DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2018 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Łukasz Warzecha miażdży feministyczne urojenia: to femidyktatura!

Łukasz Warzecha miażdży feministyczne urojenia: to femidyktatura!
Fot. Michal Kazmierczak / FORUM

Łukasz Warzecha na łamach pisma „Do Rzeczy” rozprawia się z feministyczną ideologią. Bezlitośnie punktuje absurdy parytetów i obsesję aktywistek na punkcie patriarchatu i rzekomego zła związanego z męskością.

 

„Historia roi się od pań wpływowych, wybitnych i mądrych. Pomyśleć, że wszystkie one osiągnęły swoją pozycję i zostawiły ślad w historii zanim na świecie pojawiły się feministki, a w Polsce Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Joanna Mucha i zanim zaczęły wygłaszać tezy o stłamszeniu kobiet, braku równości i konieczności walki z patriarchatem” – zauważa Łukasz Warzecha.

 

Publicysta twierdzi, że choć kobiety we współczesnym świecie Zachodu cieszą się licznymi prawami, to feministki wciąż domagają się nowych. Stąd też biorą się choćby parytety, zapewniające kobietom odpowiedni odsetek miejsc na listach wyborczych. To jednak prowadzi do obniżenia jakości klasy politycznej. W niektórych bowiem przypadkach partie biorą na bowiem na swoje listy kogokolwiek – pod warunkiem, że jest to kobieta. 

 

Niektórzy starają się przenieść tę logikę do świata gospodarki. W Unii Europejskiej pojawiają się pomysły wprowadzenia 40-procentowego parytetu w radach nadzorczych wielkich firm. Tymczasem tego typu pomysły weszły w życie już w Norwegii – z opłakanym skutkiem. Poszukiwanie na gwałt kobiet do rad nadzorczych doprowadziło bowiem do zatrudniania kandydatek niekompetentnych. To zaś obniżyło wyniki finansowe spółek.

 

Łukasz Warzecha twierdzi, że o ile ideały sufrażystek dotyczyły równych praw wyborczych, o tyle pomysły dzisiejszych feministek idą o wiele dalej. Wiąże się z nimi obwinianie mężczyzn, a konkretnie patriarchatu o wszelkie panujące na świecie zło. Zatem także wyzysk, oparty jakoby na nim kapitalizm i dominacja władzy wiążą się z patriarchatem. 

 

Publicysta przypomina również, że Polska nie ma powodu do wstydu pod względem równości praw wyborczych. Wszak już w 1919 roku kobiety posiadały w Polsce prawo głosu, a 9 z nich trafiło do Sejmu. Dla porównania we Francji prawo to wprowadzono dopiero po II wojnie światowej.

 

Krytyka feminizmu autorstwa Łukasza Warzechy jest szczególnie aktualna w dobie „czarnych marszów” i promocji aborcji przez feministki. Wszak prawo do aborcji, to swego rodzaju licencja na zabijanie. Najwyraźniej nie chodzi tu nawet o równość, lecz o przyznanie dysponujących tym prawem statusu nadczłowieka. Ofiarą tego prawa padają oczywiście także małe kobiety – nienarodzone dziewczynki. To jednak feministycznym radykałom najwyraźniej nie przeszkadza.

 

Źródło: Do Rzeczy numer 27/29 2-8 lipca, s. 16-19.

 

mjend

 

 

 Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 42. Kryzys męstwa

 

Kryzys męstwa


DATA: 2018-07-24 10:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sądzę,że idealny byłby w tym momencie cytat z niezawodnego Szwejka-"Bezczelne są te......" itd.
5 miesięcy temu / Dariusz
 
Pan Warzecha nie wspomniał o jednym wyjątku, a mianowicie o George'u Sorosu. Ten Szowinista i spekulant jest bowiem przez nie hołubiony i gdyby nawet został posądzony o przestępstwa seksualne, to feministki bez namysłu staną po stronie Sorosa.
5 miesięcy temu / Zdenek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.