DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dlaczego teraz milczy? To nie jest bluźnierstwo ani pytanie retoryczne, lecz prośba o pomoc w zrozumieniu.
3 miesiące temu / SymeonNT
 
Ukazująca się Matka Boża w Fatimie, Medjugorie, Kibeho i in. wzywała do nwrócenia i głębokiej modlitwy. W 1995 r. wojska reżimu Tutsi zamordowały w świątyni w Kibeho około trzech tysięcy ludzi z plemienia Hutu. Była to zemsta za zbrodnie popełnione przez Hutu podczas trwającej w latach 1990-1994 wojny domowej. Kibeho stało się więc symbolem bezwzględnej walki plemiennej. Wojsko czuło się w Kibeho panem terroru, a zbrodnia dokonana na niewinnej ludności pozostawiła im niespokojne sumienia. "Przed wojną przychodziło tu dziesięć razy więcej ludzi niż teraz. Była radość, skupienie.Na początku 1994 r. ludzie przychodzili do parafii w Kigali z prośbą, aby poświęć im wykonane własnoręcznie świece". Maryja w czasie objawień w Kibeho mówiła, że jeżeli ludzie się nie nawrócą, to w Rwandzie przez trzy dni i trzy noce będą panowały ciemności, i że ocaleją ci, którzy będą wtedy mieć w swoich domach te poświęcone i zapalone świ
3 miesiące temu / Hen
 
Oglądając stary film o Bernadecie probosz miejsca wyraził taką opinię po usłyszeniu słów "Ja jestem Niepokalane Poczęcie" - to jest zjawisko. Tak jak Syn jest Słowem tak Matka jest zjawiskiem - chyba nikt nie jes w stanie tego teraz wytłumaczyć to już teologia "głębi".
ponad 1 rok temu / Brat Henryk
 
Ponieważ warunki na Ziemi się zmieniały (wybuchy wulkanów, meteoryty, zmiany klimatu itd.) Doskonałe Dzieło Boga dostosowywało się i rozwijało zgodnie z Wolą Boga... Zmiany były tak nagłe (w stosunku do trwania gatunków), że trudno znaleźć ogniwa pośrednie.
ponad 1 rok temu / @ Solidarny
 
Bardzo ciekawe. Podoba mi sie.Warto "zaglebic"sie w te wiedze bardziej. Gratulowac "bystrisci umyslu" tym , ktorzy to dostrzegaja pomomo calego "zametu" w swiecie. To musi byc "laska Boza". Dziekuje.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
@TZ: "Ewolucjonizm ... procesem zaplanowanym przez Pana Boga" - twierdzisz tak z naukowego punktu widzenia, czy z punktu wiary religijnej? Jeśli naukowego, proszę o naukowe dowody na to że Pan Bóg zaplanował ewolucjonizm. Jeśli z punktu widzenia wiary religijnej, jest to wiara antykatolicka, gdyż zaprzecza opisowi stworzenia świata z Księgi Rodzaju.
ponad 1 rok temu / r
 
@empiryk: czy zna Pan jakiś ciąg zmian genetycznych od np. prassaka sprzed ok. 60 milionów lat do dzisiejszego słonia, delfina czy psa? Ciąg ten musi oczywiście każdą zmianą zwiększać przystosowanie organizmu do środowiska. Wiek przed Darwinem pisał Newton: (Izaak Newton, Matematyczne zasady filozofii przyrody, Copernicus Center Press, Kraków 2011, str.693). Dopóki nie zobaczę takiego ciągu, nie będę nazywał dzieła Darwina teorią, ale hipotezą błędną filozoficznie.
ponad 1 rok temu / Solidarny
 
empiryk. Nie sposób się nie uśmiechnąć... Ewolucjonizm nie jest poprawianiem Pana Boga (przez kogo?), tylko procesem zaplanowanym przez Pana Boga. W żaden sposób nie podważa wiary w Niego i dlatego Kościół dopuszcza te możliwość.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Cudem jest to, jak bezczelnie potraficie zmanipulować Pismo Święte.
ponad 1 rok temu / do cudaczek
 
@kpt: tzw. teoria Darwina kłóci się przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem i z empiryzmem. Nie obserwuje się by przypadek tworzył bardziej złożone byty. Obserwuje się za to powstawanie bardziej złożonych bytów na drodze świadomego działania inteligentnych i odpowiednio wyposażonych twórców. A skoro teoria Darwina jest fałszywa, to jest antychrześcijaństka, jak każdy fałsz.
ponad 1 rok temu / r
 
Dzieła Boga są Dobre i potrafią wpasować się do aktualnej sytuacji.
ponad 1 rok temu / @empiryk
 
Na obecnych terenach Polski objawienia NMP już miały miejsce, w Gietrzwałdzie. Matka Boska rozmawiała po polsku. Resztę sam poszukaj.
ponad 1 rok temu / MarekT
 
drogi autorze - brakuje objawień w Gietrzwałdzie!, Gietrzwałd jest często zapominany a przecież krótka analiza byłaby cennym dopełnieniem tego artykułu. Cennym - bo Gietrzwałd należy do cyklu Objawień Maryi Niepokalanej, jest częścią myśli Bożej.
ponad 1 rok temu / mała droga
 
Warto by dodać objawienia z Kibeho (chyba z 1982) w których NMP ostrzega, że jeśli się Rwandyjczy się nie nawrócą to spotka ich nieszczęście jakich mało (to z pamięci piszę, więc mogę się ewentualnie mylić), co wypełniło się 1994. Matka Boża przypomina też o Koronce do jej 7 boleści, modlitwie znanej od dawna ale stopniowo zapomnianej. Więcej o objawieniach można przeczytać w książce autorów Immaculée Ilibagiza, Steve Erwin o tytule Matka Boża z Kibeho, a dla ludzi o mocniejszych nerwach polecam książkę tych samych autorów: Ocalona, aby mówić, w której Immaculée opowiada wstrząsające i wyciskające łzy wspomnienia o śmierci jej rodziców i rodzeństwa, o swoim (własciwie cudownym) ocaleniu i o wybaczeniu mordercom...
ponad 1 rok temu / aaaa
 
@Krzysztof - jeśli w Polsce, to znak, że obecne pokolenie Polaków jest nadzwyczaj grzeszne
ponad 1 rok temu / Jan
 
(Mateusza 24:24) Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby ? jeśli to możliwe ? wprowadzić w błąd nawet wybranych. (2 Tesaloniczan 2:9-12) Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami, 10 i z wszelkim nieprawym zwodzeniem wobec tych, którzy giną, otrzymując zapłatę za to, że nie przyjęli miłości do prawdy, by dostąpić wybawienia. 11 Dlatego też Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby uwierzyli kłamstwu, 12 tak by oni wszyscy zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali upodobanie w nieprawości. (Galatów 1:8) Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty.   Cuda się zdarzają w cudacznym kraju.
ponad 1 rok temu / cudaczek
 
Ewolucjonizm z definicji jest błędem, bo zakłada, że dzieło Boże (tj stworzenie) nie jest doskonałe. Nie znam wypowiedzi Benedykta, ale nawet jego opinia nie może zaprzeczyć powyższemu.
ponad 1 rok temu / empiryk
 
Następne objawienie Najświętszej Maryji Panny będzie miało miejsce w Polsce ,tak przeczuwam .
ponad 1 rok temu / krzysztof
 
Kościól orzekł, że tzw "teoria" Darwina nie kłoci sie z Objawieniem. Pisał tez o tym B16. Więc teza autora że dzieło Darwina jest antychrześcijańskie jest błedem Autor nie wspomniał o Objawieniach w Gietrzwałdzie (uznanych przez Kościół- zresztą jako jedyne w PL)
ponad 1 rok temu / kpt
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.