DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2019 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Ludzie Roku 2017. Ojciec Kramer kandydatem w plebiscycie antyklerykalnej „Gazety Wyborczej”

Ludzie Roku 2017. Ojciec Kramer kandydatem w plebiscycie antyklerykalnej „Gazety Wyborczej”
O. Grzegorz Kramer SJ. FOT.YouTube/Grzegorz Kramer

Czytelnicy „Gazety Wyborczej” mogą do północy 21 maja głosować w plebiscycie Ludzie Roku 2017. Wśród kandydatów do tego tytułu w kategorii „społeczeństwo obywatelskie” znajdziemy księdza Grzegorza Kramera SJ. Dlaczego pismo walczące z Kościołem zdecydowało się na takie wyróżnienie jezuity?

 

Jeśli ktoś myśli, że lewicowo-liberalny dziennik do tego stopnia ceni różnorodność, że w swoim plebiscycie umieścił zarówno postępowych przedstawicieli polskiego społeczeństwa jak i ortodoksyjnego kapłana, to musi zweryfikować swoją opinię. Ojciec Kramer trafił bowiem do plebiscytu „Wyborczej” z powodu zaangażowania w sprawy publiczne i komentowania rzeczywistości politycznej, a nie na przykład mobilizowania parafian do uczestnictwa w nabożeństwach.

 

Do plebiscytu wybrali go postępowi dziennikarze, o czym piszą wprost na stronie wyborcza.pl: „w redakcyjnych dyskusjach, ba!, sporach udało nam się wyłonić kandydatów”. Tymczasem minione miesiące lewicowo-liberalny serwis podsumowuje w taki sposób:

 

„Ostatni rok bywał dla nas i naszych Czytelników trudny: gdy władza odbierała nam prawo do wolnego wyboru, niszczyła sądy i szkoły, wycinała Puszczę. Gdy przybywało wokół nienawiści: do kobiet, uchodźców, ludzi o innym kolorze skóry, pochodzeniu... Przetrwaliśmy dzięki ludziom, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy dawali nam nadzieję i energię, zarażali nas pasją, pokazywali, że można wszystko nawet wtedy, gdy wydaje się, że nic nie można”.

 

Powszechnie wiadomo, że dziennikarze „Gazety Wyborczej” rozumieją „odbieranie prawa do wolnego wyboru” jako walkę z aborcją. Umieszczenie więc katolickiego księdza na liście osób pozwalających „przetrwać” liberalnemu środowisku brzmi jak słaby żart. Zważywszy jednak na kontrowersyjne przekonania jezuity, docenienie go przez „GW” staje się zrozumiałe. Szczególnie, że organizatorzy plebiscytu nie ukrywają, co w Grzegorzu Kramerze podoba im się najbardziej.

 

„Jezuita, publicysta. Broni uchodźców jak niepodległości, sprzeciwia się radykalnemu nacjonalizmowi w Kościele, wierni interesują go nie tylko, kiedy przychodzą na mszę, ale też kiedy palą świeczki pod sądami, maszerują w protestach, dyskutują o aborcji, o karze śmierci albo samospaleniu pod Pałacem Kultury” – czytamy o ojcu Grzegorzu Kramerze na stronie wyborcza.pl.

 

 

MWł

 

 


DATA: 2018-05-21 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do ~Anna Kim jesteś, żeby oceniać i osądzać? Droga do Boga prowadzi przez miłość bliźniego. Może właśnie o. Kramer próbuje nią podążać? Bliźnim jest KAŻDY człowiek, nie tylko ten, który wpisuje się w nasze kryteria i oczekiwania.
3 miesiące temu / Anna
 
O. Kramer zapewne się cieszy z nagród od jawnie antykościelnych mediów. To nie świadczy o nim najlepiej.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Najgorsze że takie sytuacje powodują że ewentualne dobre nauki i pouczenia Kramera też nie będą traktowane poważnie.
7 miesięcy temu / Kasandra
 
Jeśli na zakończenie Eucharystii nie usłyszą Państwo: ?Idźcie w pokoju Chrystusa?, a ?lajkujcie?, ?udostępniajcie? ? niech Państwo wiedzą, że to była msza z Kramerem.
7 miesięcy temu / www
 
Tak się zastanawiam dlaczego papież Franciszek nie mianował o. Kramera kardynałem. Pasują do siebie jak ulał.
7 miesięcy temu / Korinszon
 
Ksiądz Kaczkowski - miłośnik mszy po łacinie i liturgii sprzed Soboru Watykańskiego II też był opisywany pozytywnie przez Wyborczą. Ksiądz nie jest od tego, by się komuś podobać ani od tego, by się nie podobać za wszelką cenę.Ksiądz ma głosić ewangelię. Może z tej perspektywy ks. Kramera warto oceniać? Jak się komuś podoba, że ksiądz głosi ewangelię, to dobrze, a jak nie, to trudno.
7 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.