DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Łysiak: najgorsze, co spotykało ludzkość na przestrzeni ostatnich stuleci, brało się z myśli lewicowej

Łysiak: najgorsze, co spotykało ludzkość na przestrzeni ostatnich stuleci, brało się z myśli lewicowej
fot. pixabay

To, co najgorsze, co spotykało ludzkość na przestrzeni ostatnich dwóch stuleci, brało się z myśli lewicowej, negującej elementarne prawdy, fundamenty i wartości chrześcijańskie, cywilizacji łacińskiej, na której budowano Europę – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Łysiak, pisarz i publicysta.

 

Przy okazji święta Objawienia Pańskiego Tomasz Łysiak odniósł się do coraz częstszych ataków wymierzonych w religię chrześcijańską, Kościół oraz ludzi z nim związanych, czego przykładem są chociażby oskarżenia kierowane w stronę św. Jana Pawła II.

 

Należy zwrócić uwagę, że świat jest obecnie pusty, obdarty z tego, co głębsze, z tradycji, fundamentów. Korzenie są wyrywane nie tylko w sensie wychowania religijnego, etycznego, ale też w sensie wiedzy o świecie, pewnej erudycji. Podczas protestów Strajku Kobiet, tego co dzieje się na ulicach, wychwytuje się, że uczestniczący w nich ludzie, często nie za bardzo wiedzą, do czego odnoszą się hasła, które są skandowane – podkreślił publicysta.

 

Jak zaznaczył, obserwowany nurt skierowany przeciwko religii, swój początek miał w rewolucji francuskiej. – Wsadziła ona kij w koło historii, które toczyło się zgodnie z nauką Bożą, w całym obszarze cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej, europejskiej. Wywrócenie starego porządku wiązało się z bardzo agresywnym atakiem na Kościół, zastanawiano się, jak eksterminować chrześcijan – przypomniał Łysiak.

 

W opinii publicysty „ten diabelski, potworny kij myśli lewicowej toczył się przez kolejne wieki”. – Za nim postępowała ogromna fala zła. Trwa już ponad dwa stulecia. To, co najgorsze, co spotykało ludzkość na przestrzeni ostatnich dwóch stuleci, brało się z myśli lewicowej, negującej elementarne prawdy, fundamenty i wartości chrześcijańskie, cywilizacji łacińskiej, na której budowano Europę – stwierdził.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2021-01-06 15:31
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziekuję. To prawda.
14 dni temu / Agnes
 
Nie! Z masońskiej
14 dni temu / V.R.S.
 
To wsadzanie kija nie zaczęło się od francrewolki, tylko co najmniej od buntu Lutra tak naprawdę. A i wcześniej były już jazdy w tym kierunku, tylko były one szybko likwidowane w zarodku przez władców, którzy swój interes widzieli tylko w jednośći z doktryną katolicką, która legitymizowała ich władzę. Nie dziwota, że wszelkie rewolki zmiatały monarchów z tronów jak tornado dachy z domów. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że sami władcy często też nie byli święci i religię traktowali jak Putin prawosławie. Co tylko ułatwiało robotę diabłu, bo kierując motłoch przeciwko królowi którego grzechy łatwo było wyolbrzymić i zmitologizować jednocześnie kierował ów motłoch przeciwko Kościołowi jako mistycznemu ciału Chrystusa, już nawet nie jako instytucji. A motłoch ma to do siebie, że kory mózgowej nie używa, kieruje się emocjami, czyli tzw. "gadzim mózgiem". Bo użycie kory mózgowej to już jest trudna praca...
15 dni temu / Pokręć
 
Co do konkluzji - jest pełna zgoda. Wszelka lewizna, a zwłaszcza lewactwo euro-amerykańskie, to zło wcielone! Dyskutować można o przyczynach i błędach popełnionych przez budowniczych cywilizacji łacińskiej. Rewolucja francuska nie spadła przecież z jasnego nieba! Rozpaskudzone elity arystokratyczne i kościelne ciężko na nią zapracowały, choć nie czas tu i miejsce na roztrząsanie tego tematu. II wojna światowa była w istocie starciem dwóch wizji lewicowych, dwóch /tfu!/ socjalizmów. Ostatecznie wizja czerwona pokonała wizję brunatną, ale tak czy siak zwyciężył socjalizm! Swoją drogą ciekawe, czy odwrotny wynik wojny dałby gorsze skutki po kilkudziesięciu latach. Niemniej praźródło kryzysu tkwi w tym, że od czasów Oświecenia padają ważkie pytania egzystencjalne, na które chrześcijaństwo nie potrafi dać dobrych odpowiedzi! Za to postęp nauki pozwolił nam wkroczyć na teren - zdawałoby się - boskich prerogatyw. Więc korzystamy z tego, a zręby cywilizacji trzeszczą!
15 dni temu / Bingo
 
Dawidek czekamy, jakos debilny komentarz by sie przydal a ty innych niz debilne nie piszesz. No dajesz, czekamy :-D
15 dni temu / Gdzie jest dawi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.