DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Ludmiła Kozłowska z zakazem wjazdu do Polski i UE. Znamy decyzję szefa ABW

Ludmiła Kozłowska z zakazem wjazdu do Polski i UE. Znamy decyzję szefa ABW
Ludmiła Kozłowska. FOT.24 GODZINY online pl/YouTube

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydał negatywną opinię w sprawie wniosku, jaki złożyła prezes Fundacji Otwarty Dialog. Ludmiła Kozłowska wnioskowała o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego w UE.

 

O decyzji ABW poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Stanisław Żaryn dodał, że negatywna opinia związana jest z poważnymi wątpliwościami dotyczącymi finansowania Fundacji Otwarty Dialog. Mogą mieć one dalsze skutki prawne.

 

Szczegóły w sprawie nie mogą zostać przekazane opinii publicznej ze względu na ograniczenia ustawowe oraz kontrolę skarbową – dodał rzecznik.

 

Łączona z lewicowo-liberalnymi think tankami Georga Sorosa Ukrainka Ludmiła Kozłowska została wpisana przez Polskę na listę osób do wydalenia ze strefy Schengen. Dlatego też, gdy 13 sierpnia wylądowała na lotnisku w Brukseli, nie mogła przekroczyć granicy UE. Zgodnie z decyzją strony polskiej prezes Fundacji Otwarty Dialog została zaklasyfikowana jako osoba do deportacji nie tylko z kraju nakazującego jej wydalenie, ale również z całej UE i innych krajów należących do strefy Schengen.

 

Zdaniem Onetu belgijskie służby miały po zatrzymaniu Kozłowskiej na lotnisku pytań polski MSZ o podtrzymanie decyzji w sprawie. Stanowisko Warszawy pozostało niezmienne. We wtorek 14 sierpnia prezes Fundacji Otwarty Dialog została wydalona samolotem na Ukrainę.

 

Wcześniej wnioskowała w Polsce o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej ze względu na polskie obywatelstwo jej męża oraz zamieszkiwanie tutaj od 10 lat. W lipcu dowiedziała się, że część akt w sprawie jest tajna.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

  

  


DATA: 2018-08-30 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

było dużo szumu o to, że ta organizacja, w której w zarządzie jest ta pani, jest wręcz przestępcza; to zamiast pozamykać w klatkach tych złoczyńców, wydaje się nakaz ich wygnania z Eurokołchozu? - to ma zamknąć sprawę?
9 miesięcy temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62270"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.