DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Lublin: „nie” dla homoparady. Sprzeciw mieszkańców przybiera na sile

Lublin: „nie” dla homoparady. Sprzeciw mieszkańców przybiera na sile

Skierowaną do prezydenta Lublina społeczną petycję o wydanie zakazu przejścia przez to wojewódzkie miasto 28 września marszu równości LGBT, podpisało już ponad 7 tysięcy osób. Natomiast kilkaset osób zadeklarowało, że weźmie udział w kontrmanifestacjach i protestach.

 

Autorzy petycji, którzy wywodzą się z kilku lubelskich organizacji konserwatywnych, odwołują się do 72 paragrafu Konstytucji RP, który daje obywatelom prawo do sprzeciwu w sytuacji, kiedy może dojść do demoralizacji dzieci. W petycji do prezydenta podkreśla się również, że przeprowadzenie marszu równości LGBT w Lublinie może doprowadzić do niebezpiecznych dla obywateli zamieszek, podobnych jakie miały miejsce podczas lipcowej homomanifestacji w Białymstoku.

 

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina na razie nie podjął jeszcze decyzji w sprawie marszu równości LGBT. Strona konserwatywna domaga się od niego wydania zakazu przeprowadzenia marszu, natomiast działacze LGBT chcą, żeby objął on lubelską homomanifestację patronatem honorowym. Organizatorzy marszu prowokacyjnie zapowiedzieli, że rozpocznie się on odegraniem hymnu państwowego. Ich zdaniem w marszu może wziąć udział około 1,5 tys. osób.

 

Dziś organizatorzy marszu LGBT, na prośbę Ratusza,  kolejny raz zmienili jego trasę, gdyż przejście poprzednią trasą uniemożliwiało dobry dojazd karetek do szpitala. Wydanie zakazu marszu przez prezydenta jest możliwe najpóźniej 96 godzin przed planowanym rozpoczęciem demonstracji. Decyzja włodarza miasta może być zaskarżona do sądu, gdzie sprawa musi być bardzo szybko rozstrzygnięta.  

 

Przeciwnicy marszu LGBT w Lublinie w mediach społecznościowych nawołują do postawienia tamy propagandzie homoseksualnej uprawianej podczas tzw. parad równości. „Stańmy jeszcze raz na barykadach i postawmy jeszcze większy opór niż w ubiegłym roku. Wspólnie na pewno zwyciężymy i obronimy honor naszego miasta” – pisze jeden z przeciwników homomanifestacji.

 

 Adam Białous


DATA: 2019-09-10 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Art 140 kodeksu wykroczeń - występek przeciw obyczajowości. Może to jest droga do zatrzymania sodomitów?
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Dość tych zgorszeń i naruszenia Konstytucji RP Nie ma wątpliwości, że jako przykład działań godzących w moralność publiczną należy traktować publiczne eksponowanie przez uczestników marszu równości żeńskich,. czy męskich genitaliów. Tym samym tego typu zachowania nie zasługują na ochronę gwarantowaną przez konstytucyjną wolność zgromadzeń. Ponadto krzystanie z wolności zgromadzeń nigdy nie może prowadzić do popełniania przestępstw czy naruszania moralności publicznej. Stąd też analizy zachowania uczestników takich marszów nie stanowią dozwolonego korzystania z konstytucyjnie gwarantowanej wolności. Za tym woląnarodu jest by raz na zawsze skończyć z akceptacją seksualnych dewiacji i upowszechniania grzechów "Sodomskich", które w/g NT sodomici idą do piekła. Jest to wyraz woli 90 % społaczności Polskiej Katolickiej, więc władze poszczególnych miast w Polsce muszą to brać pod uwagę, jeśli nie chceą by nie polała się krew, bo tymm "dewiacjom" mówimy stanowcze "NIE"
3 miesiące temu / Niewielbłąd
 
jechać z dziadostwem
3 miesiące temu / kolo
 
Do M Prowokacyjne jest rozpoczynanie hymnem wydarzenia, które godzi we wszystko co jest fundamentem narodu, którego jest to hymn. W szczególności zważywszy na okoliczność, ze znakomita cześć homomaszerujacych nie jest narodowości polskiej.
3 miesiące temu / Leokadia
 
Wypowiedziec konwencje stambulską a nie rozdawać pieniadze podatnikow!!!
3 miesiące temu / do rządu PIS
 
@ Prowokacyjny może być kontekst. I w tym wypadku jest to hańbiące dla hymnu, albowiem dewianci jedynie prowokują do ataku na siebie.
3 miesiące temu / Em
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.