DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Łukasz Warzecha: klimatyści przypominają stalinowców, którzy byli gotowi odwrócić bieg rzeki

Łukasz Warzecha: klimatyści przypominają stalinowców, którzy byli gotowi odwrócić bieg rzeki
Fotograf: Bruno Brizzi, Archiwum: Zuma Press / FORUM

„Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwość, że Grata Thunberg reprezentuje skrajnie lewacki ruch zmierzający zniszczyć obecny porządek, to musi sięgnąć po jej manifest”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha. Publicysta obala wszystkie manipulacje, kłamstwa i absurdy zawarte w odezwie nastoletniej aktywistki klimatycznej.

 

Według Warzechy najbardziej „jaskrawym przykładem klimatystycznej demagogii” w wykonaniu Thunberg jest zawarte w jej manifeście stwierdzenie, że w sprawie trwającej katastrofy klimatycznej „nikt nic nie robi i nie ma żadnych realnych działań”. Jest to oczywista nieprawda, ponieważ mieszkańcy krajów przynależnych do Unii Europejskiej od wielu lat płacą, chociażby w cenie prądu, a kolejne eko-działania Brukseli.

 

„Absurdalnie wyśrubowane na tle reszty świata cele klimatyczne, które stawia przed sobą UE, kosztują obywateli Unii miliardy euro”, podkreśla Warzecha, po czym przytacza wyliczenia ekspertów i polityków, którzy policzyli, że koszt „zielonej transformacji energetycznej” w samych tylko Niemczech pochłonie bilion euro (1 000 000 000 000 euro!).

 

Publicysta zwraca również uwagę, że w manifeście Thunberg kluczowym wrogiem są „firmy wydobywające ropę i gaz” nazywane przez młodą Szwedkę „spekulantami”. Jego zdaniem to kolejny przykład na to, że ani „człowieka roku tygodnika Time”, ani popierających ją ekologistów nie należy traktować poważnie.

 

„Nie istnieje dzisiaj możliwość zastąpienia paliw kopalnych innym sposobem podtrzymania cywilizacji w ruchu. Klimatyści całkowicie ignorują czynniki, takie jak kształt infrastruktury, zróżnicowanie zamożności w różnych krajach świata, dostęp do odnawialnych źródeł energii, czas potrzebny na przestawienie gospodarek, zmianę przyzwyczajeń. Przypominają pod tym względem zawziętych stalinowców, którzy na polecenie Józefa Wissarionowicza gotowi byli odwracać bieg największych rzek bez względu na skutki dla przyrody i ludzi”, podkreśla Warzecha.

 

Na koniec dziennikarz odnosi się do stwierdzenia zawartego w manifeście aktywistki klimatycznej, że „kryzys klimatyczny dotyczy przecież nie tylko środowiska naturalnego”, ale jest to przede wszystkim „kryzys praw człowieka”, który w dodatku podsyca „kolonialne, rasistowskie i patriarchalne systemu ucisku”.

 

„Tutaj jest pies pogrzebany. Gdy w Internecie krążyły zdjęcia Thunberg w koszulce Antify można było początkowo myśleć, że to przypadek albo fałszywka. Ten akapit manifestu powinien jednak rozwiać wszelkie wątpliwości. (…) W sprawie klimatu nie mamy bowiem do czynienia z próbą zajęcia się realnym problemem. To coś znacznie większego: to podbudowana skrajnie lewicową ideologią wojna z podstawami naszego dobrobytu, stabilności, z wolnym rynkiem. Trzeba być przerażająco ślepym, żeby tego nie dostrzegać”, podsumowuje Warzecha.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK


DATA: 2019-12-15 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od kiedy to paradowanie w koszulce Antify jest czymś nagannym?
9 miesięcy temu / Michcio
 
@ Tytus - co to za insynuacja że ludzie głębokiej wiary są podatni na manipulacje? Wiadomo,iż na tym portalu piszą ludzie o poglądach lewicowych do czego się sami przyznają i jest OK ! o ile nie obrażają innych i używają rozumu a nie swojej ideologii; ale są także ukryci zadaniowcy występujący incognito w nie swoich ubrankach których celem jest sypanie piachu w szprychy! Do której kategorii szanowny się zalicza?
9 miesięcy temu / t
 
Masoni toczą hybrydową wojnę ze światem chrześcijańskim. Chcą doprowadzić do zagłady, ekonomicznej, cywilizacyjnej, humanitarnej. A że mają w ręku globalne finanse, więc mają bojówki, terrorystów i pożytecznych idiotów.
9 miesięcy temu / grimm
 
Sz młoda Greto,poproś swoich lewackich mocodawców,aby zaprowadzili cię do największych trucicieli świata czyli,Chin,Ameryki,Indi,Brazyli i twoich bliskich sąsiadów Niemców,i zrób im wykład na temat ocieplenia klimatu,jestem pewien ze na 100%dostosuje się do twoich życzeń. Powodzenia
9 miesięcy temu / Kazimierz
 
Na radioWnet była świetna rozmowa z prof.Marksem na temat oszustwa jakim jest głoszenie idei, ze to człowiek odpowiada za zmiany klimatu,rozmowa z 11 grudnia.
9 miesięcy temu / finka
 
Oceany produkują najwięcej CO2 i wulkany którego jest i tak około 0.003-0.004% ludzie wytwarzają go prawie tyle co nic. Już 300 naukowców się pod tym podpisało, tych uczciwych. Zobaczcie na te najnowszą mapkę, najwięcej smogu jest w UK, Francji u Niemczech, oni chcą po prostu zniszczyć Polskie kopalnie.
9 miesięcy temu / dym
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.