DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Lubelscy radni: nie pozwolimy na seksualizację dzieci w szkołach

Lubelscy radni: nie pozwolimy na seksualizację dzieci w szkołach
fot. pixabay

„Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzicom i wychowawcom nie zabrano możliwości przekazywania idei piękna ludzkiej miłości” – napisali lubelscy radni w projekcie uchwały, który stanowi odpowiedź na podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego kartę LGBT+.

 

Stanowisko, zawarte w uchwale, przygotowali lubelscy radni PiS. Nie mają oni wątpliwości, że karta LGBT+, której podpisanie – w ślad za Warszawą – zapowiadają prezydenci innych miast, „narzuca seksualizację dzieci od najmłodszych lat” oraz „dyskryminuje osoby – rodziców i dzieci – które nie popierają homoseksualnego stylu życia”.

 

Radni zapewnili w projekcie uchwały, że będą pilnowali, by wychowanie dzieci przebiegało zgodnie z „przekonaniami rodziców”. Zapewnili też o poszanowaniu „osobistej sfery intymności każdego ucznia”. W uchwale czytamy także, iż do szkół nie mogą mieć wstępu organizacje „zainteresowane wczesną seksualizacją polskich dzieci”. Te w ostatnich latach regularnie odwiedzają polskie szkoły, by głosić tam kłamstwa na temat człowieka i jego płciowości.

 

Radni wprost piszą także o „homopropagandzie”. „Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów” – czytamy w uchwale. Politycy zapewniają, że będą „chronili uczniów, dbając o to, aby rodzicom i wychowawcom nie zabrano możliwości przekazywania idei piękna ludzkiej miłości”.

 

Protest przeciwko podjęciu uchwały zapowiadają środowiska homoseksualne. – Naszym zdaniem ta uchwała jest antydemokratyczna i szkodliwa – deklaruje związana homoroganizacjami Honorata Sadurska. Uchwała nie podoba się także radnym PO. – Jeśli radni PiS chcą wojny ideologicznej, to będą ją mieć – zapowiada Anna Ryfka z lubelskiej Platformy.

 

Uchwała ma być głosowana na najbliższym posiedzeniu rady miasta. PiS nie ma większości w radzie. Rządzi w niej koalicja zawiązana pod auspicjami prezydenta Krzysztofa Żuka, w której mieszczą się osoby związane z PO, SLD, Nowoczesną i „Wspólny Lublin”. Warto jednak pomodlić w intencji powodzenia tej uchwały. Być może wśród radnych zwycięży jednak zdrowy rozsądek i odrzucą oni chore pomysły zawarte w karcie LGBT+.

 

 

Źródło: tokfm.pl

ged


DATA: 2019-03-24 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie rób z ludzi debili, gdyż oni doskonale wiedzą co się dzieje. Lublin to nie wiejska parafia z początku XX-ego wieku, w której proboszcz był jedyną wyrocznią, a lud bał się tego co nieznane.
ponad 1 rok temu / Do taki 1
 
Jeżeli zdecydowanie nie weźmie się sprawy w swoje ręce, jeżeli nie zacznie się o tym mówić w kościołach nawet narażając się, że część ludi odejdzie - żadna strata i tak z nich żadni katolicy a może później przejrzą na oczy to nie odwróci się tego chorego trendu. Wszyscy nabierają wody w usta, lub co najwyżej bardzo oględnie coś napomkną, więc 80% ludzi nawet nie zdają sobie sprawy co się dzieje.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
PiS jest jest już dostatecznie zły ze swoimi masońskimi uwikłaniami i udawaną próbą zatrzymania rewolucji tylko po to, żeby zdobyć głosy katolików. Ale Ci deklarujący się jako katolicy, a wspierający PO, które zatraciło już wszelkie granice i nie próbuje już nawet udawać cnót mogą być już chyba ewidentanie nazwani fałszywymi braćmi.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Żeby deklaracja radnych obróciła się w czyn musieliby mieć oni możliwość wyłączenia internetu w Lublinie. Jeśli nie będzie zajęć tego typu w szkołach to dzieci nie będą miały styczności z tego typu treściami? Myślenie życzeniowe w trybach kampanii wyborczej...
ponad 1 rok temu / Embra
 
Potwierdzam
ponad 1 rok temu / SAJP
 
Władza pis się kończy i chwyta się wszystkiego, lecz ludzie u nas nie głupie i się nie dadzą zlapać na zastraszanie przez Kościół czy polityków.
ponad 1 rok temu / Podlasiak
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.