DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Lublin: sąd unieważnił uchwałę o sprzeciwie wobec ideologii LGBT. Wniosek złożył RPO Adam Bodnar

Lublin: sąd unieważnił uchwałę o sprzeciwie wobec ideologii LGBT. Wniosek złożył RPO Adam Bodnar
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Bill Oxford)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie unieważnił uchwałę „Gmina Serniki wolna od ideologii LGBT”, za pomocą której radni postanowili sprzeciwić się propagandzie LGBT. Sąd rozpatrywał sprawę na skutek skargi złożonej przez  Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

W uzasadnieniu decyzji sądu napisano „Uchwała została podjęta bez podstawy prawnej do wydania aktu o charakterze władczym, wykroczyła poza zakres zadań rady gminy oraz godzi w prawa i wolność człowieka”. Sędzia orzekający zaznaczył, że uchwała Rady Gminy Serniki dyskryminuje pewną grupę ludzi - Tego rodzaju wypowiedzi są niebezpieczne. Stanowią dyskryminację określonej kategorii ludzi. Narusza to prawa, które gwarantowane są przez prawo powszechnie obowiązujące, Konstytucję, jak i te przepisy prawa międzynarodowego, które Polskę wiąże – uzasadniał sędzia Robert Hałabis.

 

Oprócz tego w kuriozalny sposób sedzia tłumaczył, że uchwała „narusza prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa do nauki w rozumieniu konstytucyjnym”.

 

Lubelski sąd nie zgodził się z decyzją sądów administracyjnych m.in. w Krakowie, Poznaniu i Rzeszowie, w których skargi na takie same uchwały, zostały odrzucone. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie jest nieprawomocny. Wójt gminy Serniki Paweł Woźniak powiedział, że władze samorządowe gminy Serniki złożą skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. - Kompletnie nie zgadzam się z wyrokiem ogłoszonym przez WSA. Była to nadinterpretacja zapisów naszej uchwały, jak i jednokierunkowe określenie tego wyroku. Zaskarżymy te decyzję sądu – powiedział po ogłoszeniu wyroku  Paweł Woźniak.

 

Do tej pory około 90 samorządów gmin, powiatów i województw przyjęło uchwały czy stanowiska przeciwstawiające się promocji  na ich terenach ideologii LGBT. Stanowiska i uchwały przyjęte przez polskie samorządy przeciw propagowaniu ideologii LGBT stały się celem ataków różnych instytucji i stowarzyszeń szerzących ideologię homoseksualną. W lutym tego roku, zrzeszająca organizacje promujące liberalizm moralny, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem skierowała do 11 wojewodów petycję w sprawie „niezwłocznego stwierdzenia nieważności dyskryminujących uchwał, rezolucji i stanowisk tzw. deklaracji anty-LGBT".  

 

Przeciwko tym decyzjom polskich samorządów wypowiedziały się też instytucje UE. W grudniu 2019 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję „potępiająca homofobiczne uchwały samorządów. Natomiast w lutym tego roku takie samo stanowisko zajęła Komisja Europejska. Wezwano polskie władze do uchylenia stanowisk i uchwał przeciw promowaniu ideologii LGBT. Kilka tygodni temu Komisja Europejska oświadczyła, że odrzuciła wnioski o dotacje unijne zgłoszone przez polskie samorządy, które przyjęły uchwały i stanowiska sprzeciwiające się szerzeniu ideologii LGBT .

 

Adam Białous

Czytaj także:
DATA: 2020-08-07 10:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Aha: Czy od razu mam żałować III Rzeszy, i co mi chciałeś przypomnieć, bo nie doczytałem. A co do ustaw to jak by działały zgodnie z lewackim i LGBTowskim spojrzeniem na świat to już by mogły sobie być ?
1 miesiąc temu / Johnny
 
@Aha Nie bredź. To nie jest państwo prawa. W państwie prawa komuchy i pogrobowcy komuny siedzieliby w pierdlach pozbawieni praw do emerytur a seksualnych dewiantów można by zobaczyć tylko w cyrku obok kobiety z brodą i połykacza ognia a nie na jakichś tam paradach w centrach miast
1 miesiąc temu / Goliat
 
@Johnny jeśli żałujesz, że nie ma takich ustaw to pewnie codziennie żałujesz, że nie żyłeś w III Rzeszy. Tylko przypominam Ci, ze
1 miesiąc temu / Aha
 
@Aha: Jakie państwo prawa, ciekawe dla kogo ?. A tak na marginesie to przydałyby się dla niektórych te ustawy.
1 miesiąc temu / Johnny
 
@Klaudiusz Ja jestem nietolerancyjny i ty masz to uszanować bo inaczej mnie zdyskryminujesz. Jeśli zaś mówiąc o tolerancji jednocześnie mnie nie tolerujesz to jesteś hipokrytą. Dotarło ?
1 miesiąc temu / Jenot
 
Brawo sąd. W państwie prawa nikt nie może tworzyć ustaw przypominających ustawy norymberskie. To hańba, że w XXI wieku można coś takiego uchwalić
1 miesiąc temu / Aha
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.