DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Lourdes celem ataku feministek. Profanacja w Grocie Massabielskiej

Lourdes celem ataku feministek. Profanacja w Grocie Massabielskiej
fot. REUTERS/Regis Duvignau/FORUM

W miniony piątek 34-letnia „artystka” z Luksemburga w wyjątkowo obsceniczny sposób znieważyła Grotę Massiabielle w Lourdes, w której św. Bernadeta Soubirous doznawała objawień.

 

34-letnia Deborah De Robertis to samozwańcza artystka, która od lat wzbudza sensację pozowaniem nago i w wyuzdanych pozach w miejscach publicznych. Tym razem ta była aktywistka skrajnie lewackiego, proaborcyjnego Femenu przekroczyła kolejną granicę, znieważając Grotę Massabielle w Lourdes.

 

Około godziny 18:00 stanęła u wejścia do groty odziana wyłącznie w niebieską chustę na głowie, mającą prawdopodobnie przypominać tę, w jakiej zwykle przedstawiana jest Matka Boża. Dewiacyjna prowokatorka została szybko ujęta przez policję i wzięta do aresztu.

 

- Ostatnie wydarzenie w Lourdes jest świadectwem zainstalowania się we Francji dogłębnego klimatu antychrześcijańskiego, przypominający ten, który poprzedzał Wielki Terror i prześladowania Kościoła w XIX wiku. Dzisiaj towarzyszy temu jednocześnie rozszerzania się islamu – alarmuje katolicki portal „Przyszłość Kultury” (fr. Avenir de la Culture).

 

Popis swojej pogardy dla katolików dał w swoim czasie prezenter radiowy Daniel Morin na antenie „France Inter”. - Jesteś ślepy, brakuje ci nogi, źle sikasz, (…) jedź do Lourdes towarzyszu ! (…). Za 1000 euro spędzisz noc z uzdrowioną cudownie siostrą Bernadetą Moriau - odważył się kpić.

 

Według francuskiego MSW, od 31 stycznia 2018 doszło do 878 ataków na kościoły katolickie. Statystycznie co 48 godzin  dochodzi do 5 takich napadów i profanacji.

 

Źródło: kath.net

FLC, Pach

 

Czytaj także:
DATA: 2018-09-04 10:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak widać gdyby symbole religijne katolickie były takie bez znaczenia to by się wściekłe psy na nie tak nie rzucały. Dlaczego np. kościoły protestanckie albo żydowskie nikomu nie przeszkadzają z lewicowych środowisk.
2 miesiące temu / Leliwa
 
Warto tym wszystkim biednym kpiarzom polecic do rozwazenia slowo po slowie: Dies irae - Sekwencja z Mszy św. za zmarłych Niech dobrze przemysla swoje postepowanie.
ponad 2 lata temu / Nick
 
Jak taka odważna to niech wykona ten sam POKAZ przed meczetem... Najlepiej w Arabia Saudyjska
ponad 2 lata temu / Pokój tobje
 
Smutne i przerażające to wszystko
ponad 2 lata temu / Reszta
 
Pogłupieli w tej francji i innych krajach...
ponad 2 lata temu / opinia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.