DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Lublin: sąd zezwolił na marsz równości LGBT

Lublin: sąd zezwolił na marsz równości LGBT
Fot. Adam Białous/PCh24.pl

Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił zakaz prezydenta Krzysztofa Żuka, który zabronił przejścia 28 września marszu LGBT. Przedstawiciel Urzędu Miasta po usłyszeniu werdyktu, zapowiedział, że prezydent zaskarży go w sądzie wyższej instancji.  Homomanifestacja może mieć charakter szczególnego rodzaju profanacji w kontekście odbywającej się w tym samym czasie, ogólnoświatowej  akcji modlitewnej Iskra Bożego Miłosierdzia.

 

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina zdecydował, że ze względów bezpieczeństwa mieszkańców nie wyda zgody na przeprowadzenie marszu równości LGBT, który zaplanowany został na najbliższą sobotę. Krzysztof Żuk powiedział, że nie możliwe jest zebranie uczestników homomanifestacji na Placu Teatralnym, skąd mieli wystartować, bo jest on już zajęty. 28 września trwać tam będzie Wojskowy Piknik Historyczny z pokazem militariów. Zakaz prezydenta zaskarżyli do sądu okręgowego organizatorzy marszu LGBT. W czwartek sąd przyznał im rację.

 

Tymczasem skierowaną do prezydenta Lublina społeczną petycję o wydanie zakazu przejścia przez to wojewódzkie miasto 28 września marszu równości LGBT, podpisało ponad 12 tysięcy osób. Autorzy petycji, którzy wywodzą się z kilku lubelskich organizacji konserwatywnych, odwołują się do 72 paragrafu Konstytucji RP, który daje obywatelom prawo do sprzeciwu w sytuacji, kiedy może dojść do demoralizacji dzieci.

 

Formą pokojowego sprzeciwu wobec homomanifestacji jest też zapowiedziana przez lubelską parafię p.w. Nawrócenia św. Pawła publiczna modlitwa w intencji „nawrócenia grzeszników”. Poza tym 28 września to data związana z beatyfikacją w Białymstoku, w roku 2008, błogosławionego ks. Michała Sopoćko. Dlatego 28 września w całym kraju i świecie, również w Lublinie, będzie trwała akcja modlitewna Iskra Bożego Miłosierdzia. Polega ona na  odmówieniu o godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach. placach i skrzyżowaniach. Modlitwa ta będzie trwała w czasie marszu LGBT.

 

Organizatorzy marszu równości, pod prowokacyjnym hasłem „Wielka promocja homoseksualizmu” zawiadomili o przeprowadzeniu swojej imprezy pod koniec sierpnia. Była w nim podana m.in. data manifestacji - 28 września oraz jej trasa. Organizatorzy marszu zapowiedzieli, że rozpocznie się on odegraniem hymnu państwowego. Ich zdaniem w marszu może wziąć udział około 1,5 tys. osób, głównie spoza Lublina. Działacze LGBT prosili prezydenta Lublina, żeby objął homomanifestację patronatem honorowym. Ten jednak odmówił. 

 

Aktywiści LGBT, którzy zajmują się przeprowadzeniem marszu równości w Lublinie, sami winni są doprowadzenia do sytuacji, w której miasto nie ma możliwości zagwarantowania bezpieczeństwa. Powiadomienie o przeprowadzeniu homomanifestacji złożono bowiem zbyt późno. Jak wcześniej informowali, był to celowy zabieg, aby organizatorzy kontrmanifestacji nie mieli czasu na złożenie swoich powiadomień do prezydenta miasta.

 

Adam Białous

 


DATA: 2019-09-26 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Phi, cóż to za argument? Bakterie mieszkają na wszystkich kontynentach - to co, są mądrzejsze od ciebie? Poza tym, z iloma ludźmi osobiście rozmawiałaś na temat dewiantów na tych prawie wszystkich kontynentach? Nie sądzę by z więcej niż tysiącem. A wiesz jaka to mikroskopijna część świata? Pewnie nie wiesz, bo gdybyś wiedziała to nie ośmieszałabyś się powoływaniem na "mieszkanie na prawie wszystkich kontynentach" w kontekście uzasadnienia urojonego poznania opinii świata.
4 miesiące temu / @klik
 
mieszkałam już na prawie wszystkich kontynentach ,wiem co piszę
4 miesiące temu / do @klik
 
Polecam odcinek "Brzytwy" zatatuowany "czy pis wspiera lgbt" czy jakoś tak...
4 miesiące temu / Polka
 
kto ma chęć to niech sobie chodzi tyle tylko że z całej polski z ciąga się policję do zabezpieczenia marszu a koszty rozdziela się na wszystkich podatników .Niech pokrywa koszty organizator i basta
4 miesiące temu / [email protected]
 
No przynajmniej to zrozumiałaś. To powtórzę: wychyl nos poza znaną ci część świata, potem przynajmniej spróbuj pomyśleć i mam nadzieję że dotrze do ciebie iż świat nie zaakceptował dewiantów, tylko twoje środowisko, czyli część świata, ich zaakceptowało.
4 miesiące temu / @klik
 
wszystko dotyczy CZĘŚCI ,nie ma jednolitego społeczeństwa ,jednakowych ludzi itd
4 miesiące temu / do @klik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.