prawdziwą walkę o przetrwanie i wszystkie tego typu bzdury zejdą na dalszy plan. Dlatego Kościół, Rodzina, Strzelnica to program na dziś aby jak najlepiej przygotować się na nowe czasy.
ponad 3 lata temu / maciek
 
Wszyscy bronią się przed fanatykami muzułmanami. A co zrobi nasz rząd? Przyjmie i pewnie podziękuj za prezent? NIE DLA MUZUŁMANÓW.
ponad 3 lata temu / blanka
 
Coraz bardziej to przypomina napływ ludów koczowniczych na Rzym. Wiadomo co było dalej.
ponad 3 lata temu / Mirrro
 
oj biedni ci muzułmanie, tak biedni bo poucinali głowy chrześcijanom a teraz pchają się nie wytarłszy jeszcze krwi z rąk do Europy.
ponad 3 lata temu / czytający
 
Brawo Macedonia. Odważny kraj.
ponad 3 lata temu / Za nimi pójda inni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "37696"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.