DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Łososina Dolna mówi zdecydowane NIE dyktaturze LGBT+. Kto pójdzie w jej ślady?

Łososina Dolna mówi zdecydowane NIE dyktaturze LGBT+. Kto pójdzie w jej ślady?

Rada gminy Łososina Dolna przyjęła rezolucję w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową oraz ataków na polski Kościół i obrażania uczuć religijnych osób wierzących. To kolejna tego typu inicjatywa polskich samorządowców.

 

Rezolucja została przygotowana i poddana pod głosowanie za sprawą lokalnych radnych  Prawa i Sprawiedliwości. W dokumencie czytamy, m.in. że promowanie ideologii ruchów LGBT kwestionuje prawa chronione w polskiej Konstytucji i ingeruje w autonomię wspólnot religijnych. Ponadto podkreślono, że treści powielane przez tzw. subkulturę LGBT niszczą ukształtowane przez Kościół katolicki wartości takiej jak: dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia i instytucję rodziny.

 

W rezolucji zapisano również, że radni nie godzą się na wprowadzanie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl standardów WHO, a także na „instalowanie” w szkołach „funkcjonariuszy poprawności politycznej tzw. latarników”. Podkreślono także, że nigdy nie wydadzą zgody na jakąkolwiek administracyjną presję na rzecz „stosowania poprawności politycznej” w wybranych zawodach. „Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania m.in. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów” – czytamy w rezolucji.

 

W głosowaniu nad jej przyjęciem rezolucji „ZA” opowiedziało się 11 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, a dwóch opuściło salę obrad przed głosowaniem.

 

Teraz treść rezolucji zostanie przekazana prezydentowi RP, premierowi oraz ministrowi edukacji i małopolskiemu kuratorowi oświaty.

 

Źródło: gosc.pl / gazetakrakowska.pl

TK


DATA: 2019-06-06 13:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czytałam , że jedna taka opetana celebrytka popierajaca PO Komorowskiego ogłosiła, że zje swój płód po aborcji u Czechów , aby udownodnic matce , kobiecie religijnej, że nie spotka ja za to kara Boska . Co wy na to ?
4 miesiące temu / Anulka
 
A co z dziećmi, które poczują się odrzucone przez szkoły, bo nie są o orientacji heteroseksualnej. Jasne, tolerowanie jest trudne, ale bycie wyrzutkiem niezależnie od swojej woli jest chyba jeszcze trudniejsze. Może odrobine empatii...
4 miesiące temu / Rozsądnie
 
A może gmina weźmie się za rozwodników i tych, którzy uchylają się od obowiązków rodzicielskich? Jako naród wymieramy - bez radykalnych rozwiązań 0 nie damy rady.
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
W nagrodę za to pis trawiaste lotnisko sportowych samolotów przebuduje im w Drugi Centralny Port Komunikacyjny. Niech suweren zna hojnosc dobrego Wujka Prezesa.
4 miesiące temu / marcin
 
A tych 4-ech powinni od sąsiadów w podzięce otrzymać pełen OSTRACYZM, tak jak powinno się omijać coś takiego brązowego na łące . . .
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
A gdzie to jest? Mój dom też pozostanie wolny od gender. I co z tego?
4 miesiące temu / Kris
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.