DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Lubieżnicy „Na Wspólnej”. TVN w awangardzie rewolucji seksualnej

Lubieżnicy „Na Wspólnej”. TVN w awangardzie rewolucji seksualnej

Tak śmiałego wątku nie było dotąd w żadnym polskim serialu! – zachwyca się popularny portal. Jeden z „nieśmiertelnych” filmowych tasiemców, w dodatku nadawany o porze, w której telewizję oglądają masowo dzieci i nastolatkowie, w nadchodzącym odcinku zaoferuje swoim entuzjastom zabawę w… wymianę seksualnych partnerów.

 

Mowa o serialu „Na Wspólnej”, o którym tak napisał jeden z mimowolnych, lecz stałych obserwatorów w komentarzu pod artykułem reklamującym ów „śmiały” (czytaj: bezwstydny) odcinek: „Czasami oglądam ten serial z tzw. musu, gdyż żona jest wiernym widzem. Mam jednak wiele uwag co do moralności tego serialu. Ciężko wymienić jest, kto z kim jeszcze nie spał. Osobiście nie chciałbym mieć takiej rodziny i przyjaciół. Jak to się ma z naukami Kościoła, wiernością małżeńską. Wiem, że zaraz spadnie na mnie fala negatywów, odpowiedzi – nie oglądaj jak Ci nie pasuje, ale nie chodzi o moje poglądy i patrzenie na świat. Raczej mam na myśli wychowanie dzieci, które na pewno nieraz ten serial oglądają i biorą przykład ze swoich bohaterów. Później zdziwienie skąd tyle zdrad, rozwodów itd. (…)”.

 

Portal interia.pl opisuje właśnie treść 2635. odcinka telenoweli. Emisja zaplanowana jest na luty, ale co bardziej niecierpliwi widzowie mogą zapoznać się z fabułą już teraz. Chodzi o spotkanie dwóch par, które – chcąc zapewne urozmaicić sobie nudne małżeńskie życie – postanawiają wymienić się partnerami. Rośnie napięcie, ostatecznie do „konsumpcji” nie dochodzi, ale od czego wyobraźnia i inwencja odbiorców tej „wyzwolonej” seks-agitacji? Wszystko w pociągającej oprawie, z udziałem atrakcyjnych aktorów i scenografii.

 

To tylko serial, nikt nie musi go naśladować – powie niejeden. Nie jest to jednak wyjątkowy przypadek. Przeciwnie – w telewizyjnych tasiemcach i w ogóle w  popkulturze – powoli, jak przez kroplówkę, sączy się do głów odbiorców rewolucyjną propagandę: wulgarność, agresję, rozwiązłość i małżeńskie zdrady, aborcję, akceptację dla związków jednopłciowych. Zatem informacja dla osób zdystansowanych od szklanego ekranu: teraz, gdy pośród masowych produkcji coraz trudniej natrafić na normalną, moralną rozrywkę, przyszedł już czas na „otwarte związki”. Cóż…

 

Rewolucyjni wodzowie dawno już uznali, iż zamordyzm sprawdza się rzadko i nie do końca. Trzeba powoli, żeby gotowana żaba nie wyskoczyła zbyt szybko z kociołka. Gdyby bowiem nazwać wspomniany serial wprost: „Komuna Na Wspólnej”, pewnie niewielu dałoby się nabrać.

 

RoM

 

 


DATA: 2018-01-24 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No cóż, parę lat temu przed Dobranocką (póki jeszcze była Dobranocka!) szła reklama prezerwatyw, jako ostatnia w bloku bezpośrednio poprzedzającym bajki.
ponad 2 lata temu / ufająca
 
A PiS zamiast zająć już dawno siedziby TVN-u i zabronić jego funkcjonowania zasiadł z tymi bluzniercami i podżegaczami zamachu stanu do medialnego okrągłego stołu. Co tu dużo mówić, postąpili zgodnie z regułami demokracji, której tak bardzo są wierni...
ponad 2 lata temu / kribac
 
Z tzw. pobieżnej obserwacji wyciągam zawsze wniosek ( częstokroć b. trafny ), że wiernymi widzami bywają najczęściej niewiasty ( "dojrzałe" wiekowo )."Przewidują" nawet co będzie w następnym odcinku (-ach ). Znajome Panie interpoluję wówczas -jaki jest tytuł powieści czy książki na której oparta jest fabuła tego serialu ...? Temat się kończy lub zaczyna "gorąca" dyskusja. Takie są też dziś Polaków rozmowy....)* Pozdrawiam miłośników klasyki filmowej -pokrytej kurzem czasu. Szczęść Boże.
ponad 2 lata temu / Stanislavus
 
@Andrzej Z 10 lat temu, a nawet więcej takie rzeczy były i teraz też są w telenoweli "Moda na sukces" i też, była po południu ta telenowela.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Jak to słusznie zauważył JKM " kto ogląda Telewizję sam sobie szkodzi"
ponad 2 lata temu / Arek
 
A ja pozbyłam się tV kilka lat temu, straty nie poczułam, wręcz przeciwnie. Polecam!
ponad 2 lata temu / Vera
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.