DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Łotwa: trwają prace nad wprowadzeniem zakazu zakrywania twarzy w miejscach publicznych

Łotwa: trwają prace nad wprowadzeniem zakazu zakrywania twarzy w miejscach publicznych
By Steve Evans from Citizen of the World (Istanbul 002 Uploaded by russavia) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Na Łotwie zostanie wprowadzony całkowity zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Odpowiedni projekt ustawy,  i to w trybie ekspresowym, przygotowywany jest przez łotewskie ministerstwo sprawiedliwości.

 

Jak poinformował Dzintars Rasnacs, szef łotewskiego resortu sprawiedliwości, ustawa ma mieć charakter prewencyjny i jest nakierowana na ochronę wartości chrześcijańskich i europejskich.

 

– Zakaz będzie dotyczyć zarówno te osoby, które od lat zamieszkują Republikę Łotwy - to niewielka liczba obywateli, a także te, które zamierzają do naszego kraju przyjechać. Mamy na myśli zarówno różnego rodzaju maski oraz typowo muzułmańskie atrybuty odzieży jak niqaby czy burki. Zakazy takie już obowiązują m.in. w takich krajach jak Francja, Belgia, Holandia oraz w niektórych landach niemieckich i kantonach szwajcarskich. Pora także na nasz kraj – oświadczył łotewski minister sprawiedliwości.

 

Z inicjatywą rozpoczęcia ogólnonarodowych konsultacji nt. wprowadzenia zakazu zakrywania twarzy wystąpił w roku 2015 prezydent Raimonds Vejonis.

 

Władze w Rydze zgodziły się na przyjęcie 531 uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Wiąże się to z wydatkami sięgającymi 15 mln euro, z czego ponad połowa środki pochodzące z budżetu łotewskiego. Resztę dofinansowują fundusze europejskie.

 


Źródło „TASS”

ChS


DATA: 2017-08-12 08:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.