DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 

Lublin: Msza Święta w intencji osób z zaburzeniami sfery seksualnej

Lublin: Msza Święta w intencji osób z zaburzeniami sfery seksualnej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W sobotę w parafii pw. św. Józefa w Lublinie zorganizowano Mszę św. w intencji wszystkich osób, które mają zaburzenia sfery seksualnej i płciowej. Wspólna modlitwa została zorganizowana jako odpowiedź na trwający w mieście pierwszy „Marsz Równości”. – Chcemy stawać obok naszych braci i modlić się za nich. Chrześcijańska postawa zawsze woła o miłość i nie ma w sobie nic ze złości, gniewu czy pogardy – powiedział ks. Tomasz Gap z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

 

W kazaniu ks. Gap prosił, aby wobec które osób trwają w nieuporządkowanej relacji seksualnej zawsze kierować się miłością i zrozumieniem. – Żyjemy w takich czasach, kiedy cała przestrzeń życia jest atakowana przez złego ducha. Jego strategia zakłada, że najprościej mu będzie dojść do serca, szczególnie młodego i bezbronnego przez seksualność. Do tego dochodzą procesy społeczne, które sprawiają, że jesteśmy bombardowani treściami erotycznymi na każdym kroku – tłumaczył kaznodzieja.

 

Duszpasterz młodzieży zaznaczył, że posiadanie samych skłonności homoseksualnych nie jest jeszcze grzechem. Może to być wynikiem wielu procesów, jakim poddany był w swoim życiu człowiek. Dopiero zgoda i podjęcie tego typu życia zaciąga grzech. – Wielu z naszych braci wybiera tę drogę dobrowolnie i świadomie. Chcemy stawać obok nich i modlić się za nich. Chrześcijańska postawa zawsze woła o miłość, nie ma nic w sobie ze złości, gniewu czy pogardy – powiedział archidiecezjalny asystent KSM.

 

Kapłan przytoczył przykład Avery Marii Santo, amerykańskiej blogerki, która zaapelowała do biskupów uczestniczących w trwającym Synodzie o niezmienianie katolickiego nauczania w sprawie homoseksualizmu. – Jako osoba głęboko wierząca, rozpoznała i nazwała swoje tendencje. Niestety, pewnie bardzo mocno zmaga się z tym swoim krzyżem, ale dla niej relacja z Chrystusem jest dla niej najważniejsza. Jej postawa jest pięknym świadectwem człowieka, który w świetle wiary porządkuje swoje życie – dodał ks. Gap.

 

Eucharystia była odpowiedzią na trwający w Lublinie pierwszy „Marsz Równości. Według danych lubelskiej Policji w wydarzeniu uczestniczyło 1500 osób. W trakcie przemarszu doszło do incydentów z udziałem uczestników kontrmanifestacji zorganizowanej przez środowiska Narodowców. W ich wyniku dwóch policjantów trafiło do szpitala.

 

KAI

TK


DATA: 2018-10-13 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stawać to można koło kogoś kto chce, ale nie przy tym kto nie chce.
7 miesięcy temu / DNA
 
Ta mszą to świetna inicjatywa. Obawiam się jednak, ze środowiska LGBT podniosą zaraz jazgot...
7 miesięcy temu / Brad
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63453"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.