DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Siekierniki boją się lwów.
4 miesiące temu / Kosa
 
Sz P ministrze i rządzie ciagle powtarzacie ile to pieniędzy macie w budżecie proponuje jak zawsze zapakować woreczek dolarów i będzie ok na jakiś czas do następnej awantury w tym jesteście dobrzy wydawać nasze pieniądze na darmo. A nam pewnie jak zwykle zrewaloryzujecie emerytury o pare złotych bo przecież nie ma kasy na emerytów pozdrawiam
4 miesiące temu / Kazimierz
 
@myślę Jest konieczność i obowiązek podkreślać polskość kresów. Nie powinniśmy się godzić z bandycki granicami Stalina. Co do granic zachodnich, zważ,że to Niemcy są winni wojny i milionów ofiar zatem nie mają żadnego prawa podważać granicy na Odrze i Nysie. Ponadto były one ustalane poza naszymi głowami.Co do Lwowa to było serce Polski, prężny ośrodek kulturalny i oświatowy. Przed wojną zamieszkiwany tylko przez 8? Ukraińców. Oczywiście aktualnie każdy zdaje sobie sprawę, że przy obecnej klasie politycznej i realiach są małe szanse na odzyskanie Lwowa. Jednak któż jeszcze 40 lat temu przypuszczał, że ZSRR się rozpadnie. Musimy czcić pamięć Orląt Lwowskich i Polskiego Lwowa, a także mieć nadzieję, a wierzący modlić się o powrót do macierzy.
4 miesiące temu / Michu.
 
Michu - nie podwazaj powojennych granic. Lwow to ukrainskie miasto i niech banderovcy robia co chca na swoim terenie. To mala biada ze Polakom (nie wszystkim) tak nie podoba. Rosjanom tez zal, kiedy rozbijacie ich pomniki. A przeciež mozno powiedziec ze nie ma Gdanska, a jest Dancig, i nie ma Wroclawa, a jest Breslau itd.
4 miesiące temu / mysle
 
Banderowcy nie mają praw do Lwowa. Lwów jest okupowany, bo to rdzennie polskie miasto, od czasów Kazimierza Wielkiego, do zaborów był ważnym polskim miastem. Niestety zdrajcy spod znaku magdalenki i kultury paryskiej zdominowali narrację w Polsce i zamiast walczyć dyplomatycznie o odzyskanie naszych ziem, a przy rozpadzie ZSRR była świetna okazja ku temu. Polska wolała jako pierwsza uznań niepodległość Ukrainy, zamiast domagać się powrotu Lwowa do Polski. Miejmy nadzieję, że to bohaterskie miasto nagrodzone orderem Virtuti Militari będzie w przyszłości należeć do Polski.
4 miesiące temu / Michu.
 
:) ot i kraj taki, gdzie posły wprowadziwszy język ukraiński jako urzędowy, same musiały brać nauki w owym. A Wielki Pisarz owego jazyka nie poniał a z Kijewa pachadił Michaił Afanasjewicz Bułhakow . Jedyny wkład w kulturę to to, że w owym kraju? Bułgakowem Go nazywają.
4 miesiące temu / szpulas11
 
Pozostawić Banderland samemu sobie. To nie są nasi przyjaciele i jeśli Rosja dobierze im się do skóry, to dla nas żadna strata!
4 miesiące temu / Karol
 
Polskie Lwy ....na Polskim Cmentarzu... Polskich Obrońców... Polskiego Lwowa...Wszystko jak należy, na swoim miejscu i w zgodzie z prawdą. A banderowcy dostają szału bo 1 Listopada jest 100 -rocznica obrony Lwowa przed ukraińcami przez Orlęta Lwowskie. Przy okazji cześć i chwała dowódcy obrony Lwowa - gen.Tadeuszowi Jordan Rozwadowskiemu
4 miesiące temu / Semper Fidelis
 
Jeśli już i takiej sprawy nie potrafimy załatwić od 2016r,to lepiej przenieśmy te lwy do Polski. Może przy Grobie nieznanego żołnierza w Warszawie?
4 miesiące temu / Toni
 
Pan minister "nie zgadza się" i "ma nadzieję"... Panie Czaputwicz! Pan jest ministrem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej? Nie, pan jest impotentem. Dwa lwy przenieść do Polski i ustawić na granicy z Ukrainą, a dwa miliony Ukraińców przenieść z powrotem na Ukrainę.
4 miesiące temu / Bondaree
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.