Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Łukasz Karpiel: Wielki Czwartek w czasie pandemii – czy na Mszy zabraknie tego pięknego zwyczaju?


Odtwórz w YouTube
 

Niekiedy zbyt górnolotne. Innym razem banalne. Czasami irytujące wiernych zmęczonych długą obecnością na liturgii. Tym razem jednak odczujemy ich brak. Ale... nie wszystko stracone! Złóżmy życzenia naszym pasterzom, a przede wszystkim módlmy się za nich – apeluje Łukasz Karpiel, zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24.

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-05-06 17:56:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

dodam jeszcze, że mikrofony stawiane są, o zgrozo, na ołtarzu i to zwykle w miejscu gdzie powinien stać KRZYŻ. O tempora.. o mores...
1 miesiąc temu / Apolinarius
 
też uważam, że nie powinno się takich życzeń składać w czasie Najświętszej Ofiary. Modlę się o to, żeby przyszedł kres tej radosnej konferansjerki. Zwróćcie Państwo uwagę na wyższość Tradycyjnej Liturgii nad NOM. Obecnie sprawować Mszę bez mikrofonu - prakrycznie się nie da: a bo wszyscy wszystko muszą słyszeć i obowiązkowo: "rozumieć", choć ten argument od dawna legł w gruzach. A dawniej nie trzeba było nic - Liturgia sama się działa i wszyscy byli zadowoleni. Błogosławionych Świąt!
1 miesiąc temu / Apolinarius
 
Ochyda spustoszenia. Wyplełniają sie pisma
1 miesiąc temu / EmjakM
 
Ten "piękny zwyczaj" pojawił się całkiem niedawno. Przez niemal dwa tysiąclecia nie istniał. I było pięknie.
1 miesiąc temu / ena
 
Pieknie powiedziane od serca .Pozdrawiam
1 miesiąc temu / Zouza
 
Życzenia podczas Liturgii to nie piękny zwyczaj. Oby zanikł jak najszybciej.
1 miesiąc temu / K.
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.