DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Lublin: manifestacja przeciw zwalnianiu z pracy za krytykę ideologii LGBT. Już we wtorek!

Lublin: manifestacja przeciw zwalnianiu z pracy za krytykę ideologii LGBT. Już we wtorek!
Fot. IKEA USA

We wtorek (13.08) Fundacja Życie i Rodzina organizuje przed lubelskim sklepem sieci IKEA manifestację „Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii”. Protest ten ma związek ze zwolnieniem z pracy w krakowskim sklepie IKEA mężczyzny, który krytycznie odniósł się do ideologii LGBT. 

 

Organizator manifestacji złożył już w lubelskim magistracie zawiadomienie o pikiecie. Protest będzie miał miejsce na chodniku przy sklepie IKEA. Trwać będzie od 13.00 do 16.00. „Domagamy się przeprosin i zadośćuczynienia dla dyskryminowanego pracownika, który został zwolniony przez koncern IKEA za posiłkowanie się cytatami z Pisma Świętego. Pikieta ma na celu informowanie klientów IKEA o sytuacji oraz zaangażowaniu firmy w promocję politycznych tęczowych postulatów” – czytamy na stronie Fundacji Życie i Rodzina.

 

Pikieta w Lublinie jest organizowana w związku ze zwolnieniem z pracy w sklepie IKEA w Krakowie jednego z pracowników za odmowę wzięcia udziału w akcji propagującej LGBT oraz nazwaniu tej ideologii „sianiem zgorszenia”. - Sprawa pana Tomasza zwolnionego przez firmę IKEA za poglądy jest jasnym sygnałem, że ideologia LGBT nie ma nic wspólnego z tolerancją. Prawda jest taka, iż ideolodzy LGBT  uzurpują sobie prawo do urabiania ludzi według swoich założeń. – mówi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

 

W wydanym na początku lipca wewnętrznym komunikacie skierowanym do pracowników, IKEA zachęcała „do bycia sobą” zatrudnionych w jej sieci przedstawicieli mniejszości seksualnych i zapewniała, że „nie akceptuje żadnego rodzaju dyskryminacji”.

Pracownik sklepu w Krakowie skomentował to stwierdzeniem w mediach społecznościowych, że „akceptacja i promowanie homoseksualizmu to sianie zgorszenia’ i przytoczył potwierdzające to słowa ze Starego Testamentu. Został za to zwolniony z pracy. Fundacja Ordo Iuris złożyła w jego imieniu pozew do sądu, w celu przywrócenia mężczyzny do pracy.  

 

Już 12 lipca Fundacja Życie i Rodzina przed lubelskim sklepem IKEA umieściła billboard z hasłem „Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii”. Na swojej stronie internetowej Fundacja, informując o swojej akcji z billboardem,  napisała „Nie godzimy się na homoterror, także w zagranicznych korporacjach działających na terenie Polski. Jesteśmy oburzeni zwolnieniem pracownika IKEA za wyznawaną przez niego wiarę i cytowanie Biblii!”.

 

Inną formą protestu jest samochód Fundacji Życie i Rodzina, który stał na początku lipca na parkingu sklepu IKEA w Lublinie. Informacje przedstawione na banerach umieszczonych na przyczepce samochodu przedstawiały fakty dotyczące homoseksualizmu, które ideolodzy LGBT skrzętnie ukrywają - Nie może tak być, że w imię poprawności politycznej – knebluje się prawdzie usta. Ideologia, która stoi za tym ruchem jest bardzo niebezpieczna dla ładu społecznego i sprzeczna z naturalnym porządkiem rzeczy – mówił Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

 

Adam Białous


DATA: 2019-08-12 13:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli sklep dorabia do swej działalności jakąkolwiek działalność inną od : Ja sprzedam Ci towar którego potrzebujesz, ty kupisz i będziesz zadowolony- bojkotuję go.
5 miesięcy temu / Jagna
 
Hipokryzja w czystej postaci. Ja TVP zwalnia Barbarę Kurdej-Szatan za poglądy to ok a jak PRYWATNA firma zwalnia katoliks za głoszenie nienawistnych haseł to już źle. Rada jest jedna nie zatrudniać wojujących katolików:p
5 miesięcy temu / xyz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.